The Dust – producent i wydawca gier tworzy podmiot zależny
Me & My Friends
Podwale 7/5
50-043 Wrocław
julita.pacana|mamf.pl| |julita.pacana|mamf.pl
500 388 727
https://mamfgroup.com/
24 lipca br. The Dust S.A. zawiązała spółkę zależną Game Island S.A. Nowy podmiot ma zwiększyć potencjał produkcyjny The Dust S.A. i zająć się tworzeniem preprodukcji, a następnie produkować gry z gatunku symulatorów. Wydawcą ww. gier będzie spółka-matka.
The Dust S.A. zawiązała w dniu 24 lipca 2020 roku spółkę zależną Game Island S.A. i objęła 100% w jej kapitale. Celem utworzenia nowego podmiotu jest zwiększenie potencjału wydawniczego The Dust S.A.
Po opublikowaniu w 2019 roku nowej strategii i zaprezentowaniu naszych trzech filarów działalności, chcemy zwiększyć dynamikę rozwoju i w pełni wykorzystać potencjał produkowania i wydawania gier średniobudżetowych. Nasz zespół kreatywny ma bardzo dużo pomysłów na nowe projekty z tego gatunku, jednak ze względu na jednoczesną produkcję dużej gry „I, the Inquisitor” nie jesteśmy w stanie ich wszystkich zrealizować. Stąd idea utworzenia podmiotu zależnego. – mówi Jakub Wolff, Prezes Zarządu.
W ostatnim czasie prowadziliśmy intensywne działania rekrutacyjne. Zgłosiło się do nas bardzo dużo osób z wysokimi kompetencjami i bardzo ciekawymi pomysłami. Nie chcemy marnować tego potencjału. – dodaje Prezes – Oczywiście specjaliści z The Dust będą sprawować pieczę nad projektami realizowanymi przez spółkę-córkę, a The Dust będzie wydawcą produkowanych przez nią gier.
Powstanie spółki zależnej ma przyspieszyć proces badania nowych preprodukcji, a także zwiększyć moce produkcyjne przy realizacji wybranych projektów. Rozwój branży oraz coraz większe wymagania graczy powodują, że należy sprawdzić potencjał sprzedażowy preprodukcji, a następnie w procesie produkcji spełnić coraz większe wymagania co do jakości gier. Dlatego, aby produkować gry, które będą się dobrze monetyzować, należy tworzyć zespoły dedykowane do realizacji konkretnych projektów, które w komunikacji z potencjalnymi graczami będą robić gry, których oczekują ostateczni odbiorcy. Takie podejście zdaniem Zarządu The Dust S.A. uprawdopodobni osiąganie sukcesów poszczególnych gier i zwiększać przychody ze sprzedaży.
The Dust S.A. w ramach nowego podmiotu podjęła współpracę z osobą wcześniej niezwiązaną ze spółką, natomiast w Radzie Nadzorczej zasiądą osoby, które zdobyły doświadczenie w The Dust S.A.
Pierwsze projekty Game Island S.A. zaprezentuje na platformie Steam jeszcze w tym roku, o czym będziemy informować w raportach giełdowych The Dust S.A. – zapowiada Jakub Wolff.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny
16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.
Polityka
P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.