Komunikaty PR

The Wizards – Dark Times zmierza na Oculus Quest

2020-07-21  |  15:10
Biuro prasowe
Kontakt
Ewa Mościcka
InnerValue

Koszykowa 54
00-675 Warszawa
e.moscicka|innervalue.pl| |e.moscicka|innervalue.pl
535 562 945
https://innervalue.pl/

The Wizards - Dark Times – flagowy tytuł Carbon Studio – przeszedł certyfikację Oculusa i wkrótce będzie dostępny w autonomicznym systemie do grania w wirtualnej rzeczywistości – Oculus Quest.  Tytuł zadebiutował na rynku w czerwcu 2020 roku na PC VR, gogle Oculus Store, Viveport i Rift. Carbon Studio obecnie pracuje nad grą osadzoną w uniwersum Warhammer: Age of Sigmar. Premiera produkcji planowana jest na przełom 2020/2021 roku. Spółka zamierza przenieść akcje spółki z rynku NewConnect na rynek główny GPW w Warszawie.

- Miło nam poinformować, że nasz popularny tytuł The Wizards - Dark Times już niebawem będzie dostępny na jednej z najpopularniejszych platform dedykowanych wirtualnej rzeczywistości – Oculus Quest. Premierę gry planujemy na Q1 2021 roku – mówi Aleksander Caban, członek zarządu Carbon Studio. – Akceptacja naszego tytułu przez Questa to bardzo pozytywna wiadomość. Proces wejścia gry na tę platformę nie jest tak oczywisty, jak w przypadku umieszczenia gry w sklepie Steam. Oculus dokładnie weryfikuje projekt, zatwierdza jego pitch, a sama gra musi wykazywać się wysoką jakością i ciekawym pomysłem. Tym bardziej cieszy nas fakt, że The Wizards - Dark Times została oceniona bardzo pozytywnie – dodaje.

Oculus Quest zadebiutowały w 2019 roku. To pierwsze mobilne gogle, które zdobyły wśród graczy VR dużą popularność. Właścicielem Oculusa jest marka Facebook.

The Wizards Dark Times to tytuł z popularnej serii Carbon Studio – The Wizards. Przygodowa gra akcji VR umożliwia graczom rzucanie zaklęć w świecie fantasy. To także kampania fabularna z podróżą w czasie, epickimi bitwami i bogatą historią. Koszt produkcji wynosił niespełna 0,5 mln zł. Gra od początku cieszy się dużym zainteresowaniem graczy i osiąga pozytywny feedback od mediów z USA, krajów Europy, a także Ameryki Południowej. Tytuł zadebiutował na rynku w czerwcu br. m.in. w wersji na platformie Rift, gdzie u około 60 proc. użytkowników, cieszy się najwyższą oceną wynoszącą 5/5 gwiazdek.

Sama marka The Wizards zdobyła m.in. nagrodę VDA (Viveport Developer Awards), przez co Carbon Studio weszło do grona najciekawszych deweloperów gier VR na targach branżowych GDC w San Francisco w 2018 roku.

Carbon Studio obecnie skupia się na rozwoju studia i intensyfikacji prac projektowych. – Ostatnie miesiące przyniosły nam wiele kluczowych, ale i pozytywnych decyzji. Począwszy od wzmożenia prac na grą osadzoną w uniwersum Warhammer: Age of Sigmar, po niedawno ogłoszoną decyzję o przeniesieniu akcji Carbon Studio z rynku NewConnect na główny parkiet GPW. Wkrótce podamy więcej informacji w tych tematach. – informuje Karolina Koszuta, członek zarządu Carbon Studio. Spółka na początku tego roku utworzyła również Iron VR, spółkę której specjalizacją jest produkcja gier VR o niższych budżetach. – Tydzień temu zawarliśmy list intencyjny z Movie Games na przeniesienie ich kilku tytułów do wersji VR-owej. Niebawem powinniśmy już móc ogłosić o jakich konkretnie tytułach jest mowa. Nie możemy się już doczekać – dodaje. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: InnerValue
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.