TikTok i Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę edukują w ramach DBI 2022
TYdzień Bezpiecznego Internetu - TikTok i Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę edukują w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu 2022
Dbanie o bezpieczeństwo użytkowników to dla TikToka priorytet, dlatego z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu 2022, we współpracy z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę, platforma rozpoczyna kampanię edukacyjną pod hasłem #TYdzieńBezpiecznegoInternetu. Przez najbliższy tydzień na nastolatków oraz ich opiekunów czekać będą aktywacje zarówno w samej aplikacji, jak też poza nią. Zwieńczeniem akcji będzie konferencja DBI organizowana przez NASK oraz Fundację, której partnerem został TikTok.
TikTok regularnie inicjuje bądź angażuje się w działania, których celem jest zwiększanie bezpieczeństwa użytkowników. Przypadający na 8 lutego Dzień Bezpiecznego Internetu to idealna okazja do aktywnego promowania dobrych praktyk w zakresie świadomego korzystania z cyfrowej przestrzeni. Tym razem platforma podjęła współpracę z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę: wesprze doroczną konferencję oraz wspólnie przeprowadzi serię aktywności informacyjnych i promujących bezpieczne praktyki.
W tygodniu poprzedzającym Dzień Bezpiecznego Internetu, na TikToku opublikowana zostanie seria filmów przygotowanych przez znanych i lubianych twórców platformy (Mamanaobrotach, Magdalena Chorzewska, Taranek, Bloger Wojciech i Kuba Przygoński), w których poruszą oni pięć ważnych tematów takich jak: internetowe wyzwania, fake newsy i dezinformacja, cyberprzemoc, promowanie szkodliwych wzorców wyglądu i dbałość o cyfrowy dobrostan.
Materiały będą zachęcać użytkowników TikToka do tworzenia własnych treści i dzielenia się swoimi przemyśleniami na temat bezpiecznego poruszania się w sieci. By dotrzeć z tymi ważnymi przekazami do jak największej grupy odbiorców, treści edukacyjne będą promowane na platformie formatami reklamowymi, powstanie również dedykowany landing page dostępny w sekcji „Odkryj”.
Poradnik dla rodziców
TikTok ma świadomość, że intensywnie zmieniający się świat technologii może utrudniać rodzicom i opiekunom prowadzenie rozmów o bezpieczeństwie w sieci ze swoimi podopiecznymi. Z tą myślą, poza aktywnościami w ramach TYgodnia Bezpiecznego Internetu, przygotuje wraz z Fundacją otwarty webinar dla rodziców.
„TikTok to autentyczność i rozrywka. A bezpieczeństwo społeczności jest kluczowym elementem zapewniającym oba te atrybuty. Współpraca z uznanym partnerem - Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę, to kolejny krok w stronę zwiększania świadomości cyfrowej i pomoc w dostrzeżeniu oraz zrozumieniu najistotniejszych zjawisk. Cieszymy się, że możemy wykorzystać nasze dotarcie i zaangażowanie naszej społeczności do ważnej rozmowy” – mówi Jakub Olek, Head of Public Policy and Government Relations, TikTok CE.
„Dzień Bezpiecznego Internetu to wspaniała okazja do dzielenia się wiedzą na temat bezpiecznego korzystania z sieci. W tym roku przygotowaliśmy bogatą ofertę edukacyjną, na którą składa się konferencja 8 lutego, cykl webinarów oraz lekcje online i spektakle. Zależy nam, by o bezpieczeństwie w internecie rozmawiać jak najszerzej. Dlatego bardzo cieszy nas współpraca z popularnymi platformami internetowymi takimi jak Tiktok, które także chcą włączać się w tę ważną akcję i promować bezpieczne, pozytywne i zrównoważone korzystanie z internetu” – mówi Łukasz Wojtasik, koordynator poradni Dziecko w Sieci z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.
O TikTok
TikTok jest czołową platformą krótkich filmów nagrywanych za pomocą urządzeń mobilnych. Naszą misją jest inspirowanie, pobudzanie kreatywności i sprawianie radości. TikTok posiada globalne biura w Los Angeles, Nowym Jorku, Londynie, Paryżu, Berlinie, Polsce, Izraelu, Dubaju, Bombaju, Krajach Nordyckich, Singapurze, Dżakarcie, Seulu i Tokio. https://www.tiktok.com/pl/
O FDDS
Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę od ponad 30 lat chroni dzieci przed przemocą i wykorzystaniem seksualnym. Zapewnia dzieciom i ich opiekunom wsparcie, profesjonalną pomoc psychologiczną i prawną. Uczy dorosłych, jak mądrze i skutecznie reagować na przemoc wobec dzieci oraz co robić, gdy podejrzewają, że dziecko jest krzywdzone. Wspiera i angażuje rodziców, by wychowywali dzieci z miłością i szacunkiem. Wpływa na polskie prawo, by jak najlepiej chroniło interes dziecka. Każde dziecko zasługuje na dzieciństwo wolne od przemocy!
Więcej informacji:
Piotr Żaczko
Communication Manager PL & CE
piotr.zaczko@tiktok.com
Dawid Michnik
Grayling
Biuro prasowe TikTok w Polsce
dawid.michnik@grayling.com
tel. +48 609 025 900

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.