TomTom i East View Geospatial łączą siły
TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, oraz East View Geospatial (EVG) ogłosili dziś współpracę w zakresie dostarczania globalnych danych mapowych dla Departamentu Obrony Australii.
Rządy wykorzystują dokładne mapy do różnych celów. Od łagodzenia skutków klęsk żywiołowych po wykonywanie zadań związanych z bezpieczeństwem narodowym. Precyzyjne i aktualne informacje geoprzestrzenne mają kluczowe znaczenie dla skutecznego podejmowania decyzji. Te dane wspierają rządy w ich strategicznych działaniach politycznych i operacyjnych. Umożliwiają na przykład dokładną i niezawodną identyfikację kluczowych lokalizacji oraz dróg ewakuacji w sytuacjach awaryjnych czy kryzysowych.
EVG od lat świadczy usługi w zakresie danych mapowych dla rządów, decydentów z sektora publicznego i ośrodków analitycznych. EVG wykorzystuje TomTom Orbis Maps do tworzenia globalnych, wektorowych map bazowych gotowych do pracy w ArcGIS. TomTom Orbis Maps, wspierane przez przepływy pracy, skrypty i procedury generalizacji EVG, mogą być wykorzystywane przez szeroką gamę klientów z sektora publicznego, wydajnie i ekonomicznie.
Pierwszy klient tego rozwiązania, Departament Obrony Australii, ocenił jego skuteczność na podstawie dokładności map w różnych odległych obszarach geograficznych. W swojej ocenie Departament odnotował niezwykły poziom pokrycia oraz dokładności, które zagwarantują pewność potrzebną do podejmowania decyzji zależnych od lokalizacji. Pomoże to chronić i zwiększać bezpieczeństwo, dobrobyt oraz suwerenność Australii.
„TomTom stworzył jedną z najpotężniejszych platform na świecie”, powiedział Rodney Buhrsmith, Business Development, EVG. „Ich platforma wykorzystuje możliwości otwartych danych, takich jak OpenStreetMap, poprzez walidację, sprawdzanie jakości i integrację wszystkich istotnych źródeł oraz łączenie ich z wiodącymi w branży własnymi danymi o lokalizacji. W ten sposób TomTom zapewnia jakość, szczegółowość i poziomy pokrycia, które w połączeniu z techniczną wiedzą EVG w zakresie przekształcania danych geoprzestrzennych, zapewniają klientom wyjątkowo potężną, globalną, wektorową mapę bazową”.
„Cieszymy się, że możemy współpracować ze wspaniałymi partnerami, takimi jak East View Geospatial, dostarczając nasze aktualne, wiarygodne, globalne dane lokalizacyjne, aby wspierać rządy i podmioty sektora publicznego w spełnianiu ich specyficznych wymagań i wyzwań”, powiedział Mike Schoofs, Chief Revenue Officer, TomTom. „Dzięki TomTom Orbis Maps wykorzystujemy potencjał otwartych danych do obsługi nawet najbardziej zaawansowanych przypadków użycia zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym, co świadczy o wszechstronności naszej technologii lokalizacji”.
Bruce Owen zostaje nowym prezesem regionu EMEA w Equinix
Trina Storage i TÜV NORD: biała księga o bezpieczeństwie magazynów energii
Kup monitor MSI QD-OLED i odbierz epickie nagrody. Darmowa gra S.T.A.L.K.E.R. 2
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.