TomTom i East View Geospatial łączą siły
TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, oraz East View Geospatial (EVG) ogłosili dziś współpracę w zakresie dostarczania globalnych danych mapowych dla Departamentu Obrony Australii.
Rządy wykorzystują dokładne mapy do różnych celów. Od łagodzenia skutków klęsk żywiołowych po wykonywanie zadań związanych z bezpieczeństwem narodowym. Precyzyjne i aktualne informacje geoprzestrzenne mają kluczowe znaczenie dla skutecznego podejmowania decyzji. Te dane wspierają rządy w ich strategicznych działaniach politycznych i operacyjnych. Umożliwiają na przykład dokładną i niezawodną identyfikację kluczowych lokalizacji oraz dróg ewakuacji w sytuacjach awaryjnych czy kryzysowych.
EVG od lat świadczy usługi w zakresie danych mapowych dla rządów, decydentów z sektora publicznego i ośrodków analitycznych. EVG wykorzystuje TomTom Orbis Maps do tworzenia globalnych, wektorowych map bazowych gotowych do pracy w ArcGIS. TomTom Orbis Maps, wspierane przez przepływy pracy, skrypty i procedury generalizacji EVG, mogą być wykorzystywane przez szeroką gamę klientów z sektora publicznego, wydajnie i ekonomicznie.
Pierwszy klient tego rozwiązania, Departament Obrony Australii, ocenił jego skuteczność na podstawie dokładności map w różnych odległych obszarach geograficznych. W swojej ocenie Departament odnotował niezwykły poziom pokrycia oraz dokładności, które zagwarantują pewność potrzebną do podejmowania decyzji zależnych od lokalizacji. Pomoże to chronić i zwiększać bezpieczeństwo, dobrobyt oraz suwerenność Australii.
„TomTom stworzył jedną z najpotężniejszych platform na świecie”, powiedział Rodney Buhrsmith, Business Development, EVG. „Ich platforma wykorzystuje możliwości otwartych danych, takich jak OpenStreetMap, poprzez walidację, sprawdzanie jakości i integrację wszystkich istotnych źródeł oraz łączenie ich z wiodącymi w branży własnymi danymi o lokalizacji. W ten sposób TomTom zapewnia jakość, szczegółowość i poziomy pokrycia, które w połączeniu z techniczną wiedzą EVG w zakresie przekształcania danych geoprzestrzennych, zapewniają klientom wyjątkowo potężną, globalną, wektorową mapę bazową”.
„Cieszymy się, że możemy współpracować ze wspaniałymi partnerami, takimi jak East View Geospatial, dostarczając nasze aktualne, wiarygodne, globalne dane lokalizacyjne, aby wspierać rządy i podmioty sektora publicznego w spełnianiu ich specyficznych wymagań i wyzwań”, powiedział Mike Schoofs, Chief Revenue Officer, TomTom. „Dzięki TomTom Orbis Maps wykorzystujemy potencjał otwartych danych do obsługi nawet najbardziej zaawansowanych przypadków użycia zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym, co świadczy o wszechstronności naszej technologii lokalizacji”.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.