Komunikaty PR

Top 10 szwajcarskich firm biotechnologicznych – jedną z nich RGCC

2024-07-09  |  01:00

Szwajcaria od lat znana jest jako światowa potęga w dziedzinie biotechnologii. Zdobyła uznanie dzięki przełomowym badaniom, innowacjom i systemowi, który sprzyja rozwojowi nauki. Szwajcarski sektor biotechnologiczny znany jest ze swojej precyzji i zaangażowania w rozwój innowacyjności, co sprawiło, że właśnie ten kraj stał się najpoważniejszym graczem w jeśli chodzi o postęp w nauce, opiece zdrowotnej czy nowych technologiach.  

Krajobraz biotechnologiczny Szwajcarii przede wszystkim charakteryzuje się dobrze rozwiniętym ekosystemem, który obejmuje najwyższej klasy instytucje badawcze, wysoko wykwalifikowanych specjalistów i wspierającą sieć podmiotów przemysłowych. Aktywne działania kraju w obszarze innowacji przyciągnęło największe talenty, naukowców i inwestycje, sprawiając, że Szwajcaria stała się najważniejszym ośrodkiem badań biotechnologicznych.

W obszarze opieki zdrowotnej szwajcarskie firmy biotechnologiczne wniosły kluczowy wkład w odkrywanie leków, medycynę precyzyjną i rozwój przełomowych terapii. W kraju funkcjonuje bardzo rozbudowana sieć firm biofarmaceutycznych specjalizujących się w onkologii, chorobach rzadkich, immunoterapii i medycynie spersonalizowanej. Firmy bazują na szwajcarskim doświadczeniu w dziedzinie leków, genetyki i bioinformatyki.

Warto również podkreślić, że Szwajcaria kładzie duży naciska na badania i rozwój, co doprowadziło do przełomowych odkryć naukowych. Współpraca wielu środowisk zaowocowała znaczącymi postępami w genomice, proteomice i bioinżynierii. Dało to podwaliny pod przełomowe odkrycia w zrozumieniu chorób i opracowaniu nowoczesnych terapii.

Patrząc perspektywicznie, szwajcarski sektor biotechnologiczny nieustannie wprowadza innowacje i dopasowuje się do nowych się wyzwań i możliwości. Rozwój w takich obszarach jak edycja genów czy biologia syntetyczna mogą na nowo określić przyszłość biotechnologii, a szwajcarskie firmy będą miały w tym swój duży udział. Szwajcarski sektor biotechnologiczny jest przykładem doskonałości naukowej, innowacyjności i współpracy pomiędzy instytucjami. Zaangażowanie w badania, innowacje i wspieranie środowiska umacniają postęp naukowy i ugruntowują pozycję kraju jako kluczowego gracza w dziedzinie biotechnologii, co odbija się echem w różnych sektorach i przynosi korzyści całemu społeczeństwu.

Wśród dziesięciu najlepszych firm biotechnologicznych w Szwajcarii jest RGCC. Firma została założona z 2004 roku przez pioniera genetyki, Ioannisa Papasotiriou. Zdaniem greckiego naukowca kluczem do skutecznego leczenia raka jest medycyna spersonalizowana czerpiąca informacje zawarte w genach każdego pacjenta. Wykorzystując dostępne technologie, sprzęt i innowacyjne techniki, zespół naukowców opracował szereg testów, które dostarczają lekarzom wyczerpujących informacji na temat genetyki, fizjologii i profilu immunologicznego pacjenta. Takie podejście pozwala na dopasowanie indywidualnej metody leczenia dla każdego pacjenta.  

„Skupiamy się na przesuwaniu istniejących granic protokołów klinicznych i udoskonalenia metod leczenia. Niezależnie od tego, czy chodzi o wykorzystanie obecnych farmaceutyków, czy innowacyjne terapie, naszym celem jest ciągłe doskonalenie i wprowadzanie nowych rozwiązań w dziedzinie spersonalizowanych i precyzyjnych metod leczenia raka” - dr. Ioannis Papasotiriou, MD, PhD, SCym, i założyciel RGCC International.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu Biuro prasowe
2024-07-17 | 08:00

Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu

Podczas gdy eksperci przewidują znaczące pozytywne skutki gospodarcze rozwoju sztucznej inteligencji generatywnej, nastroje społeczne nie są tak optymistyczne. Allianz Trade przedstawia wyniki
IT i technologie Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux
2024-07-17 | 01:00

Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux

DIALux jest nowoczesnym narzędziem, pozwalającym na projektowanie oświetlenia. To najchętniej wybierane oprogramowanie, umożliwiające zarówno rozlokowanie pojedynczych opraw, jak i
IT i technologie Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft
2024-07-16 | 07:50

Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, ogłosił, że umacnia i rozszerza swoją współpracę z firmą Microsoft. Mapy i dane o ruchu drogowym TomTom będą

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Branża tytoniowa alarmuje o drastycznych podwyżkach akcyzy. Są kilkukrotnie wyższe od zaplanowanych do 2027 roku

Ministerstwo Finansów chce wprowadzić drastyczne podwyżki akcyzy na wyroby tytoniowe. Ich skala ma być kilkukrotnie większa, niż zakładała obowiązująca od 2022 roku mapa akcyzowa, czyli porozumienie wypracowane po długich konsultacjach z rynkiem. Już w przyszłym roku akcyza na wyroby tytoniowe, zamiast o pierwotnie zakładane 10 proc. na wszystkie kategorie wyrobów, ma wzrosnąć: o 25 proc. na papierosy, o 38 proc. na tytoń do palenia oraz o 50 proc. na wkłady do podgrzewaczy tytoniu. Nowością jest objęcie podwyżkami również płynów do e-papierosów, na które w 2025 roku akcyza wzrośnie o 75 proc.

Bankowość

Większość małych i średnich firm przez całą swoją działalność nie zmienia banku. Wysoko oceniają dostępność do usług bankowych

Mikro-, małe i średnie firmy są surowymi recenzentami usług bankowych, ale mimo to ich ocena pozostaje dość wysoka – mówi Wojciech Terlikowski z CBM Indicator. Kredyt bankowy jest drugim – po środkach własnych – najpopularniejszym źródłem finansowania działalności MŚP, ale firmy chętnie korzystają również z kredytów inwestycyjnych czy kart kredytowych. Są zainteresowane także dodatkowymi usługami ze strony banków, np. doradztwem przy pozyskiwaniu środków UE. Ekspert wskazuje, że to przekłada się na lojalność klientów – przedsiębiorcy przywiązują się do banków i rzadko je zmieniają.

Przemysł

W Polsce rośnie tempo robotyzacji. Pod względem zaangażowania robotów w przemyśle przegrywa wyścig z innymi krajami regionu

Z niemal 18 tys. robotów zainstalowanych w sektorze przetwórstwa przemysłowego Polska znajduje się na szóstym miejscu w UE. Jednak na 10 tys. pracowników zatrudnionych w tej branży przypada 54,6 robota, znacznie mniej niż nie tylko na Zachodzie, ale i w krajach Grupy Wyszehradzkiej. Jednocześnie 76 proc. przedsiębiorców badanych przez Polski Instytut Ekonomiczny zgadza się, że robotyzacja i automatyzacja będzie coraz bardziej stanowiła o przewadze konkurencyjnej firm na rynku.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.