Komunikaty PR

Top 10 szwajcarskich firm biotechnologicznych – jedną z nich RGCC

2024-07-09  |  01:00

Szwajcaria od lat znana jest jako światowa potęga w dziedzinie biotechnologii. Zdobyła uznanie dzięki przełomowym badaniom, innowacjom i systemowi, który sprzyja rozwojowi nauki. Szwajcarski sektor biotechnologiczny znany jest ze swojej precyzji i zaangażowania w rozwój innowacyjności, co sprawiło, że właśnie ten kraj stał się najpoważniejszym graczem w jeśli chodzi o postęp w nauce, opiece zdrowotnej czy nowych technologiach.  

Krajobraz biotechnologiczny Szwajcarii przede wszystkim charakteryzuje się dobrze rozwiniętym ekosystemem, który obejmuje najwyższej klasy instytucje badawcze, wysoko wykwalifikowanych specjalistów i wspierającą sieć podmiotów przemysłowych. Aktywne działania kraju w obszarze innowacji przyciągnęło największe talenty, naukowców i inwestycje, sprawiając, że Szwajcaria stała się najważniejszym ośrodkiem badań biotechnologicznych.

W obszarze opieki zdrowotnej szwajcarskie firmy biotechnologiczne wniosły kluczowy wkład w odkrywanie leków, medycynę precyzyjną i rozwój przełomowych terapii. W kraju funkcjonuje bardzo rozbudowana sieć firm biofarmaceutycznych specjalizujących się w onkologii, chorobach rzadkich, immunoterapii i medycynie spersonalizowanej. Firmy bazują na szwajcarskim doświadczeniu w dziedzinie leków, genetyki i bioinformatyki.

Warto również podkreślić, że Szwajcaria kładzie duży naciska na badania i rozwój, co doprowadziło do przełomowych odkryć naukowych. Współpraca wielu środowisk zaowocowała znaczącymi postępami w genomice, proteomice i bioinżynierii. Dało to podwaliny pod przełomowe odkrycia w zrozumieniu chorób i opracowaniu nowoczesnych terapii.

Patrząc perspektywicznie, szwajcarski sektor biotechnologiczny nieustannie wprowadza innowacje i dopasowuje się do nowych się wyzwań i możliwości. Rozwój w takich obszarach jak edycja genów czy biologia syntetyczna mogą na nowo określić przyszłość biotechnologii, a szwajcarskie firmy będą miały w tym swój duży udział. Szwajcarski sektor biotechnologiczny jest przykładem doskonałości naukowej, innowacyjności i współpracy pomiędzy instytucjami. Zaangażowanie w badania, innowacje i wspieranie środowiska umacniają postęp naukowy i ugruntowują pozycję kraju jako kluczowego gracza w dziedzinie biotechnologii, co odbija się echem w różnych sektorach i przynosi korzyści całemu społeczeństwu.

Wśród dziesięciu najlepszych firm biotechnologicznych w Szwajcarii jest RGCC. Firma została założona z 2004 roku przez pioniera genetyki, Ioannisa Papasotiriou. Zdaniem greckiego naukowca kluczem do skutecznego leczenia raka jest medycyna spersonalizowana czerpiąca informacje zawarte w genach każdego pacjenta. Wykorzystując dostępne technologie, sprzęt i innowacyjne techniki, zespół naukowców opracował szereg testów, które dostarczają lekarzom wyczerpujących informacji na temat genetyki, fizjologii i profilu immunologicznego pacjenta. Takie podejście pozwala na dopasowanie indywidualnej metody leczenia dla każdego pacjenta.  

„Skupiamy się na przesuwaniu istniejących granic protokołów klinicznych i udoskonalenia metod leczenia. Niezależnie od tego, czy chodzi o wykorzystanie obecnych farmaceutyków, czy innowacyjne terapie, naszym celem jest ciągłe doskonalenie i wprowadzanie nowych rozwiązań w dziedzinie spersonalizowanych i precyzyjnych metod leczenia raka” - dr. Ioannis Papasotiriou, MD, PhD, SCym, i założyciel RGCC International.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce Biuro prasowe
2025-04-02 | 10:40

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

W Polsce zadebiutowała motorola edge 60 fusion – pierwszy tegoroczny model z rodziny edge. Łączy cechy smartfona klasy premium z wysoką odpornością, potwierdzoną
IT i technologie Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
2025-03-18 | 10:00

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Emitel S.A. intensyfikuje swoją działalność w Wielkopolsce. Spółka kontynuuje rozwój projektów na terenie całego kraju. Wśród ogólnopolskich,
IT i technologie Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai
2025-03-03 | 12:05

Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai

W zeszłym roku Motorola i Lenovo utworzyły ekosystem Smart Connect, aby umożliwić płynną współpracę smartfonów, tabletów oraz komputerów

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Szkolenie Online IMM

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień

Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.

Prawo

Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.

Handel

Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.