Top 10 szwajcarskich firm biotechnologicznych – jedną z nich RGCC
Szwajcaria od lat znana jest jako światowa potęga w dziedzinie biotechnologii. Zdobyła uznanie dzięki przełomowym badaniom, innowacjom i systemowi, który sprzyja rozwojowi nauki. Szwajcarski sektor biotechnologiczny znany jest ze swojej precyzji i zaangażowania w rozwój innowacyjności, co sprawiło, że właśnie ten kraj stał się najpoważniejszym graczem w jeśli chodzi o postęp w nauce, opiece zdrowotnej czy nowych technologiach.
Krajobraz biotechnologiczny Szwajcarii przede wszystkim charakteryzuje się dobrze rozwiniętym ekosystemem, który obejmuje najwyższej klasy instytucje badawcze, wysoko wykwalifikowanych specjalistów i wspierającą sieć podmiotów przemysłowych. Aktywne działania kraju w obszarze innowacji przyciągnęło największe talenty, naukowców i inwestycje, sprawiając, że Szwajcaria stała się najważniejszym ośrodkiem badań biotechnologicznych.
W obszarze opieki zdrowotnej szwajcarskie firmy biotechnologiczne wniosły kluczowy wkład w odkrywanie leków, medycynę precyzyjną i rozwój przełomowych terapii. W kraju funkcjonuje bardzo rozbudowana sieć firm biofarmaceutycznych specjalizujących się w onkologii, chorobach rzadkich, immunoterapii i medycynie spersonalizowanej. Firmy bazują na szwajcarskim doświadczeniu w dziedzinie leków, genetyki i bioinformatyki.
Warto również podkreślić, że Szwajcaria kładzie duży naciska na badania i rozwój, co doprowadziło do przełomowych odkryć naukowych. Współpraca wielu środowisk zaowocowała znaczącymi postępami w genomice, proteomice i bioinżynierii. Dało to podwaliny pod przełomowe odkrycia w zrozumieniu chorób i opracowaniu nowoczesnych terapii.
Patrząc perspektywicznie, szwajcarski sektor biotechnologiczny nieustannie wprowadza innowacje i dopasowuje się do nowych się wyzwań i możliwości. Rozwój w takich obszarach jak edycja genów czy biologia syntetyczna mogą na nowo określić przyszłość biotechnologii, a szwajcarskie firmy będą miały w tym swój duży udział. Szwajcarski sektor biotechnologiczny jest przykładem doskonałości naukowej, innowacyjności i współpracy pomiędzy instytucjami. Zaangażowanie w badania, innowacje i wspieranie środowiska umacniają postęp naukowy i ugruntowują pozycję kraju jako kluczowego gracza w dziedzinie biotechnologii, co odbija się echem w różnych sektorach i przynosi korzyści całemu społeczeństwu.
Wśród dziesięciu najlepszych firm biotechnologicznych w Szwajcarii jest RGCC. Firma została założona z 2004 roku przez pioniera genetyki, Ioannisa Papasotiriou. Zdaniem greckiego naukowca kluczem do skutecznego leczenia raka jest medycyna spersonalizowana czerpiąca informacje zawarte w genach każdego pacjenta. Wykorzystując dostępne technologie, sprzęt i innowacyjne techniki, zespół naukowców opracował szereg testów, które dostarczają lekarzom wyczerpujących informacji na temat genetyki, fizjologii i profilu immunologicznego pacjenta. Takie podejście pozwala na dopasowanie indywidualnej metody leczenia dla każdego pacjenta.
„Skupiamy się na przesuwaniu istniejących granic protokołów klinicznych i udoskonalenia metod leczenia. Niezależnie od tego, czy chodzi o wykorzystanie obecnych farmaceutyków, czy innowacyjne terapie, naszym celem jest ciągłe doskonalenie i wprowadzanie nowych rozwiązań w dziedzinie spersonalizowanych i precyzyjnych metod leczenia raka” - dr. Ioannis Papasotiriou, MD, PhD, SCym, i założyciel RGCC International.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.