Komunikaty PR

Top 10 szwajcarskich firm biotechnologicznych – jedną z nich RGCC

2024-07-09  |  01:00

Szwajcaria od lat znana jest jako światowa potęga w dziedzinie biotechnologii. Zdobyła uznanie dzięki przełomowym badaniom, innowacjom i systemowi, który sprzyja rozwojowi nauki. Szwajcarski sektor biotechnologiczny znany jest ze swojej precyzji i zaangażowania w rozwój innowacyjności, co sprawiło, że właśnie ten kraj stał się najpoważniejszym graczem w jeśli chodzi o postęp w nauce, opiece zdrowotnej czy nowych technologiach.  

Krajobraz biotechnologiczny Szwajcarii przede wszystkim charakteryzuje się dobrze rozwiniętym ekosystemem, który obejmuje najwyższej klasy instytucje badawcze, wysoko wykwalifikowanych specjalistów i wspierającą sieć podmiotów przemysłowych. Aktywne działania kraju w obszarze innowacji przyciągnęło największe talenty, naukowców i inwestycje, sprawiając, że Szwajcaria stała się najważniejszym ośrodkiem badań biotechnologicznych.

W obszarze opieki zdrowotnej szwajcarskie firmy biotechnologiczne wniosły kluczowy wkład w odkrywanie leków, medycynę precyzyjną i rozwój przełomowych terapii. W kraju funkcjonuje bardzo rozbudowana sieć firm biofarmaceutycznych specjalizujących się w onkologii, chorobach rzadkich, immunoterapii i medycynie spersonalizowanej. Firmy bazują na szwajcarskim doświadczeniu w dziedzinie leków, genetyki i bioinformatyki.

Warto również podkreślić, że Szwajcaria kładzie duży naciska na badania i rozwój, co doprowadziło do przełomowych odkryć naukowych. Współpraca wielu środowisk zaowocowała znaczącymi postępami w genomice, proteomice i bioinżynierii. Dało to podwaliny pod przełomowe odkrycia w zrozumieniu chorób i opracowaniu nowoczesnych terapii.

Patrząc perspektywicznie, szwajcarski sektor biotechnologiczny nieustannie wprowadza innowacje i dopasowuje się do nowych się wyzwań i możliwości. Rozwój w takich obszarach jak edycja genów czy biologia syntetyczna mogą na nowo określić przyszłość biotechnologii, a szwajcarskie firmy będą miały w tym swój duży udział. Szwajcarski sektor biotechnologiczny jest przykładem doskonałości naukowej, innowacyjności i współpracy pomiędzy instytucjami. Zaangażowanie w badania, innowacje i wspieranie środowiska umacniają postęp naukowy i ugruntowują pozycję kraju jako kluczowego gracza w dziedzinie biotechnologii, co odbija się echem w różnych sektorach i przynosi korzyści całemu społeczeństwu.

Wśród dziesięciu najlepszych firm biotechnologicznych w Szwajcarii jest RGCC. Firma została założona z 2004 roku przez pioniera genetyki, Ioannisa Papasotiriou. Zdaniem greckiego naukowca kluczem do skutecznego leczenia raka jest medycyna spersonalizowana czerpiąca informacje zawarte w genach każdego pacjenta. Wykorzystując dostępne technologie, sprzęt i innowacyjne techniki, zespół naukowców opracował szereg testów, które dostarczają lekarzom wyczerpujących informacji na temat genetyki, fizjologii i profilu immunologicznego pacjenta. Takie podejście pozwala na dopasowanie indywidualnej metody leczenia dla każdego pacjenta.  

„Skupiamy się na przesuwaniu istniejących granic protokołów klinicznych i udoskonalenia metod leczenia. Niezależnie od tego, czy chodzi o wykorzystanie obecnych farmaceutyków, czy innowacyjne terapie, naszym celem jest ciągłe doskonalenie i wprowadzanie nowych rozwiązań w dziedzinie spersonalizowanych i precyzyjnych metod leczenia raka” - dr. Ioannis Papasotiriou, MD, PhD, SCym, i założyciel RGCC International.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Przygotuj się na powrót do szkoły z KFA2. Karty z rodziny GeForce RTX 40 dostępn Biuro prasowe
2024-08-23 | 13:00

Przygotuj się na powrót do szkoły z KFA2. Karty z rodziny GeForce RTX 40 dostępn

Powrót do szkoły to idealna okazja do modernizacji PC przed zalewem jesiennych hitów i nowych obowiązków. Tym bardziej, że nowoczesne karty graficzne są niezbędne dla
IT i technologie Zalman CNPS13X DS — elegancki cooler z wyświetlaczem LED
2024-08-23 | 09:00

Zalman CNPS13X DS — elegancki cooler z wyświetlaczem LED

Nowoczesne chłodzenie procesora powinno zagwarantować rozsądne temperatury, ale i nie tylko. Jak pokazuje przykład modelu CNPS13X DS od firmy Zalman, nic nie stoi dziś na przeszkodzie, by
IT i technologie Kobiety przebijają szklany sufit – start programu Jump to IT
2024-08-22 | 13:30

Kobiety przebijają szklany sufit – start programu Jump to IT

Fundacja Symfonia i Fundacja IT Girls uruchomiły kolejną wspólną inicjatywę, której celem jest wsparcie kobiet w branży IT. Program Jump to IT wystartował z misją

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

ePłatności z wykorzystaniem portfeli cyfrowych będą już wkrótce dostępne w mObywatelu. Do pilotażu usługi dołączy więcej urzędów

Ponad 50 gmin korzystających z ePłatności w mObywatelu i 82 tys. zrealizowanych transakcji – to dotychczasowy efekt pilotażu tej usługi prowadzonego od ubiegłego roku. Mieszkańcy uczestniczących w nim gmin mogą przez aplikację i portal płacić m.in. podatek od nieruchomości czy podatek rolny albo uiszczać opłaty za śmieci. Do opcji opłacania zobowiązań administracyjnych wkrótce dojdą także płatności z inicjatywy użytkownika, czyli np. opłaty skarbowe ponoszone przy okazji załatwiania różnych spraw urzędowych. Trwają także prace nad wdrożeniem kolejnych metod płatności – do BLIK-a właśnie dołączyły karty płatnicze, a następne będą cyfrowe portfele, czyli Google Pay i Apple Pay.

Ochrona środowiska

Kosmiczne śmieci są coraz większym problemem. Ich obecność na orbicie generuje znaczne koszty

Liczba kosmicznych odpadów stale rośnie. Ich źródłem są obiekty, które zostały wysłane w kosmos, zakończyły misję lub uległy rozpadowi. Krążące w przestrzeni kosmicznej fragmenty tych obiektów stwarzają ryzyko kolizji z tymi, które są obecnie eksploatowane. Unikanie takich zdarzeń wiąże się z koniecznością ponoszenia wydatków na monitoring zagrożeń czy zwiększeniem zużycia paliwa poprzez obieranie niekolizyjnych kursów. Jednym ze sposobów na zmniejszenie tego problemu jest wydłużenie eksploatacji obiektów poprzez ich tankowanie na orbicie. Polacy pracują nad taką technologią.

Ochrona środowiska

Beton z alg czy szkło fotowoltaiczne. Ekologiczne innowacje zmieniają sektor budowlany

Sektor budynków i budownictwa jest największym emitentem gazów cieplarnianych, odpowiadając za 37 proc. globalnych emisji – wynika z danych ONZ. Tradycyjne materiały budowlane, takie jak beton czy cegły, są stopniowo udoskonalane, aby jak najlepiej odpowiadać na wyzwania środowiskowe. – Większość producentów, szczególnie tych dużych, skupia się na tym, aby obniżać koszty ekologiczne produkcji materiałów, tak żeby konsumenci otrzymywali produkt bardziej zrównoważony – ocenia Tomasz Bojęć, partner zarządzający w ThinkCo. Z drugiej strony na rynek wchodzą innowacje, które stosowane w większej skali będą stopniowo zazieleniać budownictwo.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.