Toughbook definiuje nowe ścieżki w mobilności
Autor: Daniel Creasey, UK & Ireland Marketing Manager w Panasonic TOUGHBOOK
Podczas ostatniego Forum Innowacji TOUGHBOOK, które odbyło się na początku maja w Wielkiej Brytanii, już przy wejściu do głównej sali można było wyczuć rosnącą ekscytację. Wydarzenie to zgromadziło rzeszę klientów i partnerów, tworząc atmosferę pełną dynamicznych rozmów i szans na nawiązanie nowych kontaktów biznesowych. Agenda spotkania, która wzbudziła duże zainteresowanie uczestników, obejmowała tematy takie jak złożoność mobilności, najnowsze inicjatywy w ramach brytyjskiego Programu Radiowego dla Ambulansów (ARP) oraz innowacje technologiczne dla pracowników mobilnych.
Wsparcie dla wysoce mobilnej siły roboczej
Na ostatnim Forum Innowacji TOUGHBOOK wyjątkową inspirację przyniosła sesja otwierająca prowadzona przez Chrisa Turnera, Head of G2M w Panasonic Toughbook, oraz Nicka Millera, EU Sales Strategy Manager w Panasonic Toughbook. Skupili się oni na nowo powstającym segmencie rynku – wysoce mobilnych pracownikach, których codzienność definiują wyzwania i specyficzne potrzeby. To ludzie, którzy pracują w sektorach od energetycznych, przez służby ratownicze, aż po logistykę. Odpowiedni dobór urządzeń mobilnych, które spełnią ich oczekiwania, staje się niezbędny. W końcu decyzja o wyborze między dłuższym czasem działania baterii a jej ciężarem czy jaśniejszym ekranem zużywającym więcej energii, wymaga dogłębnego zrozumienia potrzeb profesjonalistów.
Dodatkowo, coraz większa różnorodność profesjonalnych ról sprawia, że mobilność przestaje być tylko kwestią technologii, lecz ewoluuje w pełnoprawną strategię biznesową. Problemy takie jak zapewnienie ciągłej łączności w erze 5G, wydajność urządzeń, zastosowanie sztucznej inteligencji na brzegach sieci czy zabezpieczenia przed cyberzagrożeniami, to tylko niektóre wyzwania, komplikujące zarządzanie zespołami pracowniczymi pracującymi w terenie.
Forum było także okazją, by dowiedzieć się, jakie Panasonic podejmuje działania, aby utrzymać swoją pozycję lidera w dziedzinie innowacji, rozwijając funkcje inteligentnych usług. Te zaawansowane rozwiązania umożliwiają ciągłe monitorowanie kluczowych parametrów, takich jak stan baterii, intensywność użytkowania aplikacji czy jakość łączności. Dzięki temu możliwe jest podejmowanie działań prewencyjnych, od zapobiegania problemom z baterią poprzez jej wcześniejszą wymianę, aż po automatyczne aktualizacje, które zwiększają efektywność pracy urządzeń mobilnych w terenie.
Rozwój Narodowego Programu Radiowego dla Ambulansów (ARP) w Wielkiej Brytanii
Prezentacja Stuarta Murphy'ego, który pełni funkcję starszego menedżera w ramach NHS Trust Ambulance Radio Programme, była jednym z najbardziej interesujących elementów spotkania. Stuart przedstawił proces wdrażania krajowego projektu ARP, który rozpoczął się od umieszczania wytrzymałych urządzeń Panasonic TOUGHBOOK w karetkach na terenie 11 jednostek w Anglii, Szkocji i Walii. Te urządzenia są teraz nieodłącznym elementem wyposażenia zarówno w pojazdach szybkiej reakcji, jak i w karetkach z dwuosobowymi załogami. Do chwili obecnej zainstalowano już 2520 takich urządzeń. Murphy podkreślił, że oczekuje się zakończenia pełnego wdrożenia projektu do 2025 roku.
Toughbook w transformacji operacji sektora publicznego
Urządzenia Toughbook od Panasonic stają się niezbędnym narzędziem w sektorze publicznym, wspierając kluczowe działania policji, służb ratunkowych i straży pożarnej. W Wielkiej Brytanii jedna piąta wszystkich jednostek policyjnych korzysta z tych zaawansowanych technologicznie urządzeń. Model TOUGHBOOK FZ-G2 zyskał szczególne uznanie, rewolucjonizując sektor.
Toughbook to nie tylko narzędzie, ale także potężny sojusznik dla funkcjonariuszy. Dzięki niemu, mają oni natychmiastowy dostęp do kluczowych danych, co pozwala na szybkie i skuteczne reagowanie na incydenty. Z Toughbook zadania administracyjne stają się prostsze i szybsze, a to wszystko bez opuszczania terenu działania.
Dodatkowo, wspiera on zaawansowane operacje dronów oraz zwiększa precyzję analiz kryminalistycznych, co przekłada się na skuteczniejsze działania na miejscu zdarzenia. To narzędzie, które naprawdę zmienia zasady gry w sektorze publicznym, zapewniając wyższy poziom bezpieczeństwa i sprawności operacyjnej.
Jeszcze większe i jeszcze lepsze
Opinie uczestników wydarzenia były jednoznaczne – dzień był pełen interesujących, edukacyjnych i wnikliwych treści od zespołu Panasonic Toughbook oraz ich partnerów. Szczególnie uznanie uzyskały bezpośrednie rozmowy oraz możliwość nawiązania kontaktów.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.