Komunikaty PR

Toughbook definiuje nowe ścieżki w mobilności

2024-05-22  |  13:40
Biuro prasowe

Autor: Daniel Creasey, UK & Ireland Marketing Manager w Panasonic TOUGHBOOK

Podczas ostatniego Forum Innowacji TOUGHBOOK, które odbyło się na początku maja w Wielkiej Brytanii, już przy wejściu do głównej sali można było wyczuć rosnącą ekscytację. Wydarzenie to zgromadziło rzeszę klientów i partnerów, tworząc atmosferę pełną dynamicznych rozmów i szans na nawiązanie nowych kontaktów biznesowych. Agenda spotkania, która wzbudziła duże zainteresowanie uczestników, obejmowała tematy takie jak złożoność mobilności, najnowsze inicjatywy w ramach brytyjskiego Programu Radiowego dla Ambulansów (ARP) oraz innowacje technologiczne dla pracowników mobilnych.

 

Wsparcie dla wysoce mobilnej siły roboczej

Na ostatnim Forum Innowacji TOUGHBOOK wyjątkową inspirację przyniosła sesja otwierająca prowadzona przez Chrisa Turnera, Head of G2M w Panasonic Toughbook, oraz Nicka Millera, EU Sales Strategy Manager w Panasonic Toughbook. Skupili się oni na nowo powstającym segmencie rynku – wysoce mobilnych pracownikach, których codzienność definiują wyzwania i specyficzne potrzeby. To ludzie, którzy pracują w sektorach od energetycznych, przez służby ratownicze, aż po logistykę. Odpowiedni dobór urządzeń mobilnych, które spełnią ich oczekiwania, staje się niezbędny. W końcu decyzja o wyborze między dłuższym czasem działania baterii a jej ciężarem czy jaśniejszym ekranem zużywającym więcej energii, wymaga dogłębnego zrozumienia potrzeb profesjonalistów.

Dodatkowo, coraz większa różnorodność profesjonalnych ról sprawia, że mobilność przestaje być tylko kwestią technologii, lecz ewoluuje w pełnoprawną strategię biznesową. Problemy takie jak zapewnienie ciągłej łączności w erze 5G, wydajność urządzeń, zastosowanie sztucznej inteligencji na brzegach sieci czy zabezpieczenia przed cyberzagrożeniami, to tylko niektóre wyzwania, komplikujące zarządzanie zespołami pracowniczymi pracującymi w terenie.

Forum było także okazją, by dowiedzieć się, jakie Panasonic podejmuje działania, aby utrzymać swoją pozycję lidera w dziedzinie innowacji, rozwijając funkcje inteligentnych usług. Te zaawansowane rozwiązania umożliwiają ciągłe monitorowanie kluczowych parametrów, takich jak stan baterii, intensywność użytkowania aplikacji czy jakość łączności. Dzięki temu możliwe jest podejmowanie działań prewencyjnych, od zapobiegania problemom z baterią poprzez jej wcześniejszą wymianę, aż po automatyczne aktualizacje, które zwiększają efektywność pracy urządzeń mobilnych w terenie.

 

Rozwój Narodowego Programu Radiowego dla Ambulansów (ARP) w Wielkiej Brytanii

Prezentacja Stuarta Murphy'ego, który pełni funkcję starszego menedżera w ramach NHS Trust Ambulance Radio Programme, była jednym z najbardziej interesujących elementów spotkania. Stuart przedstawił proces wdrażania krajowego projektu ARP, który rozpoczął się od umieszczania wytrzymałych urządzeń Panasonic TOUGHBOOK w karetkach na terenie 11 jednostek w Anglii, Szkocji i Walii. Te urządzenia są teraz nieodłącznym elementem wyposażenia zarówno w pojazdach szybkiej reakcji, jak i w karetkach z dwuosobowymi załogami. Do chwili obecnej zainstalowano już 2520 takich urządzeń. Murphy podkreślił, że oczekuje się zakończenia pełnego wdrożenia projektu do 2025 roku.

 

Toughbook w transformacji operacji sektora publicznego

Urządzenia Toughbook od Panasonic stają się niezbędnym narzędziem w sektorze publicznym, wspierając kluczowe działania policji, służb ratunkowych i straży pożarnej. W Wielkiej Brytanii jedna piąta wszystkich jednostek policyjnych korzysta z tych zaawansowanych technologicznie urządzeń. Model TOUGHBOOK FZ-G2 zyskał szczególne uznanie, rewolucjonizując sektor.

Toughbook to nie tylko narzędzie, ale także potężny sojusznik dla funkcjonariuszy. Dzięki niemu, mają oni natychmiastowy dostęp do kluczowych danych, co pozwala na szybkie i skuteczne reagowanie na incydenty. Z Toughbook zadania administracyjne stają się prostsze i szybsze, a to wszystko bez opuszczania terenu działania.

Dodatkowo, wspiera on zaawansowane operacje dronów oraz zwiększa precyzję analiz kryminalistycznych, co przekłada się na skuteczniejsze działania na miejscu zdarzenia. To narzędzie, które naprawdę zmienia zasady gry w sektorze publicznym, zapewniając wyższy poziom bezpieczeństwa i sprawności operacyjnej.

 

Jeszcze większe i jeszcze lepsze

Opinie uczestników wydarzenia były jednoznaczne – dzień był pełen interesujących, edukacyjnych i wnikliwych treści od zespołu Panasonic Toughbook oraz ich partnerów. Szczególnie uznanie uzyskały bezpośrednie rozmowy oraz możliwość nawiązania kontaktów.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Digital Care zmienia się w bolttech Poland Biuro prasowe
2024-06-20 | 10:00

Digital Care zmienia się w bolttech Poland

Od 15 czerwca 2024 r. Digital Care, polska firma specjalizująca się w ochronie i usługach dla urządzeń mobilnych, działać będzie pod nazwą oraz marką bolttech Poland. Jest to wynikiem
IT i technologie Systemy chmurowe Symfonii nagrodzone w Best in Cloud 2024
2024-06-20 | 01:00

Systemy chmurowe Symfonii nagrodzone w Best in Cloud 2024

W tegorocznej edycji konkursu Best in Cloud 2024 Symfonia aż dwukrotnie znalazła się w gronie laureatów. Jej systemy chmurowe zostały nagrodzone w kategoriach: najlepszy ERP/CRM oraz
IT i technologie AWS ogłasza kontynuację akceleratora dla startupów GenAI
2024-06-19 | 13:15

AWS ogłasza kontynuację akceleratora dla startupów GenAI

Amazon Web Services (AWS) ogłosił nową edycję Generative AI Accelerator, globalnego programu skupiającego się na pomocy nowo powstałym startupom z obszaru generatywnej sztucznej

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

Sztuczna inteligencja rewolucjonizuje edukację. Rynek takich rozwiązań będzie rósł w tempie prawie 40 proc. rocznie

Sztuczna inteligencja otwiera nowe horyzonty dla procesu nauczania i uczenia się, rewolucjonizując sektor edukacji. Z badań wynika, że z aplikacji bazujących na AI już w tej chwili korzysta duża grupa uczniów i studentów, jak i nauczycieli, a na rynku pojawia się coraz więcej takich narzędzi. Jak szacuje Grand View Research, do 2030 roku wartość globalnego rynku sztucznej inteligencji w edukacji będzie rosła średniorocznie o blisko 37 proc., przy czym duża część tego rynku będzie zdominowana przez platformy edukacyjne. – Dzięki AI nauczanie staje się bardziej spersonalizowane i interaktywne – mówi Jeff Maggioncalda, dyrektor generalny międzynarodowej platformy edukacyjnej Coursera.

Ochrona środowiska

Branża chemiczna w Europie na zakręcie. Konkurencja z Azji i Europejski Zielony Ład wymuszają inwestycje w innowacje

Sektor chemiczny w Polsce i Europie stoi przed szeregiem wyzwań, z których największym jest obecnie konkurencja ze strony rynku azjatyckiego, przede wszystkim tańszych produktów z Chin. Na to nakłada się też znaczący wzrost kosztów produkcji, spowodowany wyższymi cenami energii i surowców, oraz obciążenia wynikające z regulacji UE nastawionych na neutralność klimatyczną w 2050 roku. Kluczem do utrzymania konkurencyjności branży są inwestycje w badania, innowacje i nowe technologie, które pozwalają jej z większą elastycznością reagować na trudne warunki, a przy tym lepiej odpowiadają na wyzwania związane ze zrównoważonym rozwojem.

Farmacja

Trwają prace nad zmianami w programie szczepień przeciwko HPV. Na razie zaszczepiła się jedna piąta uprawnionych nastolatków

W ciągu pierwszego roku działania programu bezpłatnych szczepień przeciwko wirusowi HPV dla 12- i 13-latków zaszczepiono tylko ok. 20 proc. uprawnionych. Eksperci wskazują na wiele różnych możliwości poprawy niepokojących statystyk. Pierwszym z nich jest edukacja dzieci i dorosłych na temat roli szczepień oraz zagrożeń, jakie wiążą się z zakażeniem HPV, wirusem odpowiadającym m.in. za nowotwory szyjki macicy, odbytu, krtani czy jamy ustnej. Kolejnym pomysłem jest zwiększenie liczby placówek z dostępnymi szczepieniami o kolejne POZ-y, ale też szkoły. Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało, że pracuje nad niezbędnymi zmianami.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.