TP-Link Archer C6U – gigabitowy router AC1200 z portem USB
Grayling Poland sp. z o.o.
Warszawa, Ul.Bluszczańska 74 m 75
00-712 Warszawa
marcel.matulinski|grayling.com| |marcel.matulinski|grayling.com
604919473
https://grayling.com/our-offices/warsaw/
TP-Link Archer C6U pracuje w standardzie 802.11ac i charakteryzuje się wysoką przepustowością WiFi, oferując łącznie do 1200 Mb/s w dwóch pasmach transmisji - do 300 Mb/s w 2.4GHz oraz do 867 Mb/s w paśmie 5GHz. Wyposażony został w cztery anteny zewnętrzne oraz jedną wewnętrzną. Dzięki nim router gwarantuje świetny zasięg, a także wydajność i stabilność połączeń bezprzewodowych. Dodatkowo, router wyposażono w technologię kształtowania wiązki (Beamforming), która umożliwia zlokalizowanie łączących się do routera urządzeń, a następnie zwiększa siłę sygnału nadawanego w ich kierunku.
W celu optymalizacji wydajności urządzenia, zastosowano technologię MU-MIMO 2x2, która pozwala na jednoczesną komunikację routera z dwoma urządzeniami, co skutkuje zwiększeniem prędkości, przepustowości oraz wydajności całej domowej sieci.
Archer C6U został wyposażony w pięć gigabitowych portów Ethernet: jeden port WAN oraz cztery porty LAN, zapewniające maksymalne prędkości przewodowe połączonym urządzeniom takim jak komputery, smart TV czy konsole do gier. Z kolei Port USB 2.0 będzie dla użytkowników sporym udogodnieniem podczas udostępniania plików, zdjęć czy filmów.
Co ciekawe, router obsługuje tryb AP, dzięki czemu może pracować także jako Access Point lub Bridge. Po włączeniu trybu AP bezprzewodowe urządzenia bez problemu uzyskają dostęp do sieci przewodowej. To świetne rozwiązanie dla osób, które chciałyby rozbudować swoją domową sieć.
Konfiguracja i obsługa routera przebiegają bardzo sprawnie. Wszystko za sprawą intuicyjnej aplikacji Tether dostępnej na urządzenia z systemami Android lub iOS. Każdy, nawet mało doświadczony użytkownik, poradzi sobie z zarządzaniem swoją siecią. Specyfikacja techniczna urządzenia jest dostępna na stronie TP-Link.
Router Archer C6U jest już dostępny w sprzedaży i objęty został 36-miesięczną gwarancją. Jego cena wynosi ok. 200 zł.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Producenci drobiu obawiają się liberalizacji handlu z Mercosurem i Ukrainą. Ostrzegają przed zagrożeniem dla bezpieczeństwa żywnościowego w UE
Umowa o wolnym handlu z krajami Mercosur może się okazać zagrożeniem dla polskich i europejskich producentów drobiu – ocenia Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza. Dziś 25 proc. mięsa z piersi kurczaka spożywanego w UE pochodzi z krajów spoza Wspólnoty – ocenia AVEC. Dodatkowy kontyngent z krajów Ameryki Południowej w wysokości 180 tys. t oznacza, że łącznie importowalibyśmy do UE 1,1 mln t mięsa drobiowego. Unijnych producentów niepokoją też stosunki handlowe z Ukrainą.
Prawo
Eksperci apelują o zmiany w konstrukcji podatków od nieruchomości. Danina od wartości byłaby bardziej sprawiedliwa i transparentna
Polska jest jednym z nielicznych unijnych państw, gdzie wysokość podatku od nieruchomości zależy od jej powierzchni, a nie wartości. Dyskusja nad zmianą systemu toczy się w Polsce od kilku dekad, ale hamują ją przede wszystkim obawy społeczne o wzrost daniny. Eksperci jednak przekonują, że podwyżki podatku od nieruchomości nie muszą iść w parze ze zmianą, a nowe rozwiązanie byłoby bardziej sprawiedliwe i z korzyścią dla transparentności rynku oraz samorządów.
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.