TP-Link wprowadza do sprzedaży kolejny wzmacniacz sygnału WiFi 6 – RE605X
Grayling Poland sp. z o.o.
Warszawa, Ul.Bluszczańska 74 m 75
00-712 Warszawa
marcel.matulinski|grayling.com| |marcel.matulinski|grayling.com
604919473
https://grayling.com/our-offices/warsaw/
RE605X likwiduje martwe strefy oraz zapewnia płynne połączenie z siecią urządzeniom w całym domu. Extender pracuje w najnowszym standardzie WiFi 6 (802.11ax) i jest wstecznie kompatybilny ze standardami 802.11a/b/g/n, co gwarantuje poprawne działanie ze wszystkimi routerami lub punktami dostępowymi dostępnymi na rynku. Wzmacniacz oferuje użytkownikom do 1800 Mb/s łącznej przepustowości w dwóch pasmach (do 574Mb/s w paśmie 2,4 GHz i do 1201Mb/s w paśmie 5 GHz). Dzięki temu jest w stanie wykonywać jednocześnie wiele bardzo obciążających sieć zadań, np. można bez problemów i irytujących lagów grać online, pobierać bardzo duże ilości danych, streamować video w jakości 4K. W razie potrzeby RE605X może służyć także jako Access Point WiFi 6. Warto podkreślić, że urządzenie posiada funkcję TWT (Target Wake Time), która pozwala oszczędzić baterię w podłączonych do jego sieci urządzeniach mobilnych i smart.
Wzmacniacz sygnału RE605X obsługuje technologię TP-Link OneMesh™ (pełna lista urządzeń TP-Link, objętych aktualizacją do wersji OneMesh™, znajduje się tutaj), która w prosty sposób umożliwia utworzenie sieci Mesh bez konieczności wymiany urządzeń sieciowych. Wystarczy podłączyć go do routera OneMesh™, by uzyskać jedną nazwę sieci oraz automatyczne przełączanie się pomiędzy urządzeniami dostępowymi w czasie przemieszczania się po domu. Technologia One Mesh™ gwarantuje także stabilność w transmisji bez spadków prędkości.
Extender RE505X posiada także gigabitowy port Ethernet, który pozwala na podłączenie do sieci urządzeń niewyposażonych w kartę WiFi, np. telewizorów smart, komputerów czy konsol do gier.
Urządzenie jest banalnie proste w konfiguracji - wystarczy nacisnąć przycisk WPS na routerze,
a następnie na wzmacniaczu. Korzystając z bardzo intuicyjnej aplikacji TP-Link Tether (dostępnej na urządzeniach mobilnych z systemem operacyjnym iOS lub Android) użytkownik może także monitorować stan wzmacniacza, kontrolować jego funkcje oraz zmieniać jego ustawienia.
Więcej informacji na temat RE605X dostępnych jest na stronie internetowej.
Produkt jest już dostępny w sprzedaży w cenie ok. 400 zł brutto i objęty jest 36-miesięczną gwarancją.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.