Komunikaty PR

Trendy w dziedzinie nadzoru video na rok 2023

2023-01-12  |  01:00
Biuro prasowe

i-PRO, globalny lider w dziedzinie profesjonalnych rozwiązań do nadzoru bezpieczeństwa publicznego, podzielił się dzisiaj swoimi pięcioma głównymi przewidywaniami dla branży bezpieczeństwa w 2023 roku.

 

Rok 2023 zapowiada się jako wpływowy i przejściowy dla specjalistów do spraw bezpieczeństwa, ponieważ firmy szukają stabilności, mając jednocześnie mniej zasobów do pracy, powiedział Norio Hitsuishi, Global Head of Product Management, i-PRO Co., Ltd. Branża bezpieczeństwa ma potencjał, aby pomóc firmom zrobić więcej przy mniejszych nakładach, dostarczając bogactwo danych i spostrzeżeń, które nie tylko pomogą chronić ludzi i majątek, ale także wspomogą wynik finansowy, dodaje.

 

Analityka oparta na AI stanie się standardem

 

W 2023 roku nastąpi znaczący wzrost wykorzystania analityki opartej na AI w kamerach i systemach zarządzania wideo (VMS), ponieważ coraz więcej producentów udostępnia tę funkcję w ramach swoich standardowych linii kamer. Analityka oparta na sztucznej inteligencji będzie katalizatorem, który pozwoli działom bezpieczeństwa działać sprawniej i efektywniej. Ta ewolucja spowoduje znaczącą zmianę stanowiska w zakresie bezpieczeństwa, umożliwiając organizacjom bardziej proaktywne reagowanie na zdarzenia w czasie rzeczywistym zamiast reagowania na zdarzenia przeszłe. W 2023 roku nacisk zostanie przeniesiony z przechwytywania wideo na gromadzenie danych. Wyzwaniem będzie to, jak skutecznie organizacje będą w stanie wykorzystać te dane nie tylko do celów bezpieczeństwa, ale także do działań międzydziałowych w celu zwiększenia efektywności i przychodów.

 

Przetwarzanie na krawędzi stanie się normą. Nowe sposoby wykorzystania rozproszonej mocy IoT za pomocą technologii kontenerowych będą nadal zyskiwać na popularności. Technologia kontenerowa, taka jak Docker i Kubernetes, a także koncepcja współdzielonych zasobów w wielu urządzeniach zwiększy szybkość przetwarzania, poprawi integrację wtyczek analitycznych oraz zwiększy szybkość aktualizacji oprogramowania sprzętowego i wdrażania nowej analityki.

 

Otwarte platformy AI zapewniają maksymalną elastyczność

 

W miarę postępu technologii opartych na AI, w branży nadal będą pojawiać się narzędzia tworzone przez wyspecjalizowanych deweloperów z nastawieniem na rozwiązywanie unikalnych wyzwań. Otwarte platformy zapewniają najlepszym w swojej klasie programistom dostęp do dużych rynków. Podobnie jak w przypadku dzisiejszej gospodarki opartej na aplikacjach dla komputerów i smartfonów, ten sprawdzony model będzie nadal nabierał kształtu i oferował integratorom i użytkownikom końcowym poziom dostosowania, którego zaczęli oczekiwać od technologii. Przyszłość branży będzie prowadzona przez tych, którzy przyjmą otwartą strategię jako najlepszą w swojej klasie praktykę biznesową. Tworzenie elastycznych infrastruktur, do których twórcy analiz AI będą mogli łatwo się podłączyć, jeszcze bardziej pomoże w demokratyzacji sztucznej inteligencji w kilku branżach poza bezpieczeństwem.

 

Ochrona prywatności pozostaje kluczową kwestią

 

Obawy o prywatność osobistą wciąż rosną na całym świecie, a zgodność z przepisami jest w różnym stopniu wymagana przez poszczególne branże. Na przykład w 2023 r. Stany Zjednoczone mogą pójść za przykładem Europy i uchwalić na szczeblu federalnym prawo dotyczące prywatności danych podobne do RODO. Według Organizacji Narodów Zjednoczonych ponad 70% krajów na całym świecie uchwaliło przepisy dotyczące ochrony danych i prywatności. W miarę jak rządy starają się zaspokoić prośby obywateli o większe prawa do ich danych, przepisy te wciąż ewoluują. Możliwość ukrycia twarzy przy jednoczesnym zachowaniu wtórnie chronionego strumienia danych dla celów dowodowych będzie w najbliższej przyszłości poszukiwaną funkcją. Jak zawsze, branża musi skupić się na ułatwieniu naszym klientom i użytkownikom końcowym przestrzegania wszelkich nowych przepisów, jak również RODO. Rozważni producenci już teraz działają w celu wbudowania prywatności danych w swoje procesy jako najlepszej praktyki.

 

Świadomość bezpieczeństwa cybernetycznego i zerowe zaufanie

 

Podczas gdy specjaliści ds. bezpieczeństwa są bardzo świadomi ryzyka geopolitycznego, jakie stwarzają niegodni zaufania producenci państwowi, ciągły nacisk na zabezpieczenie sieci przez specjalistów IT i sprzedawców sieci spowoduje jeszcze większą świadomość w zakresie cyberbezpieczeństwa w 2023 roku. Spodziewamy się, że w 2023 roku więcej europejskich rządów pójdzie za przykładem amerykańskiej ustawy NDAA, która uniemożliwia władzom instalowanie w newralgicznych miejscach systemów nadzoru należących do państwa chińskiego. Poprzez niedawne rozporządzenie wykonawcze, Biały Dom USA nakazał federalną zgodność z architekturą i projektem zero zaufania do 2024 roku. Spowoduje to ogromną zmianę polityki federalnej w USA w 2023 roku, co będzie miało wpływ na wszystkie firmy prowadzące działalność w USA. Przewidujemy dalsze przyjmowanie praktyk zero trust, które zatwierdzają każdą transakcję pomiędzy urządzeniami i ludźmi. Bezpieczeństwo cybernetyczne, jako filar odpowiedzialności korporacyjnej, stanie się wschodzącym trendem, ponieważ firmy starają się zapewnić swoim klientom ciągłość działania.

 

Utrzymujące się problemy z łańcuchem dostaw

 

Chociaż problemy związane z łańcuchem dostaw technologii będą się utrzymywać do 2023 r., ciężko wywalczone lekcje prowadzą do wprowadzenia mandatów mających na celu zapobieganie podobnym upadkom, których byliśmy świadkami. Jednak większość proponowanych rozwiązań jest na wczesnym etapie wdrażania i może nie zostać uruchomiona w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Producenci i integratorzy będą musieli starannie organizować i zarządzać oczekiwaniami klientów.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Ochrona środowiska

Rośnie znaczenie zielonych certyfikatów w nieruchomościach. Przybywa ich również w mieszkaniówce

Trend certyfikowania budynków już od wielu lat jest obecny na rynku komercyjnym i dotyczy głównie biurowców i nieruchomości logistycznych. Teraz coraz mocniej wchodzi także do segmentu mieszkań. Liczba certyfikatów dla tego typu inwestycji rośnie, co ma związek z rosnącą świadomością ekologiczną mieszkańców oraz ich chęcią ograniczania kosztów eksploatacji mieszkań.

Konsument

Systemy żywnościowe będą się zmieniać w kierunku bardziej zrównoważonym. Transformacja czeka nie tylko rolników

Europejski Zielony Ład budzi wiele kontrowersji i sprzeciwów, w szczególności w Polsce. Jak przyznaje ekspert zespołu Team Europe powołanego do wyjaśniania polityk Unii Europejskiej, choć w strategii „Od pola do stołu” można poprawić pewne elementy, to jest ona konieczna, by ratować kurczące się zasoby naturalne w Europie. Polska jest dużym producentem rolnym UE i zarazem krajem mocno zagrożonym suszą, więc transformacja systemów żywnościowych jest dla nas szczególnie istotna.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.