Komunikaty PR

Triggo finalistą konkursu mikromobilności w Amsterdamie

2022-05-30  |  15:30
Biuro prasowe

Mikropojazd elektryczny Triggo znalazł się wśród sześciu światowych startupów, które wezmą udział w finale konkursu na najlepsze rozwiązanie technologiczne z branży mikromobilności. Zwycięzca zostanie wyłoniony podczas wydarzenia Micromobility Europe odbywającego się w dniach 1-2 czerwca w Amsterdamie.

Wynalazca i twórca Triggo Rafał Budweil zaprezentuje pojazd przed przedstawicielami takich funduszy i organizacji jak Hardware Club VC z Kalifornii, Maniv Mobility z Izraela oraz EIT Urban Mobility, który jest inicjatywą Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii (EIT).

Oprócz Triggo w finale konkursu znalazły się takie startupy jak brytyjskie EAV Cargo, produkujący mikropojazdy dostawcze, Bo Mobility, który opracował innowacyjną hulajnogę elektryczną, holenderski BAQME, będący nowoczesnym rowerem miejskim z miejscem na bagaże, a także norweski Whee!

– Udział w finale konkursu, którego wyniki zostaną ogłoszone na tak prestiżowym wydarzeniu to dla nas ogromne wyróżnienie. Znaleźliśmy się wśród sześciu startupów ze świata, co dodatkowo wyróżnia Triggo – mówi Rafał Budweil. Jak dodaje, to także okazja, by zaprezentować Triggo wielu przedstawicielom światowej branży mikromobilności z czołowymi funduszami na czele.

Micromobility Europe to najszybciej rozwijająca się na świecie konferencja poświęcona e-mobilności. Stanowi swego rodzaju święto małych pojazdów elektrycznych, promując ich rolę w radykalnym przekształceniu miast. Wydarzenie zgromadzi czołowych światowych konstruktorów, wynalazców i liderów mikromobilności. Podczas tegorocznej edycji organizatorzy przewidują ponad 50 światowej klasy mówców oraz ponad tysiąc międzynarodowych gości.

– Jesteśmy niezwykle podekscytowani obecnością Triggo. Obecnie jest to jeden z najciekawszych projektów w dziedzinie mikromobilności. Triggo wyposażony jest w wyjątkowy zestaw możliwości, które odpowiadają potrzebom miast i konsumentów. Pomagają również osiągnąć cele niskoemisyjności, do których się zobowiązaliśmy – mówi Oliver Bruce, jeden z organizatorów wydarzenia.  

Triggo pojawi się na konferencji i weźmie udział w konkursie na zaproszenie EIT Urban Mobility - inicjatywa Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii (EIT). Od stycznia 2019 roku Instytut pracuje nad zachęcaniem do pozytywnych zmian w sposobie poruszania się społeczeństwa po miastach, tak by uczynić je bardziej przyjaznymi do życia. EIT dąży do tego, aby stać się największą europejską inicjatywą przekształcającą mobilność miejską.

Triggo obok światowych gigantów motoryzacji  

W styczniu 2022 roku Triggo zostało wyszczególnione w raporcie AMA Research „Global Micro Electric Automotive Market”, w którym została oceniona wartość rynku, trendy oraz prognozy do 2027 roku. Triggo zostało wskazane jako kluczowy projekt, obok takich światowych graczy, jak Yamaha Motor Company, Groupe Renault czy Honda Motor Company. W całym raporcie zostało wyszczególnionych zaledwie 8 przedsiębiorstw działających w sektorze mikro i elektro mobilności.

W raporcie zostały przedstawione czynniki mające istotny wpływ na wzrost w sektorze mikro mobilności. Jednym z wiodących jest trend, by przezwyciężyć problemy związane z ruchem ulicznym i poprawić mobilność w aglomeracjach miejskich. Autorzy raportu wskazują, że w wielu krajach coraz więcej rządów przygotowuje rozwiązania, które będą sprzyjać „elektrykom” i miejskiej mikromobilności. Przykład może stanowić włączenie takich pojazdów do transportu publicznego. Najważniejsze wskazane w dokumencie wyzwanie, które stoi przed branżą, jest niespójna infrastruktura ładowania oraz mały zasięg pojazdów, co stanowi świetne pole do rozwoju technologii wymiennych baterii, w którą wyposażone jest Triggo.

Autorzy raportu przewidują w najbliższych latach wzrost liczby firm, które rozpoczną produkcję pojazdów mikroelektrycznych, przez co zwiększy się poziom konkurencyjności, sprzyjający skalowalności całego rynku.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Panasonic TOUGHBOOK G2 nominowany do konkursu branżowego Biuro prasowe
2024-07-22 | 14:00

Panasonic TOUGHBOOK G2 nominowany do konkursu branżowego

TOUGHBOOK G2 firmy Panasonic został wyróżniony w konkursie Best of Industry Award – MM Poland, którego nominacje ogłoszono 8 lipca przez MM Magazyn Przemysłowy. Konkurs
IT i technologie Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu
2024-07-17 | 08:00

Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu

Podczas gdy eksperci przewidują znaczące pozytywne skutki gospodarcze rozwoju sztucznej inteligencji generatywnej, nastroje społeczne nie są tak optymistyczne. Allianz Trade przedstawia wyniki
IT i technologie Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux
2024-07-17 | 01:00

Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux

DIALux jest nowoczesnym narzędziem, pozwalającym na projektowanie oświetlenia. To najchętniej wybierane oprogramowanie, umożliwiające zarówno rozlokowanie pojedynczych opraw, jak i

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.