Komunikaty PR

Twój czas online - jak wykorzystać go mądrze?

2024-05-18  |  10:00
Biuro prasowe

Prawie 7 godzin dziennie Polacy spędzają na korzystaniu z internetu – tak wynika z najnowszego raportu Digital 2024 Global Overview. To prawie 105 dni w ciągu całego roku i w większości przypadków nie jest to czas spędzany produktywnie! Facebook lub Instagram stale otwarty w tle, piętrzące się zakładki z filmikami na YouTubie lub pokaźny stos aktywnych stron z zakupami online. Brzmi znajomo? Zastanawiasz się, jak sprawić, by Twój czas online był w pełni produktywny? Sprawdź!

 

Ogranicz social media
Zgodnie z raportem Digital 2024 Global Overview to właśnie media społecznościowe stanowią najpopularniejszą rozrywkę online. Przeciętny użytkownik SoMe spędza na Facebooku, Instagramie czy Tik Toku niemal 3 godziny dziennie! Łącznie daje to prawie jeden cały dzień w tygodniu! Oczywiście media społecznościowe mogą być źródłem informacji i kontaktu z innymi, ale jak widać, mogą stać się powodem naszego uzależnienia. Tak naprawdę istnieją dwa sposoby, by przerwać tę spiralę marnowania czasu. Pierwsza to zamknięcie lub czasowe zablokowanie rozpraszających stron internetowych, druga natomiast to wyznaczenie konkretnych godzin używania i bezwzględne wyłączanie się z sieci w ustalonym czasie. Ta propozycja niewątpliwie wymaga od nas silnej woli. Jeśli Ci jej brak, możesz skorzystać z licznika czasu spędzonego w internecie. Dedykowane programy pozwalają mierzyć czas spędzony w sieci, a po przekroczeniu określonego limitu blokują dostęp. Pamiętaj również o wyłączeniu powiadomień, które niewątpliwie przyczyniają się do marnowania czasu!


Oglądaj filmy, ale rozsądnie!
Twoją ulubioną formą rozrywki jest oglądanie filmów na Netflixie? Jest wiele tytułów, które możesz odkryć na tej platformie! Zamiast kolejnej romantycznej komedii, wybierz filmy dokumentalne, które zainspirują Cię do działania albo pozycje edukacyjne, które nauczą Cię pewnych konkretnych wartości społecznych.  A może lubisz spędzać czas na YouTubie? Jak zapewne wiesz, platforma ta nie jest tylko sentymentalną kopalnią teledysków, ale przede wszystkim wartościowych kanałów, które pozwolą Ci nauczyć się nowych rzeczy i zweryfikować niektóre teorie wliczając w to przykładowo niektóre teorie, jak ta, że wrzucenie podtopionego telefonu do ryżu to mit. Na YouTube znajdziesz masę kanałów, które przedstawiają naukowe fakty w sposób łatwy i przyjemny i z poczuciem humoru! Przy okazji oglądania, możesz połączyć przyjemne z pożytecznym i podszlifować swój język obcy! Wystarczy włączyć film lub serial w oryginalnej wersji językowej. A jeśli Twoje umiejętności nie są wystarczające, by w pełni rozumieć dialogi bohaterów, możesz włączyć polskie tłumaczenie lub oryginalne napisy.


Naucz się czegoś nowego!
Jakość Twojego życia zależy od tego, jak dużo wiesz. Dlatego dobrze jest poszerzać swoją wiedzę na temat jakiejś umiejętności lub przedmiotu. Możesz wykorzystać do tego swój wolny czas. Internet jest miejscem, w którym znajduje się wiele materiałów edukacyjnych. Zamiast bezmyślnie przeglądać memy, wejdź na platformy edukacyjne, które zawierają kopalnię treści edukacyjnych z interesującej Cię dziedziny. Interesujesz się kosmosem, dzikimi zwierzętami, najnowszymi wynalazkami, gotowaniem czy sztuką? Bez problemu znajdziesz w wyszukiwarce strony internetowe, dzięki którym w prosty i atrakcyjny sposób przyswoisz rzetelne i prawdziwe treści! Co powiesz na kursy e-learningowe, dzięki którym odkryjesz nowe hobby? Podstawy SEO, joga, fotografia, a może programowanie? W internecie znajdziesz mnóstwo platform e-learningowych z kursami darmowymi lub płatnymi.  Możesz wybierać spośród takich dziedzin jak m.in.: biznes, projektowanie, fotografia, programowanie, rozwój osobisty, muzyka czy zdrowie i fitness!


Naucz się języka obcego!
Jeśli od dawna nosisz się z zamiarem podszkolenia jakiegoś języka obcego, to w dobie internetowych kursów, platform, stron na pewno bez trudu znajdziesz interesujące Cię materiały. Jeśli zależy Ci na efektywnej nauce, zapisz się na internetowy kurs, który łączy zajęcia z lektorem z ćwiczeniami na platformie on-line. Platformy, takie jak Preply ( www.preply.com/pl/online/korepetycje-z-angielskiego ), umożliwiają naukę angielskiego online (oraz innych języków obcych) we własnym domu. Możesz uczyć się dowolnym momencie na komputerze, tablecie lub telefonie, niezależnie od tego, gdzie jesteś – w domu czy za granicą. Wystarczy dostęp do internetu. Dodatkowymi zaletami tego rodzaju kursu jest dostosowanie tempa nauki do Twoich indywidualnych potrzeb i ogromna wygoda. Sprawdź kursy w Preply. Ucz się, jak lubisz i mów, co myślisz w każdym języku!


Pamiętaj – internet to ogromne źródło wiedzy i możliwości nauki. Wykorzystaj to! Korzystaj z platform edukacyjnych, kursów online i zasobów naukowych, aby rozwijać swoje umiejętności i zdobywać nową wiedzę.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Ailleron dołącza do stowarzyszenia leasingowego w Szwajcarii Biuro prasowe
2024-06-13 | 16:00

Ailleron dołącza do stowarzyszenia leasingowego w Szwajcarii

Polski lider w dziedzinie oprogramowania dla branży leasingowej Ailleron, notowany na głównym rynku GPW, rozpoczął współpracę ze Szwajcarskim Stowarzyszeniem Leasingowym
IT i technologie DROGA DO DIGITALIZACJI: TEAM ENERGIE WDRAŻA TECHNOLOGIĘ PANASONIC ESL
2024-06-13 | 15:00

DROGA DO DIGITALIZACJI: TEAM ENERGIE WDRAŻA TECHNOLOGIĘ PANASONIC ESL

Panasonic ogłasza podpisanie umowy ramowej z Team Energie w celu wdrożenia technologii ESL na 72 stacjach benzynowych w Niemczech. Niemiecka firma energetyczna Team Energie nawiązała
IT i technologie Innowacje technologiczne Panasonic Toughbook w usługach G.D
2024-06-13 | 14:00

Innowacje technologiczne Panasonic Toughbook w usługach G.D

G.D, czołowy włoski dostawca specjalizujący się w tworzeniu i dostarczaniu urządzeń produkcyjnych i pakujących, postanowił wykorzystać rozwiązania mobilne Panasonic w celu usprawnienia

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Farmacja

Finanse

Polska w światowej czołówce najchętniej wybieranych lokalizacji dla centrów usług wspólnych oraz ośrodków BPO. Generują one 4,5 proc. polskiego PKB

Sektor usług biznesowych jest jedną z wizytówek polskiej gospodarki i wciąż pozostaje bardzo konkurencyjny w globalnej skali – w Polsce działa już ponad 1,8 tys. centrów usług BPO, SSC/GBS, IT i R&D, a prognozowane zatrudnienie w sektorze w tym roku ma sięgnąć 465 tys. osób. Za ponad 80 proc. tych miejsc pracy odpowiadają inwestorzy zagraniczni, ale po usługi centrów usług biznesowych coraz chętniej sięgają również polskie firmy, które szukają oszczędności w dobie wysokich kosztów. Outsourcing procesów biznesowych pozwala im się skupić na strategicznych procesach i wyzwaniach, a przy tym zmniejszyć koszty nawet o ponad 20 proc.

Handel

Coraz więcej światowych zasobów ryb jest przełowionych. Nadmierne połowy dotyczą już blisko 38 proc. stad ryb na świecie

Według najnowszych danych ONZ FAO nadmierne połowy dotyczą 37,7 proc. wszystkich stad ryb i ten odsetek stale rośnie. W niektórych akwenach, takich jak Morze Śródziemne i Czarne, ponad 60 proc. stad jest przełowionych. Może to prowadzić nie tylko do degradacji ekosystemów morskich, ale także mieć poważne konsekwencje dla milionów ludzi na świecie. – Gdyby wszystkie stada na świecie były poławiane w  zrównoważony sposób, pozwoliłoby to wygenerować o 16 mln t więcej ryb i owoców morza rocznie, co z kolei przełożyłoby się na możliwość wyżywienia dodatkowych 72 mln ludzi – wskazuje Joanna Ornoch z organizacji pozarządowej MSC (Marine Stewardship Council).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.