Tworzył innowacje dla Apple’a, teraz dołącza do polskiego zespołu Dynatrace.
Jako nowy dyrektor ds. rozwoju oprogramowania w gdańskim laboratorium Dynatrace, Michael Leslie będzie odpowiedzialny za zarządzanie takimi obszarami jak Host Observability, Synthetics, Business Intelligence i Cloud Experience. W nowej firmie będzie kierował zespołem 80 inżynierów, menedżerów i dyrektorów specjalizujących się w Javie, C++, JavaScript i nowoczesnych technologiach chmurowych, takich jak Kubernetes.
W swojej nowej roli Michael Leslie będzie odpowiedzialny za uproszczenie wdrażania produktów i rozwiązań Dynatrace w złożonych systemach opartych na chmurze, aby zapewnić klientom firmy niezrównany wgląd w systemy krytyczne przedsiębiorstw oraz opracowanie nowoczesnych funkcji obsługujących główne platformy chmurowe.
- Może się to wydawać zaskakujące, ale swoją przygodę z programowaniem rozpocząłem w wieku sześciu lat, odkrywając gry wideo na starych platformach Spectrum i Commodore. Każdy, kto kiedykolwiek pracował ze mną na przestrzeni lat, wie, jak bardzo pasjonuje mnie inżynieria oprogramowania wysokiej jakości i posiadanie najlepszych narzędzi do jej wspierania. Posiadanie najnowocześniejszych danych telemetrycznych z aplikacji jest niezbędne do podejmowania krytycznych decyzji na podstawie wszystkich możliwych informacji. A Dynatrace jest dla najlepszym miejscem z takim dostępem – mówi Michael Leslie.
Przed dołączeniem do Dynatrace, Michael Leslie zdobywał bogate doświadczenie zawodowe - najpierw jako Head of Product Engineer, a następnie jako Senior Development Manager w Carphone Warehouse, gdzie był odpowiedzialny za proces transformacji w dostarczaniu oprogramowania i powołanie wewnętrznego zespołu, który je tworzył. Po fuzji CW z Dixon's Group współpracował z takimi firmami jak, Apple i Samsung, Sprint/T-Mobile, Google i IBM.
Nowy dyrektor Dynatrace kierował również kilkusetosobowymi zespołami na całym świecie, działającymi w Wielkiej Brytanii, Indiach, Polsce, Bułgarii i Stanach Zjednoczonych. Ostatnio pełnił funkcję Chief Technology Officer w Activate - brytyjskim studiu specjalizującym się w szkoleniu potencjalnych założycieli startupów.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.