Ultimate Games ma umowę na porting i wydanie Infection Free Zone
Ultimate Games wykona porty jednej z najbardziej wyczekiwanych polskich gier Infection Free Zone. Spółka przygotuje wersje na Nintendo Switch, PlayStation oraz Xbox oraz zostanie wydawcą tytułu na wymienione konsole. To efekt zawartej umowy z głównym wydawcą – Games Operations. W zamian za udzielnie licencji Ultimate Games zapłaci na rzecz Games Operations wynagrodzenia w wysokości 1,1 mln zł, które w pełni odzyska po wydaniu gry. Producentem Infection Free Zone jest Jutsu Games.
Infection Free Zone to jedna z najbardziej wyczekiwanych polskich gier. Obecnie zajmuje 19 pozycję na Global Top Wishlist platformy Steam. Docelowo tytuł zostanie udostępniony także w wersji na Nintedo Switch, PlayStation oraz Xbox. Za porty oraz wydanie tytułu na konsole odpowiada Ultimate Games.
- W ramach umowy za pozyskanie licencji na porting i wydanie Infection Free Zone na konsole, do końca września br., zapłacimy na rzecz Games Operations kwotę 1,1 mln zł. Te środki wrócą do Ultimate Games w całości po wydaniu gry. Dodatkowo, po odzyskaniu kosztów produkcji, przychody netto z dystrybucji Infection Free Zone będą dzielone pomiędzy Ultimate Games i Games Operations, przy czym to my zachowamy większościowy udział z tego tytułu – mówi Mateusz Zawadzki, prezes zarządu Ultimate Games.
Infection Free Zone to produkcja z gatunku city builder osadzona w postapokaliptycznym świecie opanowanym przez ludzi zmienionych pod wpływem wirusa w agresywne istoty. Gracz przejmie dowodzenie nad grupą ocalałych ze swojego miasta. Jego zadaniem będzie budowa samowystarczalnej osady – wolnej od infekcji. Nie będzie to proste zadanie, w mieście nie ma elektryczności, wody ani jedzenia, a zarżani wirsuem są bardzo niebezpieczni. Dzięki zasobom serwisu OpenStreetMap gracz przeniesie się do wybranej lokalizacji ze świata.
Zarówno opublikowany w październiku ub. roku prolog gry, jak również wcześniej udostępnione demo tytułu spotkały się z doskonałym przyjęciem ze strony graczy.
Producentem Infection Free Zone jest warszawskie studio Jutsu Games, znane z takich tytułów jak 112 Operator czy Rustler.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.