Universal Robots i MiR otwierają nowy robotyczny hub w Danii.
14 maja 2024: ODENSE, DANIA: Duńskie firmy: producent robotów współpracujących (cobotów) Universal Robots oraz Mobile Industrial Robots (MiR), dostawca autonomicznych robotów mobilnych (AMR), świętowały dziś wielkie otwarcie swojej nowej wspólnej siedziby. Nowoczesny robotyczny hub o powierzchni 20 000 m2 znajduje się w Odense.
Podczas wydarzenia obecni byli partnerzy światowego ekosytstemu UR i MiR, w tym NVIDIA i Siemens, z którymi Teradyne Robotics i jej spółki ogłosiły niedawno nawiązanie współpracy.
- Otwarcie nowej siedziby to znaczący kamień milowy dla Teradyne Robotics, ponieważ łączymy dwie wiodące firmy w dziedzinie innowacji w robotyce – powiedział Ujjwal Kumar, prezes Grupy Teradyne Robotics. - Będziemy teraz dysponować optymalnym środowiskiem do rozwijania naszych technologii, które już teraz cieszą się dużym zainteresowaniem.
- Nasza nowa siedziba została zaprojektowana z myślą o wspieraniu innowacji, zapewniając naszym zespołom idealne warunki do opracowywania najnowocześniejszych rozwiązań, które zrewolucjonizują automatyzację. MiR dąży do bycia kompleksowym dostawcą usług w zakresie obsługi materiałów, stale rozwijając naszą technologię, aby sprostać zmieniającym się potrzebom naszych dużych, globalnych klientów. Przykładem tego jest nasz niedawno wprowadzony na rynek AMR oparty na sztucznej inteligencji MiR1200 Pallet Jack. Cieszę się, że mogę być świadkiem transformacji, która zachodzi dzięki naszym projektom, a także, że mogę przedstawić ofertę MiR i UR naszym klientom oraz partnerom w tym najnowocześniejszym obiekcie - powiedział Jean-Pierre Hathout, prezes MiR:
- Od momentu powstania, UR stał się najczęściej wybieraną marką dla tysięcy klientów i setek partnerów naszego ekosystemu. Ten piękny budynek odzwierciedla naszą filozofię projektowania i jest idealnym miejscem do kontynuowania naszej misji dostarczania automatyzacji dla każdego i wszędzie - dodał Kim Povlsen, prezes Universal Robots.
Transformacyjna moc zaawansowanej automatyzacji
Podczas otwarcia hubu swoje wystąpienia mieli Deepu Talla, wiceprezes ds. robotyki i Edge Computing w NVIDIA, Rainer Brehm, dyrektor generalny Siemens Factory Automation oraz Ujjwal Kumar, prezes grupy Teradyne Robotics. Paneliści omówili wykorzystanie fizycznej AI w różnych branżach, podkreślając transformacyjną moc zaawansowanej automatyzacji dla firm i miejsc pracy.
Zdjęcia z wielkiego otwarcia oraz nagrania z paneli dyskusyjnych dostępne są już na social media UR i MiR a wkrótce będzie można je również zobaczyć na stronie: https://www.universal-robots.com/about-universal-robots/news-centre/ .
Informacje o hubie: https://www.universal-robots.com/about-universal-robots/facts-about-the-new-joint-odense-hq/

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.