Universal Robots i MiR otwierają nowy robotyczny hub w Danii.
14 maja 2024: ODENSE, DANIA: Duńskie firmy: producent robotów współpracujących (cobotów) Universal Robots oraz Mobile Industrial Robots (MiR), dostawca autonomicznych robotów mobilnych (AMR), świętowały dziś wielkie otwarcie swojej nowej wspólnej siedziby. Nowoczesny robotyczny hub o powierzchni 20 000 m2 znajduje się w Odense.
Podczas wydarzenia obecni byli partnerzy światowego ekosytstemu UR i MiR, w tym NVIDIA i Siemens, z którymi Teradyne Robotics i jej spółki ogłosiły niedawno nawiązanie współpracy.
- Otwarcie nowej siedziby to znaczący kamień milowy dla Teradyne Robotics, ponieważ łączymy dwie wiodące firmy w dziedzinie innowacji w robotyce – powiedział Ujjwal Kumar, prezes Grupy Teradyne Robotics. - Będziemy teraz dysponować optymalnym środowiskiem do rozwijania naszych technologii, które już teraz cieszą się dużym zainteresowaniem.
- Nasza nowa siedziba została zaprojektowana z myślą o wspieraniu innowacji, zapewniając naszym zespołom idealne warunki do opracowywania najnowocześniejszych rozwiązań, które zrewolucjonizują automatyzację. MiR dąży do bycia kompleksowym dostawcą usług w zakresie obsługi materiałów, stale rozwijając naszą technologię, aby sprostać zmieniającym się potrzebom naszych dużych, globalnych klientów. Przykładem tego jest nasz niedawno wprowadzony na rynek AMR oparty na sztucznej inteligencji MiR1200 Pallet Jack. Cieszę się, że mogę być świadkiem transformacji, która zachodzi dzięki naszym projektom, a także, że mogę przedstawić ofertę MiR i UR naszym klientom oraz partnerom w tym najnowocześniejszym obiekcie - powiedział Jean-Pierre Hathout, prezes MiR:
- Od momentu powstania, UR stał się najczęściej wybieraną marką dla tysięcy klientów i setek partnerów naszego ekosystemu. Ten piękny budynek odzwierciedla naszą filozofię projektowania i jest idealnym miejscem do kontynuowania naszej misji dostarczania automatyzacji dla każdego i wszędzie - dodał Kim Povlsen, prezes Universal Robots.
Transformacyjna moc zaawansowanej automatyzacji
Podczas otwarcia hubu swoje wystąpienia mieli Deepu Talla, wiceprezes ds. robotyki i Edge Computing w NVIDIA, Rainer Brehm, dyrektor generalny Siemens Factory Automation oraz Ujjwal Kumar, prezes grupy Teradyne Robotics. Paneliści omówili wykorzystanie fizycznej AI w różnych branżach, podkreślając transformacyjną moc zaawansowanej automatyzacji dla firm i miejsc pracy.
Zdjęcia z wielkiego otwarcia oraz nagrania z paneli dyskusyjnych dostępne są już na social media UR i MiR a wkrótce będzie można je również zobaczyć na stronie: https://www.universal-robots.com/about-universal-robots/news-centre/ .
Informacje o hubie: https://www.universal-robots.com/about-universal-robots/facts-about-the-new-joint-odense-hq/
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.