Universal Robots wprowadza płynną integrację ze sterownikami PLC Siemens
Universal Robots (UR), wiodąca na świecie firma produkująca roboty współpracujące (coboty), zintegrowała interfejs SRCI (ang. Standard Robot Command Interface, standardowy interfejs poleceń) w swoim oprogramowaniu. UR jest dumny z tego, że jest jednym z pierwszych producentów cobotów oferujących tę funkcjonalność.
SRCI to nowy standard dla producentów robotyki, który ma na celu stworzenie jednego interfejsu między sterownikami PLC a robotami. Pełna integracja SRCI z oprogramowaniem UR zwiększy możliwości łączności cobotów UR i zapewni klientom bezproblemową integrację ze sterownikami PLC Siemens (Programmable Logic Controllers). Siemens jest pierwszym - i obecnie jedynym - dostawcą sterowników PLC wspierającym SRCI na rynku automatyki.
- Dzięki bezproblemowemu połączeniu naszych cobotów z globalnym liderem branży, jakim jest Siemens, możemy teraz zaoferować naszym partnerom i klientom, zarówno obecnym, jak i potencjalnym, szybszą integrację i większą łatwość użytkowania - mówi Daniel Friedman, Globalny Dyrektor Partnerstw Strategicznych w Universal Robots. - Staramy się, aby automatyzacja cobotami była jak najprostsza, a to kolejny krok w naszym dążeniu do zapewnienia automatyzacji dla każdego i wszędzie.
Jednolity interfejs danych SRCI między producentami sprawia, że implementacja robotów jest interoperacyjna, a ponadto standaryzuje on definicje i polecenia między cobotami UR i sterownikami PLC Siemens. Pozwala to na łatwiejszą i szybszą konfigurację oraz upraszcza wdrażanie robotów UR na istniejących i nowych liniach produkcyjnych opartych na ekosystemie Siemens.
- Cieszymy się, że coboty Universal Robots mogą być teraz sterowane za pośrednictwem SRCI i mogą być programowane przez użytkowników Simatic - mówi Rolf Heinsohn, Senior Vice President, Factory Automation Segment Control w Siemens. - Chcemy przyspieszyć automatyzację fabryk i zwiększyć skalę wykorzystania robotów w przemyśle, czyniąc je prostymi i dostępnymi dla wszystkich pracowników naszych klientów. Możliwość łatwej integracji i wykorzystania cobotów UR wraz ze sterownikami PLC Siemens w produkcji to ogromna zaleta.
SRCI jest dostępny dla cobotów UR serii e oraz cobotów nowej generacji UR20 i UR30. Można go zainstalować i aktywować z PolyScope w wersji 5.15 lub nowszej za pomocą dodatkowego oprogramowania URcap. Więcej informacji: https://www.universal-robots.com/plus/products/universal-robots/srci-standard-robot-command-interface/
Kontakt dla mediów:
Dorota Prochowicz
Omega Communication
dprochowicz@communication.pl
+48 728 433 401
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.