Universal Robots wprowadza płynną integrację ze sterownikami PLC Siemens
Universal Robots (UR), wiodąca na świecie firma produkująca roboty współpracujące (coboty), zintegrowała interfejs SRCI (ang. Standard Robot Command Interface, standardowy interfejs poleceń) w swoim oprogramowaniu. UR jest dumny z tego, że jest jednym z pierwszych producentów cobotów oferujących tę funkcjonalność.
SRCI to nowy standard dla producentów robotyki, który ma na celu stworzenie jednego interfejsu między sterownikami PLC a robotami. Pełna integracja SRCI z oprogramowaniem UR zwiększy możliwości łączności cobotów UR i zapewni klientom bezproblemową integrację ze sterownikami PLC Siemens (Programmable Logic Controllers). Siemens jest pierwszym - i obecnie jedynym - dostawcą sterowników PLC wspierającym SRCI na rynku automatyki.
- Dzięki bezproblemowemu połączeniu naszych cobotów z globalnym liderem branży, jakim jest Siemens, możemy teraz zaoferować naszym partnerom i klientom, zarówno obecnym, jak i potencjalnym, szybszą integrację i większą łatwość użytkowania - mówi Daniel Friedman, Globalny Dyrektor Partnerstw Strategicznych w Universal Robots. - Staramy się, aby automatyzacja cobotami była jak najprostsza, a to kolejny krok w naszym dążeniu do zapewnienia automatyzacji dla każdego i wszędzie.
Jednolity interfejs danych SRCI między producentami sprawia, że implementacja robotów jest interoperacyjna, a ponadto standaryzuje on definicje i polecenia między cobotami UR i sterownikami PLC Siemens. Pozwala to na łatwiejszą i szybszą konfigurację oraz upraszcza wdrażanie robotów UR na istniejących i nowych liniach produkcyjnych opartych na ekosystemie Siemens.
- Cieszymy się, że coboty Universal Robots mogą być teraz sterowane za pośrednictwem SRCI i mogą być programowane przez użytkowników Simatic - mówi Rolf Heinsohn, Senior Vice President, Factory Automation Segment Control w Siemens. - Chcemy przyspieszyć automatyzację fabryk i zwiększyć skalę wykorzystania robotów w przemyśle, czyniąc je prostymi i dostępnymi dla wszystkich pracowników naszych klientów. Możliwość łatwej integracji i wykorzystania cobotów UR wraz ze sterownikami PLC Siemens w produkcji to ogromna zaleta.
SRCI jest dostępny dla cobotów UR serii e oraz cobotów nowej generacji UR20 i UR30. Można go zainstalować i aktywować z PolyScope w wersji 5.15 lub nowszej za pomocą dodatkowego oprogramowania URcap. Więcej informacji: https://www.universal-robots.com/plus/products/universal-robots/srci-standard-robot-command-interface/
Kontakt dla mediów:
Dorota Prochowicz
Omega Communication
dprochowicz@communication.pl
+48 728 433 401

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Kolejne 9 mld zł trafi na budowę i modernizację sieci energetycznych. Inwestycje pomogą wyeliminować ryzyko blackoutu
Modernizacja i cyfryzacja sieci to dziś jeden z priorytetów spółek energetycznych w Polsce. Inwestycje te wzmacniają odporność systemu elektroenergetycznego i ograniczają ryzyko blackoutu, analogicznego do tego, który niedawno miał miejsce w Hiszpanii, ale też umożliwiają przyłączenie większej ilości zielonych źródeł energii. Enea pozyskała właśnie niskooprocentowaną pożyczkę w ramach KPO w wysokości 9 mld zł, które przeznaczy na budowę i modernizację sieci w północnej i zachodniej Polsce.
Rolnictwo
Gminne komisje szacują już straty w uprawach spowodowane przez majowe przymrozki. Najbardziej poszkodowani są sadownicy

W maju przygruntowe przymrozki pojawiły się na terenie niemal całego kraju. W niektórych miejscach temperatura obniżała się nawet do kilku stopni na minusie. Straty w rolnictwie i sadownictwie są bardzo duże, w niektórych regionach kraju sięgają nawet 90 proc. Ucierpiały nie tylko owoce i zboża, ale też część warzyw. Trwają już przygotowania naborów dla rolników, którzy ponieśli straty w wyniku przymrozków.
Polityka
Kampania prezydencka na ostatniej prostej. Temat ochrony zdrowia na drugim planie

Zdaniem przedstawicieli Naczelnej Izby Lekarskiej temat ochrony zdrowia w kampanii prezydenckiej, prowadzonej przed I turą wyborów, zszedł na dalszy plan. Kandydaci na najwyższy urząd w Polsce nie podawali – poza tematem składki zdrowotnej – w tym obszarze konkretów, a skupili się na kampanijnych ogólnikach i zapewnieniach. Zabrakło poruszenia wielu ważnych kwestii dotyczących m.in. przyszłości zawodów medycznych, kształcenia lekarzy, walki z agresją wobec medyków czy pomysłów na skrócenie kolejek do specjalistów i poprawy finansowania.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.