Uwolnij swoją wyobraźnię. Rusza MSI Creator Awards 2024
GID Agency
Góry Św. Anny 3
47-330 Zdzieszowice
m.ambrozik|gid.agency| |m.ambrozik|gid.agency
+48 530 981 088
www.gid.agency
Celebrując pomysłowość i innowacyjność twórców z całego świata, MSI z radością ogłasza długo oczekiwaną piątą edycję konkursu MSI Creator Awards 2024. Tym razem odbywa się on pod hasłem „Fuzja sztuki i technologii”, będąc świadectwem płynnej integracji technologii i ekspresji artystycznej. Zgłoszenia będą przyjmowane do 11 sierpnia 2024 r.
W tym roku nagrody MSI Creator Awards zostaną przyznane w czterech kategoriach: Graphic Design, Animation, Film i AI-Generated Works. Kategorie Graphic Design, Animation i Film oceniane będą przez cenionych profesjonalistów z branży, natomiast kategoria AI-Generated Works, czyli dzieła wygenerowane przez sztuczną inteligencję, zostanie wyłoniona w drodze publicznego głosowania.
To niezwykła szansa na zaprezentowanie swojego talentu i zdobycie cennych nagród, których łączna pula przekracza 60 000 USD. Nie przegapcie tej okazji, prześlijcie swoją pracę już teraz!
Uczestnicy rywalizujący o najwyższe wyróżnienia w kategoriach Graphic Design, Animation i Film mają szansę wygrać imponujący pakiet nagród o wartości ponad 50 000 dolarów. Obejmuje on pokaźną nagrodę pieniężną, najnowocześniejsze laptopy MSI dostosowane do tworzenia treści oraz roczną subskrypcję Adobe Creative Cloud. Dodatkowo zwycięzcy zyskują niesamowitą okazję do zaprezentowania swoich prac na platformach cyfrowych MSI i podjęcia współpracy przy przyszłych projektach.
Kategoria AI-Generated Works pozwala twórcom w pełni ucieleśnić ducha „Połączenia sztuki i technologii”, podkreślając symbiotyczny związek między artyzmem i technologią. Zwycięzcy w tej kategorii zostaną wyłonieni przede wszystkim w drodze publicznego głosowania, odzwierciedlającego uznanie publiczności dla innowacyjnego i twórczego wykorzystania sztucznej inteligencji w przekazie artystycznym. Zwycięzcy w tej kategorii będą mieli szansę powalczyć o pulę nagród przekraczającą 10 000 USD.
Dostrzegając różne potrzeby twórców, MSI oferuje zróżnicowaną ofertę laptopów Studio, tworzonych z myślą o usprawnieniu procesu twórczego i zapewniających niezrównaną wydajność. Co więcej, dzięki przełomowemu rozwiązaniu MSI AI-Artist, generatywnemu oprogramowaniu AI, które może tworzyć obrazy bezpośrednio poprzez wpisywanie poleceń lub korzystanie z odnośników do obrazów, twórcy mogą z łatwością uwolnić swoją wyobraźnię. MSI AI Artist działa wyłącznie w trybie offline, zapewniając bezpieczeństwo, prywatność i wydajność podczas pracy oraz umożliwiając użytkownikom realizowanie oszałamiających pomysłów.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.