Komunikaty PR

Vectra AI rozszerza wsparcie dla Amazon Security Lake

2022-12-02  |  11:30
Biuro prasowe

Profesjonaliści odpowiedzialni za bezpieczeństwo zyskują większe możliwości obrony dzięki dostępowi do technologii Attack Signal Intelligence opartej na sztucznej inteligencji. Jak ogłosiły Vectra AI i Amazon Web Services, usługa ​​Vectra Cloud Detection and Response współpracuje z Amazon Security Lake

 

Wsparcie Vectra AI, jako AWS Security Competency Partner dla Amazon Security Lake stanowi wiąże się z następującymi korzyściami dla organizacji:

 

  • Dostęp do opartej na sztucznej inteligencji technologii Security Signal Intelligence™ firmy Vectra, dla klientów na całym świecie korzystających z usługi Amazon Security Lake.
  • Uproszczenie natywnego wsparcia z platformy Vectra do Amazon Security Lake.
  • Konsolidacja źródeł danych w celu umożliwienia zespołom ds. bezpieczeństwa dostępu 

 

– Największym wyzwaniem, przed którym stoją dziś klienci, jest brak wystarczających informacji. Wraz z rosnącą skalą i intensywnością cyberataków klienci potrzebują najlepszych w swojej klasie rozwiązań ekosystemowych, które pozwalają uprościć procesy bezpieczeństwa i skoncentrować się na rzeczywistych zagrożeniach i rozszerzyć zasięg podglądu w globalnych sieciach. Cieszymy się, że możemy współpracować z AWS w celu sprostania tym wyzwaniom i dostarczenia rozwiązań, które w krótkim czasie przynoszą korzyści – powiedział Sachin Saranathan, dyrektor ds. chmury i sojuszy technologicznych w firmie Vectra.

 

– Amazon Security Lake centralizuje dane bezpieczeństwa organizacji ze źródeł chmurowych i lokalnych w specjalnie zbudowanym jeziorze danych należącym do klienta. Vectra Security Findings w Amazon Security Lake pomoże klientom zoptymalizować zbieranie danych z dzienników bezpieczeństwa i uprości ich udostępnianie w celu rozwiązania różnych przypadków użycia dot. zabezpieczeń, takich jak wykrywanie zagrożeń, badanie i reagowanie na incydenty – powiedział Rod Wallace, dyrektor generalny Amazon Security Lake.

 

Amazon Security Lake automatycznie centralizuje dane dotyczące bezpieczeństwa organizacji ze źródeł chmurowych, lokalnych i niestandardowych zdefiniowanych przez klienta w specjalnie skonfigurowanym jeziorze danych przechowywanym na koncie klienta. Security Lake zmniejsza złożoność i koszty ponoszone przez klientów w zakresie zapewnienia dostępności danych pochodzących z różnych rozwiązań zabezpieczających w celu radzenia sobie z różnymi przypadków użycia w zakresie zabezpieczeń, takich jak wykrywanie zagrożeń, analiza ich źródeł i reagowanie na incydenty. Security Lake to jedno z wielu rozwiązań, które obsługuje Open Cybersecurity Schema Framework (OCSF), otwarty standard branżowy, ułatwiający normalizację i konsolidację danych dot. bezpieczeństwa z AWS i dziesiątek innych źródeł odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w przedsiębiorstwach.

 

Dzięki Security Lake klienci mogą korzystać z wybranych przez siebie rozwiązań zabezpieczających i analitycznych, aby przeszukiwać dane w miejscu ich przechowywania lub pobierać dane zgodne z OCSF w celu zbadania dalszych przypadków użycia. Security Lake pomaga klientom usprawnić przechowywanie danych z dzienników bezpieczeństwa poprzez optymalizację partycjonowania danych w celu poprawy wydajności i redukcji kosztów. Teraz analitycy i inżynierowie mogą łatwo tworzyć i wykorzystywać scentralizowane jezioro danych dot. bezpieczeństwa w celu poprawy ochrony aplikacji i danych. Dane zebrane przez Attack Signal Intelligence od Vectry - jedne z najprecyzyjniejszych dostępnych w branży - będą teraz dostępne w Amazon Security Lake.

 

Źródło: vectra.ai

________________________________

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Universal Robots odnotowuje rekordowe przychody. Biuro prasowe
2023-01-31 | 17:00

Universal Robots odnotowuje rekordowe przychody.

Universal Robots odnotowuje rekordowe przychody pomimo światowej niepewności   31 stycznia 2023: ODENSE, DANIA: Universal Robots, duńska firma produkująca roboty
IT i technologie Open source w każdej chmurze? Tak, jak najbardziej!
2023-01-31 | 12:04

Open source w każdej chmurze? Tak, jak najbardziej!

Przedsiębiorstwa we wszystkich sektorach coraz częściej dostrzegają wartość chmury hybrydowej, jako drogi do ich cyfrowej transformacji i zwiększenia konkurencyjności. W związku z tym
IT i technologie Raport GigaOm: Commvault trzeci rok z rzędu liderem branży
2023-01-31 | 12:00

Raport GigaOm: Commvault trzeci rok z rzędu liderem branży

Commvault, globalny lider w dziedzinie przeznaczonych dla przedsiębiorstw inteligentnych usług przetwarzania danych w środowiskach lokalnych, chmurowych i SaaS, poinformował, że w raporcie z

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Bankowość

ESG stymuluje rozwój zielonej transformacji. PGE planuje wielomiliardowe inwestycje w OZE i dystrybucję

W ramach transformacji energetycznej PGE zrealizuje w najbliższych latach potężne, wielomiliardowe inwestycje w OZE i dystrybucję, ale  aby ułatwić pozyskiwanie finansowania na te inwestycje  musi w większym stopniu odpowiedzieć na oczekiwania instytucji, które będą je współfinansować. – Musimy wychodzić naprzeciw oczekiwaniom związanym z realizacją ścieżki dekarbonizacji oraz wplataniem elementów ESG w strategię biznesową – zaznacza Filip Osadczuk, pełnomocnik zarządu ds. ESG oraz dyrektor Departamentu Relacji Inwestorskich i ESG w PGE Polskiej Grupie Energetycznej.

Handel

Sektor handlu atrakcyjny dla pracowników. Najbardziej poszukiwani są kierowcy i przedstawiciele handlowi

W handlu, zarówno detalicznym, jak i hurtowym, pracuje nawet 2 mln osób. Na tle innych sektorów w stosunkowo najmniejszym stopniu odczuwa on brak rąk do pracy. W przypadku dużych podmiotów pracowników przyciągają łatwość dostępu i możliwość doskonalenia swoich umiejętności oraz wiele ścieżek awansu w ramach organizacji. Dlatego często wiążą się z takim pracodawcą na wiele lat.

IT i technologie

Sztuczna inteligencja generuje już teksty o takiej samej wartości jak te tworzone przez ludzi. To duże wyzwanie pod kątem cyberbezpieczeństwa

Model językowy w trzy sekundy nauczy się sposobu mówienia danej osoby, a potem wypowie dowolny komunikat jej głosem i z jej emocjami. Najprawdopodobniej w takim kierunku rozwiną się algorytmy generujące dziś komunikaty tekstowe o walorach równoznacznych z tymi, które tworzą ludzie. Choć technologia przynosi wiele korzyści, związanych np. z łatwiejszą komunikacją ze sztuczną inteligencją, to pojawiają się obawy o jej nieetyczne wykorzystanie, np. w cyberatakach czy tworzeniu bardzo wiarygodnych fake newsów. Te ryzyka nie zagrożą jednak rozwojowi takich rozwiązań i ich wdrażaniu na masową skalę. Rynek technologii przetwarzania języka naturalnego do końca dekady wzrośnie niemal dwudziestokrotnie.

Współpraca

Obsługa konferencji prasowych

Zapraszamy do współpracy przy organizacji konferencji prasowych. Nasz doświadczony i kompetentny zespół sprosta każdej realizacji. Dysponujemy nowoczesnym, multimedialnym centrum konferencyjnym i biznesowym w samym sercu Warszawy. Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.