Komunikaty PR

Veeam znów ze świetnymi wynikami. Duże wzrosty

2021-05-12  |  07:39
Biuro prasowe

Veeam® Software, lider rynku rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych zapewniających nowoczesne mechanizmy ochrony danych, poinformował o uzyskaniu po raz kolejny dwucyfrowego wskaźnika kwartalnego wzrostu rocznych przychodów odnawialnych. W I kwartale 2021 r. wyniósł on 25% licząc rok do roku. Firma Veeam rozpoczęła rok 2021 od rozszerzenia oferty obsługi chmur publicznych wprowadzając na rynek nowe rozwiązanie Veeam Backup for Google Cloud Platform, które dołączyło do produktów przeznaczonych dla środowisk AWS i Microsoft Azure. W I kwartale pojawiło się na rynku również oprogramowanie Veeam Backup & Replication™ v11 przynoszące 200 nowych, zaawansowanych funkcji związanych z tworzeniem kopii zapasowych, chmurą, odtwarzaniem po awarii, bezpieczeństwem i automatyzacją. Te najbardziej zaawansowane rozwiązanie umożliwiające ochronę danych dla obciążeń chmurowych, wirtualnych, SaaS i Kubernetes oraz obciążeń fizycznych zostało pobrane już przez ponad 130 tysięcy użytkowników.

 

Najważniejsze informacje dotyczące I kwartału 2021 r.

• Od chwili udostępnienia w lutym 2021 r. pakiet Veeam Backup & Replication v11 odnotował 130 000 unikalnych pobrań. Oznacza to ponad jedno pobranie na minutę. Nowe rozwiązanie „4 w 1” łączy w sobie funkcje dotyczące kopii zapasowych, replikacji i kopii migawkowych pamięci masowej, a także ciągłej ochrony danych (CDP). Jest w stanie chronić dane w każdej fazie cyklu życia, a jednocześnie zapewnia obsługę środowisk wielochmurowych obejmujących platformy AWS, Microsoft Azure i Google Cloud Platform.

• Veeam Backup for Microsoft Office 365 to produkt Veeam o najszybciej rosnącej sprzedaży. Jej wartość wzrosła o 156% w ujęciu rok do roku w I kwartale 2021 r. Rozwiązanie Veeam Backup for Microsoft Office 365 zostało dotychczas pobrane przez ponad 175 000 firm i instytucji, co odpowiada 5,8 miliona zarejestrowanych użytkowników.

• Veeam wciąż udostępnia nowe funkcje i rozszerzenia, które nadają się idealnie dla środowisk klasy korporacyjnej. Przyniosło to wzrost o 246% rok do roku w obszarze dużych transakcji.

• Sprzedaż licencji VUL (Veeam Universal License) wzrosła o 88% w ujęciu rok do roku. Jest to pierwsza w branży przenoszalna licencja zapewniająca elastyczność infrastruktury informatycznej i mobilność obciążeń w przedsiębiorstwach, które korzystają ze środowisk hybrydowych i wielochmurowych.

• Wśród klientów firmy Veeam znajduje się obecnie 82% firm z rankingu Fortune 500 i 69% z rankingu Global 2000. Na liście referencji w I kwartale znalazły się nowe firmy i instytucje, tj. PUMA,  Evergy, SodaStream, Interquell GmbH, Baloise Group, Golfzon, Coop Danmark, Kinepolis Group, McCarthy Buildings Companies, Inc, gmina Helsingør, Yerevan Brandy Company, Volkswagen Argentina, NTT Data, Japanese Racing Association, Eastern Ontario Health System oraz Instituto Nacional de Técnica Aeroespacial (INTA).

„Dwucyfrowy wzrost rok do roku we wszystkich regionach geograficznych kolejny raz potwierdza wiodącą pozycję naszych rozwiązań na rynku. Klienci zyskują proste, elastyczne i niezawodne funkcje ochrony danych, które zaspokajają ich potrzeby i ułatwiają realizację celów biznesowych. Taki globalny wzrost jest niesłychanym osiągnięciem w trudnej sytuacji, z którą wszyscy musimy się zmierzyć” — powiedział William H. Largent, prezes i dyrektor generalny spółki Veeam. „Trzynaście kolejnych miesięcy dwucyfrowego wzrostu świadczy nie tylko o znaczeniu kwestii zachowania ciągłości biznesowej i ochrony danych w przedsiębiorstwach prowadzących migrację do środowiska chmury, ale także o niezawodności i wartości rozwiązań Veeam, którym w ciągu ostatniej dekady zaufało ponad 400 tysięcy naszych klientów”.

Ponadto, zgodnie z najnowszym raportem „IDC Semi-Annual Software Tracker for Data Replication & Protection” za II półrocze 2020 r.[i], firma Veeam mogła poszczycić się najszybszym w II połowie 2020 r. wzrostem przychodów, zarówno w porównaniu z poprzednim półroczem (21,5%), jak i rok do roku (17,9%), przekraczając wskaźniki osiągane przez pięciu największych producentów i przez wszystkich pozostałych dostawców łącznie, a także tempo rozwoju całego sektora. W tym okresie Veeam stał się numerem 2 na światowym rynku pod względem łącznych przychodów, przy czym odnotował w drugiej połowie 2020 r. wzrost w ujęciu rok do roku na poziomie ponad 17,5 punktu procentowego powyżej średniej rynkowej. Badanie IDC Semi-Annual Software Tracker 2H’20 potwierdza także, że Veeam zajął w roku 2020 pierwszą pozycję na rynku replikacji i ochrony danych w regionie EMEA[2] oraz odnotował w II połowie 2020 r. najwyższy wskaźnik wzrostu przychodów, zarówno w porównaniu z poprzednim półroczem (26,2%), jak i rok do roku (20,1%), przekraczając wartości osiągane przez pięciu największych producentów, przez pozostałych dostawców i średnio przez cały sektor. W 2020 roku firma Veeam miała największy udział w rynku w krajach regionu EMEA.

 

„Uzyskanie dwucyfrowego wzrostu rocznych przychodów odnawialnych w krajach EMEA na poziomie 27% rok do roku w I kwartale, który okazał się trudnym okresem dla wielu przedsiębiorstw z całego regionu, było możliwe dzięki elastyczności, dyscyplinie i przebojowości zespołów działających na wszystkich rynkach” — powiedział Daniel Fried, dyrektor generalny i wiceprezes ds. regionu EMEA i globalnych kanałów sprzedaży w firmie Veeam. „Nasi klienci i partnerzy chcą inwestować w rozwiązania, które pozwolą im spokojnie myśleć o przyszłości. Pragną też współpracować z ekspertami gotowymi udzielić strategicznych porad. Ponadto uznanie firmy Veeam przez IDC za lidera rynku rozwiązań do replikacji i ochrony danych w regionie EMEA w roku 2020 oznacza, że jesteśmy producentem, który potrafi najskuteczniej obsłużyć klientów z tego obszaru geograficznego, realizujących projekty transformacji biznesowej i wdrażających innowacje. Nie chodzi przy tym wyłącznie o czołową pozycję przedsiębiorstwa na rynku narzędzi do tworzenia kopii zapasowych i ochrony danych, ale również o najwyższe kwalifikacje zespołów handlowych i technicznych Veeam, a także o wyjątkową społeczność partnerów”.

 

„Oprócz wersji głównej V11 produktu Veeam Backup & Replication nasz plan rozwoju na rok 2021 obejmuje dalsze rozszerzenie oferty rozwiązań obsługujących środowiska największych dostawców usług chmurowych czyli AWS, Microsoft Azure i Google, a także platformę Kubernetes. Chcemy wykazać się elastycznością i integrować nowe technologie” — powiedział Danny Allan, dyrektor ds. technicznych i wiceprezes ds. strategii produktowej w firmie Veeam. „Wprowadzone przez nas ostatnio na rynek produkty odznaczają się najlepszą w swojej klasie jakością i wydajnością, nasi klienci uzyskują dzięki nim najnowocześniejsze mechanizmy ochrony danych i odtwarzania po awarii. Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się wdrożyć nowoczesne strategie ochrony danych, a firma Veeam jest gotowa pomóc im w realizacji tego przedsięwzięcia”.

 

Fot. Unsplash (CC)

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemiana dzięki technologii – Wizja komputerowa odmienia produktywność biznesow Biuro prasowe
2024-04-18 | 15:00

Przemiana dzięki technologii – Wizja komputerowa odmienia produktywność biznesow

Europejscy decydenci przewidują, że aplikacje Widzenia Komputerowego, oparte na postępach w Generatywnej Sztucznej Inteligencji, umożliwią firmom osiągnięcie wyższych poziomów
SYGNIS konsekwentnie realizuje strategię rozwoju produktów własnych
2024-04-09 | 16:50

SYGNIS konsekwentnie realizuje strategię rozwoju produktów własnych

Notowany na NewConnect SYGNIS S.A. umiejętnie łączy rozwój zaawansowanych technologicznie produktów własnych z realizacją nowych projektów badawczo-rozwojowych.
Dynamiczny rozwój polskiego rynku aplikacji mobilnych
2024-02-05 | 06:30

Dynamiczny rozwój polskiego rynku aplikacji mobilnych

Rynek aplikacji mobilnych, stanowiący kluczowy obszar globalnej gospodarki cyfrowej, przechodzi błyskawiczne zmiany. Przegląd rynku firmy analitycznej MarketHub ujawnia, że Polska jest jednym

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Padają kolejne rekordy generacji energii z OZE. Przez jakość sieci duży potencjał wciąż jest niezagospodarowany

W Polsce padają w ostatnim czasie kolejne rekordy generacji prądu z OZE. – Potencjał wzrostu wciąż jednak mamy bardzo duży – zauważa Krzysztof Cibor z Greenpeace Polska. W tej chwili ten potencjał pozostaje w dużej mierze niewykorzystany m.in. przez regulacje hamujące rozwój energetyki wiatrowej na lądzie i zły stan sieci elektroenergetycznych, który przekłada się na dużą liczbę odmów przyłączania nowych źródeł odnawialnych albo konieczność ich czasowego wyłączania. Ekspert wskazuje, że to dwa najważniejsze zadania dla nowego rządu, który na czerwiec br. zapowiedział już liberalizację tzw. ustawy wiatrakowej.

Edukacja

Polacy mało wiedzą o instytucji rodzicielstwa zastępczego. Dwie trzecie społeczeństwa nigdy nie spotkało się z tym pojęciem

Aż 64 proc. Polaków nigdy nie spotkało się z pojęciem rodzicielstwa zastępczego zawodowego – wynika z badania przeprowadzonego w marcu br. na zlecenie Fundacji Happy Kids. Najliczniejszą grupą, która nie zna tego pojęcia, stanowią respondenci między 18. a 22. rokiem życia. Co 10. badany nie wie, jaka jest różnica między rodzicem zastępczym a rodzicem adopcyjnym. Zdaniem ekspertów brak świadomości ma konsekwencje dla rozwoju instytucji pieczy zastępczej w Polsce.

IT i technologie

Nowy ośrodek w Krakowie będzie wspierać innowacje dla NATO. Połączy start-upy i naukowców z sektorem obronności

Połączenie najzdolniejszych naukowców oraz technologicznych start-upów z firmami z sektora obronnego i wojskowego – to główny cel akceleratora, który powstaje w Krakowie. Będzie on należał do natowskiej sieci DIANA, która z założenia ma służyć rozwojowi technologii służących zarówno w obronności, jak i na rynku cywilnym w krajach sojuszniczych NATO. Eksperci liczą na rozwiązania wykorzystujące m.in. sztuczną inteligencję, drony czy technologie kwantowe. Dla sektora to szansa na pozyskanie innowacji na skalę światową, a dla start-upów szansa na wyjście na zagraniczne rynki i pozyskanie środków na globalny rozwój.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.