Komunikaty PR

Veeam znów ze świetnymi wynikami. Duże wzrosty

2021-05-12  |  07:39
Biuro prasowe

Veeam® Software, lider rynku rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych zapewniających nowoczesne mechanizmy ochrony danych, poinformował o uzyskaniu po raz kolejny dwucyfrowego wskaźnika kwartalnego wzrostu rocznych przychodów odnawialnych. W I kwartale 2021 r. wyniósł on 25% licząc rok do roku. Firma Veeam rozpoczęła rok 2021 od rozszerzenia oferty obsługi chmur publicznych wprowadzając na rynek nowe rozwiązanie Veeam Backup for Google Cloud Platform, które dołączyło do produktów przeznaczonych dla środowisk AWS i Microsoft Azure. W I kwartale pojawiło się na rynku również oprogramowanie Veeam Backup & Replication™ v11 przynoszące 200 nowych, zaawansowanych funkcji związanych z tworzeniem kopii zapasowych, chmurą, odtwarzaniem po awarii, bezpieczeństwem i automatyzacją. Te najbardziej zaawansowane rozwiązanie umożliwiające ochronę danych dla obciążeń chmurowych, wirtualnych, SaaS i Kubernetes oraz obciążeń fizycznych zostało pobrane już przez ponad 130 tysięcy użytkowników.

 

Najważniejsze informacje dotyczące I kwartału 2021 r.

• Od chwili udostępnienia w lutym 2021 r. pakiet Veeam Backup & Replication v11 odnotował 130 000 unikalnych pobrań. Oznacza to ponad jedno pobranie na minutę. Nowe rozwiązanie „4 w 1” łączy w sobie funkcje dotyczące kopii zapasowych, replikacji i kopii migawkowych pamięci masowej, a także ciągłej ochrony danych (CDP). Jest w stanie chronić dane w każdej fazie cyklu życia, a jednocześnie zapewnia obsługę środowisk wielochmurowych obejmujących platformy AWS, Microsoft Azure i Google Cloud Platform.

• Veeam Backup for Microsoft Office 365 to produkt Veeam o najszybciej rosnącej sprzedaży. Jej wartość wzrosła o 156% w ujęciu rok do roku w I kwartale 2021 r. Rozwiązanie Veeam Backup for Microsoft Office 365 zostało dotychczas pobrane przez ponad 175 000 firm i instytucji, co odpowiada 5,8 miliona zarejestrowanych użytkowników.

• Veeam wciąż udostępnia nowe funkcje i rozszerzenia, które nadają się idealnie dla środowisk klasy korporacyjnej. Przyniosło to wzrost o 246% rok do roku w obszarze dużych transakcji.

• Sprzedaż licencji VUL (Veeam Universal License) wzrosła o 88% w ujęciu rok do roku. Jest to pierwsza w branży przenoszalna licencja zapewniająca elastyczność infrastruktury informatycznej i mobilność obciążeń w przedsiębiorstwach, które korzystają ze środowisk hybrydowych i wielochmurowych.

• Wśród klientów firmy Veeam znajduje się obecnie 82% firm z rankingu Fortune 500 i 69% z rankingu Global 2000. Na liście referencji w I kwartale znalazły się nowe firmy i instytucje, tj. PUMA,  Evergy, SodaStream, Interquell GmbH, Baloise Group, Golfzon, Coop Danmark, Kinepolis Group, McCarthy Buildings Companies, Inc, gmina Helsingør, Yerevan Brandy Company, Volkswagen Argentina, NTT Data, Japanese Racing Association, Eastern Ontario Health System oraz Instituto Nacional de Técnica Aeroespacial (INTA).

„Dwucyfrowy wzrost rok do roku we wszystkich regionach geograficznych kolejny raz potwierdza wiodącą pozycję naszych rozwiązań na rynku. Klienci zyskują proste, elastyczne i niezawodne funkcje ochrony danych, które zaspokajają ich potrzeby i ułatwiają realizację celów biznesowych. Taki globalny wzrost jest niesłychanym osiągnięciem w trudnej sytuacji, z którą wszyscy musimy się zmierzyć” — powiedział William H. Largent, prezes i dyrektor generalny spółki Veeam. „Trzynaście kolejnych miesięcy dwucyfrowego wzrostu świadczy nie tylko o znaczeniu kwestii zachowania ciągłości biznesowej i ochrony danych w przedsiębiorstwach prowadzących migrację do środowiska chmury, ale także o niezawodności i wartości rozwiązań Veeam, którym w ciągu ostatniej dekady zaufało ponad 400 tysięcy naszych klientów”.

Ponadto, zgodnie z najnowszym raportem „IDC Semi-Annual Software Tracker for Data Replication & Protection” za II półrocze 2020 r.[i], firma Veeam mogła poszczycić się najszybszym w II połowie 2020 r. wzrostem przychodów, zarówno w porównaniu z poprzednim półroczem (21,5%), jak i rok do roku (17,9%), przekraczając wskaźniki osiągane przez pięciu największych producentów i przez wszystkich pozostałych dostawców łącznie, a także tempo rozwoju całego sektora. W tym okresie Veeam stał się numerem 2 na światowym rynku pod względem łącznych przychodów, przy czym odnotował w drugiej połowie 2020 r. wzrost w ujęciu rok do roku na poziomie ponad 17,5 punktu procentowego powyżej średniej rynkowej. Badanie IDC Semi-Annual Software Tracker 2H’20 potwierdza także, że Veeam zajął w roku 2020 pierwszą pozycję na rynku replikacji i ochrony danych w regionie EMEA[2] oraz odnotował w II połowie 2020 r. najwyższy wskaźnik wzrostu przychodów, zarówno w porównaniu z poprzednim półroczem (26,2%), jak i rok do roku (20,1%), przekraczając wartości osiągane przez pięciu największych producentów, przez pozostałych dostawców i średnio przez cały sektor. W 2020 roku firma Veeam miała największy udział w rynku w krajach regionu EMEA.

 

„Uzyskanie dwucyfrowego wzrostu rocznych przychodów odnawialnych w krajach EMEA na poziomie 27% rok do roku w I kwartale, który okazał się trudnym okresem dla wielu przedsiębiorstw z całego regionu, było możliwe dzięki elastyczności, dyscyplinie i przebojowości zespołów działających na wszystkich rynkach” — powiedział Daniel Fried, dyrektor generalny i wiceprezes ds. regionu EMEA i globalnych kanałów sprzedaży w firmie Veeam. „Nasi klienci i partnerzy chcą inwestować w rozwiązania, które pozwolą im spokojnie myśleć o przyszłości. Pragną też współpracować z ekspertami gotowymi udzielić strategicznych porad. Ponadto uznanie firmy Veeam przez IDC za lidera rynku rozwiązań do replikacji i ochrony danych w regionie EMEA w roku 2020 oznacza, że jesteśmy producentem, który potrafi najskuteczniej obsłużyć klientów z tego obszaru geograficznego, realizujących projekty transformacji biznesowej i wdrażających innowacje. Nie chodzi przy tym wyłącznie o czołową pozycję przedsiębiorstwa na rynku narzędzi do tworzenia kopii zapasowych i ochrony danych, ale również o najwyższe kwalifikacje zespołów handlowych i technicznych Veeam, a także o wyjątkową społeczność partnerów”.

 

„Oprócz wersji głównej V11 produktu Veeam Backup & Replication nasz plan rozwoju na rok 2021 obejmuje dalsze rozszerzenie oferty rozwiązań obsługujących środowiska największych dostawców usług chmurowych czyli AWS, Microsoft Azure i Google, a także platformę Kubernetes. Chcemy wykazać się elastycznością i integrować nowe technologie” — powiedział Danny Allan, dyrektor ds. technicznych i wiceprezes ds. strategii produktowej w firmie Veeam. „Wprowadzone przez nas ostatnio na rynek produkty odznaczają się najlepszą w swojej klasie jakością i wydajnością, nasi klienci uzyskują dzięki nim najnowocześniejsze mechanizmy ochrony danych i odtwarzania po awarii. Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się wdrożyć nowoczesne strategie ochrony danych, a firma Veeam jest gotowa pomóc im w realizacji tego przedsięwzięcia”.

 

Fot. Unsplash (CC)

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
BRAK ZDJĘCIA
2021-06-14 | 11:21

NVMe – tor wyścigowy Formuły 1 w centrach danych

Szybki rozwój technologii zwiększa również wymagania, które stoją przed firmami oraz infrastrukturą IT, z której korzystają. Do niedawna zarządzający centrami danych budowali swoje systemy w podobny
BRAK ZDJĘCIA
2021-05-27 | 11:00

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej egzaminem dla operatorów

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej egzaminem dla operatorów Negatywne skutki pandemii nie ominęły branży hazardowej. Odwołane wydarzenia sportowe i obostrzenia odcisnęły piętno na rynku światowym. Dane przedstawione przez H2
BRAK ZDJĘCIA
2021-05-27 | 11:00

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej egzaminem dla operatorów

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej egzaminem dla operatorów Negatywne skutki pandemii nie ominęły branży hazardowej. Odwołane wydarzenia sportowe i obostrzenia odcisnęły piętno na rynku światowym. Dane przedstawione przez H2

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

Prawie dwie trzecie nauczycieli ocenia, że COVID-19 negatywnie wpłynął na prestiż ich zawodu. Mimo to 78 proc. pedagogów odczuwa satysfakcję z pracy

Nauczyciele to jedna z grup zawodowych, które najmocniej odczuły negatywny wpływ pandemii. – Musieli radykalnie zmienić sposób pracy z uczniami oraz swoje metody nauczania. Zmieniły się też ich relacje w środowisku szkolnym – mówi Konrad Ciesiołkiewicz z Fundacji Orange. Prawie dwie trzecie pedagogów ocenia, że COVID-19 negatywnie wpłynął na postrzeganie w społeczeństwie ich grupy zawodowej, a coraz mniejszy prestiż zawodu i niskie zarobki wymieniają jako główne bolączki. Mimo to badania Fundacji Orange wskazują, że zdecydowana większość nauczycieli odczuwa satysfakcję z pracy. Zarówno nauczycielom, rodzicom, jak i uczniom zależy na tym samym: na prawdziwej i szczerej relacji.

Bankowość

Rośnie atrakcyjność inwestowania w nieruchomości. Zyskują firmy wyspecjalizowane w obsłudze takich inwestorów i lokali

Galopująca inflacja i rekordowo niskie stopy procentowe powodują, że Polacy rezygnują z trzymania oszczędności na lokatach i szukają alternatywy na rynku nieruchomości. Popyt rośnie, podobnie jak ceny, a analitycy spodziewają się utrzymania tego trendu. Tym bardziej że atrakcyjność inwestycyjna nieruchomości wzrosła nawet mimo pandemii i zawirowań na rynku najmu. Szczególnie dotyczy to segmentu nieruchomości premium. Wraz z większym popytem na lokale rośnie również zapotrzebowanie na usługi zarządzania nimi. Na trendzie tym zyskują wyspecjalizowane firmy, które zajmują się kompleksową obsługą inwestora, zarządzaniem najmem i wspierają późniejszy proces sprzedaży danej nieruchomości.

Prawo

Liczba niewypłacalności firm i postępowań restrukturyzacyjnych w Polsce jest najwyższa w historii. W tym roku może jeszcze wzrosnąć

Jak podaje KUKE, kwiecień był drugim miesiącem z rzędu, w którym liczba postępowań upadłościowych i restrukturyzacyjnych wzrosła o ponad 200 w ujęciu rocznym. Liczba ogłoszonych restrukturyzacji wyniosła w kwietniu 167, czyli o 568 proc. więcej niż przed rokiem. Analitycy wskazują, że lawinowy wzrost liczby takich postępowań to nie tylko efekt pandemii COVID-19, ale i wygodnej dla przedsiębiorców procedury uproszczonego postępowania o zatwierdzenie układu. Wprowadzona ustawami covidowymi forma bije rekordy popularności, wobec czego od grudnia zostanie na stałe wprowadzona do polskiego systemu. To pozytywna wiadomość dla firm w trudnej sytuacji finansowej. Zwłaszcza że w tym roku trzeba spodziewać się dalszego wzrostu liczby upadłości i restrukturyzacji, który będzie efektem chociażby wygaszania tarcz antykryzysowych i pomocy finansowej dla firm ze strony państwa.

Handel

Połowa Polaków pije na co dzień wodę mineralną. Nie wszyscy jednak wiedzą, co oznacza pH wody

Z badania na panelu Ariadna wynika, że połowa Polaków pije butelkowaną wodę niegazowaną, z czego 72 proc. codziennie lub prawie codziennie. Niewielu konsumentów jest jednak świadomych, jakie znaczenie ma jej pH. – Im wyższy poziom, tym więcej korzyści dla organizmu – podkreślają dietetycy i kosmetolodzy. Woda alkaliczna, o odczynie zasadowym powyżej 7,5 pH, lepiej nawadnia organizm i pomaga mu się szybciej zregenerować, co jest szczególnie ważne w czasie upałów i aktywności fizycznej. Do tego m.in. wspiera metabolizm, równowagę kwasowo-zasadową i nawilżenie skóry.