Wyjątkowe doświadczanie światła i designu - Lena Lighting zaprasza projektantów
Lena Lighting po raz kolejny stawia na innowacyjne podejście do światła. W Środzie Wielkopolskiej powstały nowoczesne przestrzenie dla projektantów i architektów, poszukujących najnowocześniejszych rozwiązań oświetleniowych. Właśnie tu mogą oni doświadczać światła w jego najlepszym wydaniu i odnaleźć inspirację dla kolejnych projektów, w centrum których znajdą się indywidualne potrzeby człowieka.
Showroom Lena Lighting jest strefą chill-out, w której goście mogą obcować z oryginalnym designem i zapoznać się z najnowocześniejszymi rozwiązaniami oświetleniowymi. Prezentowane są tu najnowsze lampy oraz systemy oświetleniowe producenta z Wielkopolski, zaprojektowane w myśl koncepcji Human Centric Lighting. Można tu zobaczyć produkty z najnowszych kolekcji Lena Lighting oraz zapoznać się z ich zaawansowanymi funkcjonalnościami, m.in. dopasowywaniem natężenia i barwy światła do warunków panujących na zewnątrz, czy programowaniem różnorodnych scen świetlnych. Przestrzeń ta jest doskonałym miejscem spotkań i rozmów o architekturze, designie i projektowaniu innowacyjnych systemów oświetleniowych.
Dołożyliśmy wszelkich starań, aby showroom Lena Lighting stał się inspirującą i przyjazną przestrzenią do swobodnej konwersacji oraz zapoznania się z naszymi wysoce energooszczędnymi lampami oraz systemem sterowania światłem Clue. Najważniejsze pozostaje dla nas bowiem projektowanie w myśl idei HCL, która zapewnia ogromne możliwości dostosowania światła do indywidualnych wymagań użytkownika. Dzięki temu nasze oświetlenie pomaga w kreowaniu odpowiedniego nastroju, ale też w budowaniu emocji i tworzeniu specjalnych stref – od tych wspierających odpoczynek i głęboki relaks, po sprzyjające efektywnej pracy czy zakupom. Stanowi również samodzielną dekorację wnętrza, którą można poddawać szerokiej personalizacji – mówi Marzena Lesińska Pełnomocnik Zarządu ds. Marketingu w Lena Lighting
W showroomie Lena Lighting zaprezentowano całą gamę różnorodnych rozwiązań. Można tu zobaczyć m.in. przykłady nowoczesnego oświetlenia biurowego z linii Baris LED, ograniczającej efekt olśnienia i pozwalającej na tworzenie zjawiskowych kompozycji, czy lampy akustyczne Colline xTerrano, które pochłaniają dźwięki z otoczenia, a przy tym tworzą przyjemną przestrzeń do odpoczynku lub pracy. Zamontowano też liczne kasetony i downlighty. Wreszcie znajdują się tu także zachwycające modele z kolekcji Messaggio, zaprojektowane przez Dorotę Koziarę, lampy Solanto oraz Sizzano, docenione w Red Dot Design Award oraz wiele innych innowacyjnych produktów oświetleniowych.
Nowy showroom Lena Lighting pozwala na zapoznanie się z najnowocześniejszymi rozwiązaniami oświetleniowymi w przyjemnym otoczeniu. Goście mogą odpocząć przy ulubionej kawie i spędzić czas na rozmowach z ekspertami marki, którzy chętnie opowiedzą o rozwiązaniach produktowych i branżowych innowacjach. Wizytę można zarezerwować, kontaktując się z przedstawicielem producenta pod adresem e-mail: kontakt@lenalighting.pl lub telefonicznie +48 612 860 486.
Nowy smartfon realme Note 60 już dostępny w Polsce
Rola dedykowanych wytrzymałych urządzeń w transformacji cyfrowej gospodarki
Universal Robots zwiększa udźwig cobotów UR20 i UR30
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Farmacja
Szybko rośnie liczba osób z ostrą infekcją układu oddechowego, w tym grypy. Szczyt zachorowań przypadnie już na drugą połowę października
Centrum e-Zdrowia podaje, że od początku września odnotowano blisko 1,8 mln porad ambulatoryjnych udzielonych z powodu ostrych infekcji układu oddechowego, w tym grypy. Najlepszą metodą walki z chorobą jest szczepionka – najlepiej przyjęta między wrześniem a listopadem. Wciąż jednak na taki krok decyduje się zaledwie kilka procent Polaków, tymczasem grypa jest jedną z 10 najczęstszych przyczyn zgonów u osób powyżej 65. roku życia.
Transport
Branża lotnicza zmaga się z niedoborem kadr. Brakuje przede wszystkim mechaników lotniczych
Według Alton Aviation Consultancy koszty naprawy i remontów silników wzrosły z 31 mld dol. przed pandemią do 58 mld dol. w tym roku. Rośnie też zapotrzebowanie na pracowników – w ciągu najbliższych 20 lat na świecie będzie potrzebnych niemal 770 tys. mechaników lotniczych. Tylko w Polsce już teraz brakuje kilku tysięcy wyspecjalizowanego personelu. – Brak kadr spowalnia nasz rozwój. Obecnie potrzebujemy kilkuset wyspecjalizowanych osób – ocenia Aleksandra Juda, prezes LOT Aircraft Maintenance Services.
Problemy społeczne
Obecna technologia sztucznej inteligencji nie stanowi zagrożenia dla istnienia ludzkości. Nie jest zdolna do samodzielnego myślenia i planowania
Duże modele językowe, takie jak ChatGPT, nie potrafią samodzielnie nabywać nowych umiejętności, rozumować czy planować. Nie stanowią więc egzystencjalnego zagrożenia dla ludzkości – dowiedli naukowcy, którzy przeanalizowali możliwości dużych modeli językowych właśnie pod takim kątem. Nie oznacza to jednak, że narzędzia te nie stanowią żadnego zagrożenia. Wykorzystane niewłaściwie już dziś służą chociażby do szerzenia dezinformacji.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.