Wzmocnione tablety TOUGHBOOK w pracy ekip serwisowych
Centrica jest globalną firmą energetyczną i usługową o 200-letniej historii. Wchodząca w jej skład marka British Gas świadczy usługi w zakresie dystrybucji energii oraz konserwacji m.in. 1500 lamp gazowych, które do dziś funkcjonują w Londynie. Od 20 lat firma ściśle współpracuje z Panasonic, aby utrzymać swój rozwój technologiczny i obsługę klientów na najwyższym poziomie.
Centrica zainwestowała w pełni wytrzymały model TOUGHBOOK G1 o przekątnej 10,1 cala z systemem operacyjnym Windows 10 Pro. Tablet charakteryzuje się zwiększoną wydajnością oraz długim czasem pracy na baterii - do 14 godzin. Urządzenie jest również wyposażone wysokiej jakości kamery przednie i tylne oraz zoptymalizowane anteny WWAN.
Z urządzeń korzysta ponad 7500 tysiąca inżynierów pracujących w terenie. Wykorzystują oni wytrzymałe tablety TOUGHBOOK G1 jako główne narzędzie do planowania zadań, konserwacji, przeglądania wykresów i komunikacji podczas wykonywania usług serwisowych w domach i firmach klientów. Urządzenie zastępuje stosy ulotek produktowych, które serwisanci musieli wcześniej ze sobą wozić. Zamiast tego korzystają z tabletów, aby pokazać klientom rozwiązanie produktowe z biblioteki online, przygotować ofertę na miejscu i wysłać ją na komputer klienta. Po zatwierdzeniu, pracownik może natychmiast zainstalować produkt, nie tracąc czasu na przejazdy.
Jednocześnie Centrica przeprowadziła migrację z systemu Windows 7 do Windows 10 Pro. Dzięki opartym na chmurze aplikacjom Microsoft 365, inżynierowie terenowi mają dostęp do wszystkich informacji o produktach oraz możliwość korzystania z usług Microsoft Team, aby konsultować się z innymi serwisantami. Zaletą Microsoft 365 jest także większe bezpieczeństwo.
- Nasze narzędzia do współpracy oraz rozwiązania, które wprowadził Microsoft 365 są oparte na chmurze, a to oznacza, że nie przechowujemy danych klientów na urządzeniach inżynierów - mówi Joanne Rose, Head of Mobile User Computing w firmie Centrica. – W efekcie dane klientów są łatwiej dostępne dla serwisantów pracujących w terenie, a jednocześnie bezpieczne.
Centrica planuje również wykorzystanie rozwiązania Windows Autopilot, aby sprawniej wdrażać nowe urządzenia. Dzięki temu Panasonic będzie mógł dostarczyć nowe urządzenie inżynierowi bez konieczności wstępnej konfiguracji oprogramowania. Użytkownik będzie musiał tylko włączyć tablet i podać swoje dane logowania, a wszystkie aplikacje i ustawienia zostaną automatycznie pobrane z chmury Microsoft, by odtworzyć konkretną konfigurację biznesową.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.