Komunikaty PR

Wzmocnione urządzenia TOUGHBOOK na placu budowy

2020-11-30  |  11:00
Biuro prasowe

W przedsiębiorstwie wdrożono wzmocnione tablety i notebooki TOUGHBOOK, by zapewnić stały dostęp do aktualnych informacji i usprawnić komunikację pomiędzy wszystkimi pracownikami oraz wykonawcami. W efekcie wyeliminowano papierowe plany i specyfikacje wykonawcze, które szybko się niszczą i dezaktualizują.

FIBO Bau to szwajcarska firma budowlana specjalizująca się w budowie domów jednorodzinnych i apartamentowców najwyższego standardu. Firma od samego początku wykorzystuje potencjał cyfrowej współpracy z pominięciem papierowej dokumentacji na placu budowy. Jednak digitalizacja niesie znaczące oszczędności tylko pod warunkiem wykorzystania profesjonalnych urządzeń zaprojektowanych z myślą o polowych warunkach pracy. Jak wynika z doświadczeń firmy FIBO Bau, konwencjonalne biurowe notebooki nie są przystosowane do warunków panujących na budowie i okazują się zawodne. Z drugiej strony pracownicy na placu budowy nie są w stanie zapoznać się ze szczegółowymi informacjami na małym ekranie komórki.

Doskonałym rozwiązaniem w firmie FIBO Bau okazały się notebooki i tablety TOUGHBOOK produkcji firmy Panasonic. Funkcjonują one sprawnie przez wiele lat pomimo wysokiego stężenia pyłu, wilgoci, zalania, a nawet upadków. Dzięki długiemu okresowi funkcjonowania baterii, którą użytkownik może wymienić, nie przerywając pracy, urządzenia działają bez przerwy nawet podczas najdłuższej zmiany. To podstawowy wymóg w budowlance, gdzie często nie ma dostępu do infrastruktury umożliwiającej naładowanie baterii.

Równie ważny jest jasny i wyraźny ekran, na którym nawet w świetle słonecznym doskonale widać szczegółowe plany. Precyzyjne pióro umożliwia tworzenie w terenie bardzo dokładnych szkiców, które od ręki można przekazać projektantom. I wreszcie wszystkie urządzenia TOUGHBOOK firmy Panasonic wyposażone są w mobilną łączność radiową 4G LTE. Dzięki temu pracownicy mają stały i bliski kontakt tak między sobą, jak i z centralą.

Dzięki wykorzystaniu wzmocnionych urządzeń TOUGHBOOK kierownicy projektów i budów mają dostęp do aktualnych informacji z dowolnego miejsca - planów i specyfikacji wykonawczych, a także list kontrolnych zadań oraz procesów zarządzania niezgodnościami. Mogą tworzyć i przekazywać bieżące sprawozdania przez Internet, a także podpisywać dokumenty cyfrowym podpisem. Korzystają też z narzędzi wspierających współpracę w postaci spotkań online, wymiany dokumentów i plików.

Kierownicy i brygadziści używają między innymi 10-calowych tabletów TOUGHBOOK A3. Z jednej strony urządzenie pozwala na wgląd we wszystkie informacje i daje możliwość ich edycji. Z drugiej - zapewnia wygodną obsługę w terenie. Do tabletu można też podłączyć klawiaturę, na przykład w celu sporządzenia bardziej szczegółowej dokumentacji.

Z kolei kierownicy projektu korzystają z 14-calowych notebooków TOUGHBOOK 55. Urządzenie służy do nadzorowania całego projektu, również w przypadku konieczności długotrwałego korzystania z klawiatury, na przykład przy sporządzaniu raportów, specyfikacji wykonawczej czy protokołów niezgodności. Dzięki ergonomicznemu projektowi z praktycznym uchwytem, kierownicy mają notebook zawsze pod ręką.

- W przypadku mobilnego sprzętu komputerowego nie idziemy na kompromis - mówi Katja Hasani, project manager w firmie FIBO Bau. - W codziennej pracy potrzebujemy mocnych i wytrzymałych urządzeń, na których nasi pracownicy w terenie mogą w 100% polegać. Urządzenia z serii TOUGHBOOK są idealnie dostosowane do wśrubowanych wymogów i trudnych warunków pracy na budowie.

Zakładając liczący 3-4 lata okres użytkowania, wzmocnione urządzenia charakteryzuje o wiele niższy łączny koszt eksploatacji w porównaniu z konwencjonalnym sprzętem biurowym. Jak wskazują pracownicy FIBO Bau, urządzenia z tej serii rzadziej ulegają też uszkodzeniom (nawet 7 razy rzadziej niż porównywalne urządzenia biurowe). Ponadto Panasonic przez wiele lat nie zmienia struktury swoich urządzeń, co upraszcza wprowadzanie dodatkowych narzędzi przeznaczonych dla nowych pracowników.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

NEWSERIA POLECA

Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku

Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen

Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują  wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.

Prawo

Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą

Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.

IT i technologie

Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii

– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.