Zakłady NorDan wyposażone w system CMMS dla utrzymania ruchu
NorDan wyposażył swoje zakłady w Powodowie i Wolsztynie w system CMMS, który w połączeniu ze strategią prewencyjnego utrzymania ruchu zmniejszy ilość awarii, a tym samym przyczyni się do wzrostu wydajności linii produkcyjnych.
Wykorzystanie systemu CMMS to kluczowy krok w realizacji koncepcji Przemysłu 4.0, a także w dążeniu do poprawy efektywności i niezawodności produkcji. Rozwiązanie usprawniające pracę działu technicznego przyczynia się jednocześnie do lepszej komunikacji w zespole oraz zmniejszenia kosztów utrzymania sprzętu.
Jak podkreśla Jakub Piwowarczyk, Inżynier Automatyk w spółce NorDan, decyzja o wykorzystaniu tego typu systemu, umożliwiła firmie przejście na prewencyjne utrzymanie ruchu.
Dostawcą systemu CMMS i partnerem wspierającym kształtowanie pozostałych fundamentów Przemysłu 4.0 w spółce NorDan została firma Queris, posiadająca bogate doświadczenie w optymalizacji procesów produkcyjnych i utrzymania ruchu. Piotr Ritter, Sales Manager w Queris, wyjaśnia, że optymalizacja wyników utrzymania ruchu nie zależy jedynie od oprogramowania.
– Skuteczność wdrożenia systemu CMMS w dużej mierze zależy od kompetencji dostawcy w zakresie reorganizacji procesów utrzymania ruchu. Instalacja oprogramowania to zaledwie jeden z wielu kroków na drodze do optymalnych wyników utrzymania ruchu. Niezbędne jest dokładne zrozumienie otoczenia klienta, proponowanie innowacyjnych rozwiązań, wprowadzenie pracowników w zmianę oraz wsparcie w procesie adaptacji. Dlatego kluczowe elementy są dwa: doświadczenie dostawcy oraz zaangażowanie klienta. W NorDan spotkaliśmy się z dogłębnym zrozumieniem tematu i ponadprzeciętnym przygotowaniem zespołu, dzięki czemu pożądanych efektów wdrożenia można oczekiwać znacznie szybciej niż to się dzieje zwykle – dodaje Ritter.
Inwestycja NorDan miała na celu zmniejszenie liczby przestojów, uwolnienie dodatkowych mocy produkcyjnych dzięki poprawie dostępności maszyn, a także znaczące usprawnienia w zarządzaniu magazynem części zamiennych. Dzięki współpracy z doświadczonym partnerem, władze spółki zamierzają nie tylko przyspieszyć osiąganie postawionych celów, ale otworzyć się także na nowe perspektywy rozwoju, dające możliwość dalszego umacniania swojej pozycji rynkowej.
Więcej informacji o wdrożeniu i systemie Queris CMMS znajduje się na stronie producenta queris.pl
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.