Zalety WiFi 6.

Barbara Trepka
2moro
Mazowiecka 125/1
30-023 Kraków
basia|2moro.pl| |basia|2moro.pl
503 119 029
2moro.pl
To już pewne - WiFi stało się szybsze, a dla nas to fantastyczna wiadomość. Codziennie korzystamy kilku aplikacji na naszych mobilnych sprzętach lub komputerach, które wymagają większej przepustowości, ale generacja WiFi 6 umożliwia nie tylko zwiększenie szybkości. Jakie jeszcze najnowsza technologia kryje w sobie korzyści?
WiFi 6 - podstawowe informacje
To bezprzewodowy standard nowej generacji, który jest szybszy niż 802.11ac. Oprócz przyspieszonej prędkości zapewnia lepszą wydajność w budynkach mieszkalnych, zatłoczonych miejscach takich jak restauracje czy nawet stadiony. Jego główna funkcja wciąż pozostanie taka sama - łączenie użytkownika z siecią globalną, tylko, że znacznie szybciej i bez zakłóceń.
MU - MIMO i OFDMA
Obie technologie pozwalają uzyskać niebotyczną prędkość przy działaniu kilku urządzeń jednocześnie. MU - MIMO konkretnie oznacza „wielu użytkowników, wiele wejść, wiele wyjść”. Technologia świetnie sprawdza się w zatłoczonych sieciach, takie jak punkty bezprzewodowe.
No dobrze, a o co chodzi z OFDMA? To skrót od orthogonal frequency division multiple access, co w przetłumaczeniu na język polski oznacza wielokrotny dostęp z ortogonalnym podziałem częstotliwości. W praktyce, technologia umożliwia jednej transmisji dostarczanie danych do wielu urządzeń jednocześnie. OFDMA dzieli jeden kanał na dziesiątki lub setki mniejszych, tzw. podkanałów. Aplikacje, które wykorzystują strumieniowe przesyłanie plików audio lub wideo, mogą być przesyłane do wielu punktów końcowych w tym samym czasie, co oznacza, że z jednego kanału może skorzystać kilka użytkowników.
Funkcja TWT
Docelowy czas budzenia (TWT) oznacza w praktyce dłuższą żywotność baterii.
Gdy punkt dostępu jest połączony z urządzeniem (np. smartfon, komputer czy tablet), może dokładnie zasygnalizować, kiedy ma uśpić Wi-Fi i dokładnie, kiedy je obudzić, aby odebrać następną transmisję. Pozwala to na zaoszczędzeniu energii.
Co zrobić, aby mieć dostęp do WiFi 6?
To sprawa naprawdę banalna. Wystarczy zaopatrzyć się w bezprzewodową kartę sieciową lub nowy router. Edimax w swojej ofercie posiada oba sprzęty:
Karta sieciowa EW-7833AXP. Jej cena to to ok. 200 zł, w zależności od wyboru sklepu. Więcej na temat karty możecie przeczytać w tym artykule: http://edimax.biuroprasowe.pl/121689/blyskawiczna-transmisja-danych-dzieki-nowej-karcie-wifi-od-edimax-
Router BR - 6473 AX. Jezeli jesteście zainteresowani takim rozwiązaniem, to sprzęt został szczegółowy opisany w tym artykule: http://edimax.biuroprasowe.pl/119744/nowy-router-od-edimax

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny
16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.
Polityka
P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.