Zalman GigaMax ZM650-GVII - podstawa mocnego PC

Zasilacz Zalman GigaMax ZM650-GVII to konstrukcja, która ma przekonać do siebie osoby szukające mocy i stabilności w niewygórowanej cenie. Producent starał się tu znaleźć złoty środek i w rezultacie powstała jednostka o wysokiej sprawności (80+ Bronze) i mocy, za której jakość Zalman ręczy przez pięć lat.
Zalman GigaMax ZM650-GVII to zasilacz, który może stać się bazą dla wydajnego PC do pracy i gier. Moc 650 W ma tu iść w parze z długoterminową niezawodnością. Świadczyć o tym mają użyte komponenty, wśród których znalazły się wyłącznie aluminiowe kondensatory, mające wytrzymywać temperatury do 105 stopni Celsjusza. Producent zastosował też filtry przeciwzakłóceniowe EMI, konwertery DC-DC i aktywny układ PFC.
Kluczowe elementy zasilacza Zalman GigaMax ZM650-GVII zostały zaopatrzone w radiatory, ułatwiające oddawanie ciepła. Obieg powietrza wymusza z kolei dwunastocentymetrowy wentylator z łożyskiem FDB. W rezultacie konstrukcja uzyskała certyfikat 80 Plus Bronze, potwierdzając swoją sprawność, na poziomie około 88%. Producent na zasilacz udziela pięciu lat gwarancji, co daje nadzieję na długą i bezawaryjną pracę.
Zalman GigaMax ZM650-GVII posiada płaskie okablowanie. Docenią to osoby, którym zależy na niezakłóconym obiegu powietrza wewnątrz obudowy i łatwym układaniu przewodów. Całości dopełnia pakiet zabezpieczeń chroniących podłączony sprzęt: OPP, OVP, UVP, OCP, SCP i OTP. Na rynkowy debiut zasilacza Zalman GigaMax ZM650-GVII nie trzeba czekać. Jednostka jest już dostępna w sklepach i kosztuje około 250 zł.
Dane techniczne:
- wymiary: 150 x 140 x 86 mm
- standard ATX: v2.31
- wentylator: 120 x 120 mm, łożyskowanie FDB
- PFC: aktywne
- sprawność: certyfikat 80 Plus Bronze
- efektywność 85% dla 20% i 100% obciążenia
- efektywność 88% dla 50% obciążenia
- zabezpieczenia: OPP, OVP, UVP, OCP, SCP, OTP
- okablowanie:
- ATX 24-pin x1
- EPS 4+4 pin x1
- PCI-E x1 (sumarycznie 2 x 6+2 pin)
- SATA x1 (sumarycznie 3 x SATA)
- SATA / IDE x1 (sumarycznie 2 x SATA, 1 x IDE)
- IDE / FDD x1 (sumarycznie 2 x IDE, 1 x FDD)
- Typ okablowania: płaskie, niemodularne

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.