Zalman i3 NEO — intrygująca obudowa z czterema wentylatorami RGB
Entuzjaści oraz gracze komputerowi często szukają efektownej obudowy, która nie tylko przyciąga wzrok, ale też wszystkim zapewnia odpowiednią wentylację dla każdego z podzespołów. Zalman i3 NEO wydaje się spełniać oba te warunki.
Zalman i3 NEO to obudowa typu ATX Mid-Tower, w której można umieścić płytę główną w formacie ATX, mATX i Mini-ITX. Produkt cechuje się wymiarami 422 x 219 x 484 mm i wagą 5,6 kg. Z zewnątrz produkt wyróżnia się efektowną srebrną ramką z wlotami powietrza oraz frontem z metalowej siatki. Takie połączenie powinno zagwarantować optymalny przepływ powietrza, a także podgląd na zainstalowane wewnątrz podświetlenie RGB. Tuż powyżej ulokowano interfejs I/O m.in. z trzema portami USB (w tym dwa w standardzie 3.0).
W obudowie umieszczono aż cztery wentylatory 120 mm LED RGB. Ich działanie można łatwo obserwować nie tylko dzięki półprzezroczystemu frontowi, lecz również za sprawą bezkrawędziowego panelu bocznego ze szkła hartowanego o grubości 3 mm. Panel ten mocowany jest na zawiasach, co oznacza, że użytkownik może szybko uzyskać dostęp do wnętrza obudowy. Do tego celu wystarczy jedynie odkręcenie śrub radełkowanych.
Na pokładzie obudowy Zalman i3 NEO znalazły się także dwa filtry magnetyczne, które mają chronić podzespoły i zapewniać niezakłócony przepływ powietrza. Warto wspomnieć również o dużej przestronności i sporych możliwościach rozbudowy. Wewnątrz można zamontować nawet cztery dodatkowe wentylatory oraz trzy radiatory (do 360 mm na froncie), a także do pięciu dysków SSD 2,5”, chłodzenie procesora o wysokości do 160 mm, kartę graficzną o długości do 355 mm oraz zasilacz o długości do 210 mm.
Obudowa Zalman i3 NEO jest już dostępna w sklepach w cenie ok. 270 zł.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.