Zalman i3 NEO — intrygująca obudowa z czterema wentylatorami RGB
Entuzjaści oraz gracze komputerowi często szukają efektownej obudowy, która nie tylko przyciąga wzrok, ale też wszystkim zapewnia odpowiednią wentylację dla każdego z podzespołów. Zalman i3 NEO wydaje się spełniać oba te warunki.
Zalman i3 NEO to obudowa typu ATX Mid-Tower, w której można umieścić płytę główną w formacie ATX, mATX i Mini-ITX. Produkt cechuje się wymiarami 422 x 219 x 484 mm i wagą 5,6 kg. Z zewnątrz produkt wyróżnia się efektowną srebrną ramką z wlotami powietrza oraz frontem z metalowej siatki. Takie połączenie powinno zagwarantować optymalny przepływ powietrza, a także podgląd na zainstalowane wewnątrz podświetlenie RGB. Tuż powyżej ulokowano interfejs I/O m.in. z trzema portami USB (w tym dwa w standardzie 3.0).
W obudowie umieszczono aż cztery wentylatory 120 mm LED RGB. Ich działanie można łatwo obserwować nie tylko dzięki półprzezroczystemu frontowi, lecz również za sprawą bezkrawędziowego panelu bocznego ze szkła hartowanego o grubości 3 mm. Panel ten mocowany jest na zawiasach, co oznacza, że użytkownik może szybko uzyskać dostęp do wnętrza obudowy. Do tego celu wystarczy jedynie odkręcenie śrub radełkowanych.
Na pokładzie obudowy Zalman i3 NEO znalazły się także dwa filtry magnetyczne, które mają chronić podzespoły i zapewniać niezakłócony przepływ powietrza. Warto wspomnieć również o dużej przestronności i sporych możliwościach rozbudowy. Wewnątrz można zamontować nawet cztery dodatkowe wentylatory oraz trzy radiatory (do 360 mm na froncie), a także do pięciu dysków SSD 2,5”, chłodzenie procesora o wysokości do 160 mm, kartę graficzną o długości do 355 mm oraz zasilacz o długości do 210 mm.
Obudowa Zalman i3 NEO jest już dostępna w sklepach w cenie ok. 270 zł.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Finansowanie Europejskiego Banku Inwestycyjnego wspiera rozwój OZE czy infrastruktury drogowej. Wśród nowych priorytetów bezpieczeństwo i obronność
Od momentu przystąpienia do UE polska gospodarka urosła dwukrotnie – skumulowany wzrost PKB wyniósł 99 proc., a połowa wzrostu wynikała z członkostwa w UE. Duża w tym zasługa Europejskiego Banku Inwestycyjnego, który od 2004 roku przekazał w Polsce 100 mld euro w finansowanie projektów związanych m.in. z efektywnością energetyczną, OZE czy zrównoważonym rozwojem miast. EBI zwiększa też inwestycje w obronność i bezpieczeństwo – w 2024 roku bank zainwestował 300 mln euro w pierwszy polski program satelitarny.
Polityka
Duży udział własności państwowej negatywnie wyróżnia Polskę na tle Europy. Większość Polaków za ograniczeniem wpływu polityków na gospodarkę

Polska negatywnie wyróżnia się na tle krajów UE i OECD pod względem własności państwowej. Państwo kontroluje nie tylko duże, kluczowe dla gospodarki przedsiębiorstwa, lecz również graczy w mniej znaczących sektorach, jak słodycze czy armatura. Zdaniem przedstawicieli FOR „zatruwa” to zarówno gospodarkę, jak i politykę. W badaniach organizacji Polacy wypowiedzieli się proprywatyzacyjnie, choć w przypadku pytań o prywatyzacje dużych firm już nie byli tak zdecydowani.
Transport
Polska jednym z największych rynków aut używanych na świecie. Dwie trzecie kierowców planuje zakup z drugiej ręki

66 proc. konsumentów, którzy w ciągu najbliższych trzech lat chcą zmienić samochód, deklaruje zakup z drugiej ręki – wynika z badania autoDNA. W Polsce na jedno auto nowe, z salonu, przypada pięć używanych. Chociaż rynek wtórny się stopniowo profesjonalizuje, wciąż liczne są nieprawidłowości i próby oszukania kupującego. 81 proc. kupujących deklaruje, że weryfikuje stan auta przed zakupem, ale często jest to bardzo pobieżny proces.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.