Zalman i3 NEO TG — stylowa obudowa dla oszczędnych entuzjastów
Firma Zalman dodała do swojej oferty obudowę komputerową i3 NEO TG, która na pierwszy rzut oka wyróżnia się eleganckim designem oraz bogatym wyposażeniem. Jak się jednak okazuje, produkt ten może zainteresować nie tylko entuzjastów, ale również nieco bardziej oszczędnych klientów.
Zalman i3 NEO TG to obudowa w formacie ATX Mid-Tower zdolna do pomieszczenia płyt głównych ATX, mATX i Mini-ITX. Jej wymiary to 415x219x484 mm, a całość waży 5,8 kg. Model ten wyróżnia się głównie przezroczystym frontem ze szkła hartowanego, które uwidacznia trzy preinstalowane wentylatory ARGB Infinity Mirror o średnicy 120 mm. Co więcej, w tylnej części obudowy znalazł się czwarty rotor ARGB Infinity Mirror. Można zatem liczyć na dobrą wentylację, a także na efektowne iluminacje.
Szkło hartowane umieszczono również z boku obudowy. Zalman I3 Neo TG posiada montowany na zawiasach boczny panel o grubości 3 mm, który gwarantuje szybki wgląd na komponenty oraz łatwy dostęp do wnętrza obudowy. Producent chwali się także wzorową ochroną podzespołów przed kurzem, a to dzięki aż trzem filtrom magnetycznym: na górze, na dole oraz na froncie. Na pokładzie nie zabrakło też funkcjonalnego panelu I/O z trzema gniazdami USB (dwa w standardzie 3.0).
Obudowa Zalman I3 Neo TG wyróżnia się ponadto przestronnym wnętrzem oraz wieloma możliwościami rozbudowy. Wewnątrz ulokujemy cztery dodatkowe wentylatory, trzy radiatory (nawet do 360 mm na froncie) oraz do pięciu nośników SSD 2,5”. Jeśli zaś chodzi o podzespoły, użytkownik będzie w stanie zainstalować chłodzenie procesora o wysokości do 162 mm, kartę graficzną o długości do 355 mm oraz zasilacz o długości do 210 mm.
Obudowa Zalman i3 NEO TG jest już dostępna w sklepach w cenie od ok. 270 zł. Dostępne są dwa warianty kolorystyczne: czarny lub biały.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.