Zalman i4 TG —obudowa komputerowa z wyższej półki
Firma Zalman ma na swoim koncie wiele udanych obudów komputerowych, które trafiły w gusta zwykłych użytkowników oraz graczy. Model i4 TG przeznaczony jest jednak dla tych, którzy nie uznają zbyt wielu kompromisów.
Zalman i4 TG to obudowa typu ATX Mid-Tower, która wyróżnia się wymiarami 396 x 255 x 484 mm i wagą 6,3 kg. Już na pierwszy rzut oka widać, że mamy do czynienia z modelem dla wymagających - wskazuje na to panel frontowy typu Full Mesh, pod którym ukryto aż trzy wentylatory RGB LED o średnicy 140 mm. Co więcej, z tyłu obudowy umieszczono dodatkowy rotor RGB LED 140 mm. Użytkownik może zatem liczyć na optymalny przepływ powietrza.
Na pokładzie nie mogło zabraknąć dwóch magnetycznych filtrów powietrza, które zabezpieczą komponenty komputerowe przed gromadzącym się kurzem. Dodatkowo na dole obudowy znalazł się mniejszy, wysuwany filtr chroniący zasilacz. Zalman i4 TG cechuje się także bocznym panelem ze szkła hartowanego, które zapewni panoramiczny widok na zainstalowane wewnątrz komponenty. Panel ten można szybko otworzyć dzięki wygodnemu metalowemu uchwytowi.
Produkt firmy Zalman może przypaść do gustu tym, którzy chcieliby wyeksponować swoją kartę graficzną ustawiając ją wertykalnie. Obudowa zawiera odpowiedni uchwyt oraz dwa pionowe sloty PCIe, aczkolwiek użytkownik musi już samemu zadbać o odpowiedni przewód typu riser. Jeśli jednak wewnątrz ma się znaleźć masywny, klasycznie montowany układ GPU, pomocny może okazać się specjalny wspornik z regulacją wysokości, który również znalazł się w zestawie.
Zalman i4 TG wyróżnia się ponadto praktycznym interfejsem I/O z trzema złączami USB-A (w tym dwa w standardzie 3.0), obsługą aż do ośmiu wentylatorów, trzech radiatorów (do 360 mm na froncie) oraz czterech dysków SSD 2,5 cala. Użytkownik może wewnątrz ulokować chłodzenie CPU o wysokości do 170 mm, kartę graficzną o długości do 320 mm oraz zasilacz o długości do 140 mm.
Obudowa Zalman i4 TG trafiła do sprzedaży w cenie ok. 250 zł.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.