Zalman M4 White — gustowna obudowa dla wymagających
Firma Zalman zaprezentowała nową obudowę M4 White, która powinna przypaść do gustu użytkownikom szukającym niewielkiej, aczkolwiek gustownej i dobrze wyposażonej obudowy. Produkt może stanowić doskonałą bazę dla podzespołów w białych wersjach kolorystycznych.
Zalman M4 White to obudowa typu mATX Mini-Tower, w której można umieścić płytę główną w formacie mATX i Mini-ITX. Całość odznacza się wymiarami 385x208x425 mm i wagą 4,1 kg. Na pierwszy rzut oka nowy model wyróżnia się bardzo prostym, minimalistycznym designem, na który składa się siatkowy front oraz umieszczony na zawiasach boczny panel ze szkła hartowanego. Na górze i na dole obudowy umieszczono natomiast filtry mające chronić podzespoły i zapewniać niezakłócony przepływ powietrza.
Co najbardziej docenią gracze i entuzjaści to fakt, że w obudowie umieszczono aż cztery wentylatory 120 mm LED ARGB, które powinny zadbać o odpowiednią wentylację oraz efektowne iluminacje (w sumie można zainstalować do ośmiu rotorów). Wart uwagi jest również panel I/O, który zawiera nie tylko przyciski zasilania oraz gniazda audio, ale również trzy porty USB (w tym dwa w standardzie 3.0).
Mimo niewielkich gabarytów Zalman M4 White umożliwi instalację wielu podzespołów z wysokiej półki. Wewnątrz można zamontować trzy dodatkowe radiatory (do 240 mm na froncie), a także do czterech dysków SSD 2,5”, chłodzenie procesora o wysokości do 157 mm, kartę graficzną o długości do 320 mm oraz zasilacz o długości do 140 mm. Na pokładzie znalazły się także cztery sloty PCIe.
Obudowa Zalman M4 White ma być dostępna w sprzedaży jeszcze w tym roku. Póki co jej cena nie jest jeszcze znana.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.