Zalman M4 White — gustowna obudowa dla wymagających
Firma Zalman zaprezentowała nową obudowę M4 White, która powinna przypaść do gustu użytkownikom szukającym niewielkiej, aczkolwiek gustownej i dobrze wyposażonej obudowy. Produkt może stanowić doskonałą bazę dla podzespołów w białych wersjach kolorystycznych.
Zalman M4 White to obudowa typu mATX Mini-Tower, w której można umieścić płytę główną w formacie mATX i Mini-ITX. Całość odznacza się wymiarami 385x208x425 mm i wagą 4,1 kg. Na pierwszy rzut oka nowy model wyróżnia się bardzo prostym, minimalistycznym designem, na który składa się siatkowy front oraz umieszczony na zawiasach boczny panel ze szkła hartowanego. Na górze i na dole obudowy umieszczono natomiast filtry mające chronić podzespoły i zapewniać niezakłócony przepływ powietrza.
Co najbardziej docenią gracze i entuzjaści to fakt, że w obudowie umieszczono aż cztery wentylatory 120 mm LED ARGB, które powinny zadbać o odpowiednią wentylację oraz efektowne iluminacje (w sumie można zainstalować do ośmiu rotorów). Wart uwagi jest również panel I/O, który zawiera nie tylko przyciski zasilania oraz gniazda audio, ale również trzy porty USB (w tym dwa w standardzie 3.0).
Mimo niewielkich gabarytów Zalman M4 White umożliwi instalację wielu podzespołów z wysokiej półki. Wewnątrz można zamontować trzy dodatkowe radiatory (do 240 mm na froncie), a także do czterech dysków SSD 2,5”, chłodzenie procesora o wysokości do 157 mm, kartę graficzną o długości do 320 mm oraz zasilacz o długości do 140 mm. Na pokładzie znalazły się także cztery sloty PCIe.
Obudowa Zalman M4 White ma być dostępna w sprzedaży jeszcze w tym roku. Póki co jej cena nie jest jeszcze znana.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.