Zalman wprowadza riser PCIe 4.0 do pionowego montażu kart graficznych
Pionowy montaż GPU zyskuje na popularności. Entuzjaści PC lubią bowiem, gdy ich maszyny są nie tylko wydajne, ale i efektowne. Do tego celu potrzebny jest riser. Powinien on być trwały, elastyczny i nie ograniczać wydajności karty graficznej. To wszystko, a nawet więcej ma zaoferować Zalman ZM-RCG422.
Zalman ZM-RCG422 to ciągle jeden z niewielu riserów zgodnych ze standardem PCI-Express 4.0. Może on więc zaoferować nawet dwukrotnie wyższą przepustowość w porównaniu do modeli z interfejsem poprzedniej generacji. Ma też być w pełni zgodny z najnowszymi kartami graficznymi, takimi jak GeForce’y RTX z serii 3000. W prezentowanej taśmie przedłużającej wiązki połączeniowe są wykonane z cienkich (30 AWG), miedzianych drutów, poprowadzono też dwuwarstwowe linie zasilające PCIe. To wszystko ma zapewnić tej smukłej, płaskiej konstrukcji wysoką elastyczność, wydajność transmisji i stabilne zasilanie.
Jak przystało na riser dla wymagających, taśma Zalman ZM-RCG422 ma oferować wytrzymały mechanizm blokujący kartę. Styki połączeniowe powleczono 24-karatowym złotem, co ma chronić je przed utlenianiem i poprawiać integralność sygnału. Przed przetarciami i innymi uszkodzeniami przewody chroni warstwa z tworzywa PVC.
Według testów przeprowadzonych przez producenta, riser Zalman ZM-RCG422 praktycznie nie powinien mieć wpływu na osiągi systemu, co bywa bolączką części dostępnych na rynku konstrukcji. Zarówno maksymalna przepustowość złącza PCIe 4.0 jak i osiągi kart do niego podłączonych są niemal identyczne z i bez użycia komponentu. Badając przepustowość interfejsu uzyskano 23,56 GB/s z riserem ZM-RCG422 oraz 23,58 GB/s bez niego. W teście Time Spy Extreme, konfiguracja zbudowana z CPU AMD Ryzen 9 3900X, 16 GB RAM i karty GeForce RTX 3080 wykręciła 8280 punktów z oraz 8290 punktów bez użycia taśmy Zalmana.
Riser PCIe 4.0 Zalman ZM-RCG422 ma 220 mm długości i będzie oferowany w kolorze czarnym. Do Polski produkt powinien trafić już w przyszłym miesiącu. Jego cena detaliczna ma wynosić ok. 270 zł.
Dane techniczne:
- model: ZM-RCG422
- kolor: czarny
- kompatybilność: PCI-Express 4.0
- materiały:
- główne komponenty: PCBA, drut miedziany 30 AWG;
- izolacja: PE, OR, PP, PVC;
- pozostałe: nikiel, złoto, mosiądz
- długość kabla: 220 mm
- maksymalne natężenie prądu: 1,1 A na pin kontaktowy
- temperatury pracy: od -10 do +80 stopni Celsjusza
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.