Zalman wprowadza riser PCIe 4.0 do pionowego montażu kart graficznych

Pionowy montaż GPU zyskuje na popularności. Entuzjaści PC lubią bowiem, gdy ich maszyny są nie tylko wydajne, ale i efektowne. Do tego celu potrzebny jest riser. Powinien on być trwały, elastyczny i nie ograniczać wydajności karty graficznej. To wszystko, a nawet więcej ma zaoferować Zalman ZM-RCG422.
Zalman ZM-RCG422 to ciągle jeden z niewielu riserów zgodnych ze standardem PCI-Express 4.0. Może on więc zaoferować nawet dwukrotnie wyższą przepustowość w porównaniu do modeli z interfejsem poprzedniej generacji. Ma też być w pełni zgodny z najnowszymi kartami graficznymi, takimi jak GeForce’y RTX z serii 3000. W prezentowanej taśmie przedłużającej wiązki połączeniowe są wykonane z cienkich (30 AWG), miedzianych drutów, poprowadzono też dwuwarstwowe linie zasilające PCIe. To wszystko ma zapewnić tej smukłej, płaskiej konstrukcji wysoką elastyczność, wydajność transmisji i stabilne zasilanie.
Jak przystało na riser dla wymagających, taśma Zalman ZM-RCG422 ma oferować wytrzymały mechanizm blokujący kartę. Styki połączeniowe powleczono 24-karatowym złotem, co ma chronić je przed utlenianiem i poprawiać integralność sygnału. Przed przetarciami i innymi uszkodzeniami przewody chroni warstwa z tworzywa PVC.
Według testów przeprowadzonych przez producenta, riser Zalman ZM-RCG422 praktycznie nie powinien mieć wpływu na osiągi systemu, co bywa bolączką części dostępnych na rynku konstrukcji. Zarówno maksymalna przepustowość złącza PCIe 4.0 jak i osiągi kart do niego podłączonych są niemal identyczne z i bez użycia komponentu. Badając przepustowość interfejsu uzyskano 23,56 GB/s z riserem ZM-RCG422 oraz 23,58 GB/s bez niego. W teście Time Spy Extreme, konfiguracja zbudowana z CPU AMD Ryzen 9 3900X, 16 GB RAM i karty GeForce RTX 3080 wykręciła 8280 punktów z oraz 8290 punktów bez użycia taśmy Zalmana.
Riser PCIe 4.0 Zalman ZM-RCG422 ma 220 mm długości i będzie oferowany w kolorze czarnym. Do Polski produkt powinien trafić już w przyszłym miesiącu. Jego cena detaliczna ma wynosić ok. 270 zł.
Dane techniczne:
- model: ZM-RCG422
- kolor: czarny
- kompatybilność: PCI-Express 4.0
- materiały:
- główne komponenty: PCBA, drut miedziany 30 AWG;
- izolacja: PE, OR, PP, PVC;
- pozostałe: nikiel, złoto, mosiądz
- długość kabla: 220 mm
- maksymalne natężenie prądu: 1,1 A na pin kontaktowy
- temperatury pracy: od -10 do +80 stopni Celsjusza

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.