Zalman zaprezentował nowe produkty podczas targów Computex 2024
Tegoroczne targi Computex są już za nami. Czas zatem podsumować nowości od znanych producentów. Szczególnie interesująco prezentowało się stoisko firmy Zalman, na którym znaleźć można było wiele innowacyjnych rozwiązań.
Wystawa firmy Zalman obfitowała przede wszystkim w nowe ciekawe obudowy komputerowe. Dużym zainteresowaniem cieszył się model Z10 DS z 15,6-calowym panelem Full HD służącym np. jako dodatkowy monitor. Nie zabrakło również drewnianych obudów z serii P10, P30 i P50. Pozostając jeszcze w temacie drewna, nie sposób pominąć tutaj szczególnie intrygującego modelu ATX o oznaczeniu P50 DS, który otrzymał wbudowany wyświetlacz pokazujący temperaturę procesora i karty graficznej w czasie rzeczywistym.
Firma Zalman zaprezentowała też kilka efektownych rozwiązań chłodzących. Wśród nowości znaleźć można chłodzenia wodne, takie jak Alpha2 DS. Produkt ten wyróżnia się m.in. konfigurowalnym 2,7-calowym ekranem LCD oraz odłączaną magnetyczną głowicą pompy. Nie zabrakło także pokazu coolerów powietrznych, jak CNPS13X LCD, CNPS14X LCD czy CNPS9900MAX2. Ten ostatni model przykuwał sporą uwagę za sprawą designu przypominającego silniki odrzutowe samolotów.
Goście odwiedzający stoisko Zalman mogli zapoznać się również z nowymi zasilaczami. Modele TeraMax2 i GigaMax III otrzymały nowe warianty kompatybilne ze standardami ATX 3.1 i PCI-E 5.1, natomiast zasilacz TeraMax2 VC pojawił się w wersji umożliwiającej podłączanie złączy w pionie. Producent pokazał również nową serię MegaMax. Poza tym wystawa obfitowała jeszcze w zestawy słuchawkowe HPS800W i HPS510 oraz klawiatury DIY stworzone we współpracy ze znanymi projektantami.
Miłym dodatkiem do prezentowanych produktów były cztery urocze maskotki Zalmana. Mansu to przewodnik po wszystkich podzespołach tego producenta, Won-nee symbolizuje rozwiązania chłodzące, T’nee - obudowy, a Ssenee to maskotka reprezentująca zasilacze, która przełamuje stereotypy i nawiązuje kontakt z młodszymi użytkownikami. Jak podkreśla Zalman, wszystkie prezentowane produkty mają zostać wprowadzone do sklepów jeszcze w tym roku.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.