Zalman zaprezentował nowe produkty podczas targów Computex 2024
Tegoroczne targi Computex są już za nami. Czas zatem podsumować nowości od znanych producentów. Szczególnie interesująco prezentowało się stoisko firmy Zalman, na którym znaleźć można było wiele innowacyjnych rozwiązań.
Wystawa firmy Zalman obfitowała przede wszystkim w nowe ciekawe obudowy komputerowe. Dużym zainteresowaniem cieszył się model Z10 DS z 15,6-calowym panelem Full HD służącym np. jako dodatkowy monitor. Nie zabrakło również drewnianych obudów z serii P10, P30 i P50. Pozostając jeszcze w temacie drewna, nie sposób pominąć tutaj szczególnie intrygującego modelu ATX o oznaczeniu P50 DS, który otrzymał wbudowany wyświetlacz pokazujący temperaturę procesora i karty graficznej w czasie rzeczywistym.
Firma Zalman zaprezentowała też kilka efektownych rozwiązań chłodzących. Wśród nowości znaleźć można chłodzenia wodne, takie jak Alpha2 DS. Produkt ten wyróżnia się m.in. konfigurowalnym 2,7-calowym ekranem LCD oraz odłączaną magnetyczną głowicą pompy. Nie zabrakło także pokazu coolerów powietrznych, jak CNPS13X LCD, CNPS14X LCD czy CNPS9900MAX2. Ten ostatni model przykuwał sporą uwagę za sprawą designu przypominającego silniki odrzutowe samolotów.
Goście odwiedzający stoisko Zalman mogli zapoznać się również z nowymi zasilaczami. Modele TeraMax2 i GigaMax III otrzymały nowe warianty kompatybilne ze standardami ATX 3.1 i PCI-E 5.1, natomiast zasilacz TeraMax2 VC pojawił się w wersji umożliwiającej podłączanie złączy w pionie. Producent pokazał również nową serię MegaMax. Poza tym wystawa obfitowała jeszcze w zestawy słuchawkowe HPS800W i HPS510 oraz klawiatury DIY stworzone we współpracy ze znanymi projektantami.
Miłym dodatkiem do prezentowanych produktów były cztery urocze maskotki Zalmana. Mansu to przewodnik po wszystkich podzespołach tego producenta, Won-nee symbolizuje rozwiązania chłodzące, T’nee - obudowy, a Ssenee to maskotka reprezentująca zasilacze, która przełamuje stereotypy i nawiązuje kontakt z młodszymi użytkownikami. Jak podkreśla Zalman, wszystkie prezentowane produkty mają zostać wprowadzone do sklepów jeszcze w tym roku.
Bruce Owen zostaje nowym prezesem regionu EMEA w Equinix
Trina Storage i TÜV NORD: biała księga o bezpieczeństwie magazynów energii
Kup monitor MSI QD-OLED i odbierz epickie nagrody. Darmowa gra S.T.A.L.K.E.R. 2
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.