ZDALNIE ZARZĄDZANA USŁUGA OPTYMALIZUJE ZŁOŻONE ŚRODOWISKA PROJEKCYJNE
Rozwiązanie do zdalnego zarządzania w chmurze pomaga partnerom zarządzać i optymalizować skomplikowane środowiska z wieloma projekcjami, takie jak doświadczenia immersyjne.
Podczas targów ISE 2024, Panasonic Connect Europe zaprezentowało swoją usługę zarządzania zdalnego w chmurze (RMS). Jest to rozwiązanie stworzone z myślą o wsparciu partnerów w zarządzaniu i optymalizacji złożonych środowisk projekcyjnych, szczególnie w szybko rozwijających się obszarach, takich jak doświadczenia immersyjne. Program RMS został dostosowany do potrzeb menedżerów IT działających w branżach związanych z rozrywką opartą na lokalizacji, produkcją wydarzeń, edukacją rozrywkową oraz przedsiębiorstwami. Pomaga on zapewnić niezawodność systemu, długotrwałość urządzeń oraz jednolitość obrazów, wspierając stabilne i długotrwałe operacje.
RMS łączy klientów z Centralnym Centrum Monitorowania Panasonic poprzez chmurę, wykorzystując platformę zdalnej konserwacji. Dzięki temu możliwe jest pobieranie danych w czasie rzeczywistym z dowolnego projektora w sieci. Dzięki temu użytkownicy zyskują możliwość monitorowania projektorów zdalnie, reagowania na powiadomienia i ostrzeżenia, tworzenia planów konserwacji zapobiegawczej oraz zapewnienia spójności wideo poprzez szeroką gamę usług zarządzanych. Zaopatrzone w narzędzia do wsparcia i wydłużenia okresu eksploatacji, utrzymania jakości obrazu oraz ułatwienia konserwacji, to rozwiązanie podnosi zarządzanie złożonymi instalacjami wieloprojektorowymi na wyższy poziom.
Funkcje programu RMS obejmują:
Usługa regulacji obrazu
W przypadku obrazów scalonych na krawędzi lub nakładanych obrazów, problemy związane z niedopasowaniem spowodowane wibracjami i innymi czynnikami środowiskowymi mogą wpłynąć na doświadczenie widza. Opcjonalna Usługa Dostosowania Obrazu, wyposażona w kompatybilną kamerę, skanuje wzorce testowe w celu wykrycia ewentualnych nieprawidłowości zgodnie z harmonogramem i automatycznie dokonuje niezbędnych dostosowań geometrycznych. Ten proces usprawnia kalibrację, redukując potrzebę interwencji na miejscu i zapewniając optymalne wrażenia wizualne.
Usługa monitoring
Jednym z kluczowych elementów RMS jest Usługa Monitorowania. Dostępna zarówno przez przeglądarkę na komputerze, jak i na urządzeniach mobilnych, umożliwia sprawdzanie statusu systemu i urządzeń, przesyłanie danych dotyczących historii działania oraz błędów do chmury, co pozwala RMS tworzyć profile urządzeń do analizy i planowania konserwacji. RMS umożliwia również połączenie urządzeń za pomocą sieci LAN lub sieci komórkowych, co jest szczególnie przydatne podczas organizacji wydarzeń na zewnątrz. Usługa zawiera system ostrzeżeń i błędów, który jest monitorowany przez Centralne Centrum Monitorowania Panasonic Connect. To daje kierownikom miejsca opcję otrzymania telefonu od przedstawiciela Panasonic w przypadku wystąpienia problemów. Minimalizuje to przestoje w terenie, upraszcza rozwiązywanie problemów i oszczędza zasoby.
Usługa konserwacji jasności
Korzystając z historii urządzeń z Platformy Zdalnej Konserwacji oraz rzeczywistych wartości jasności zebrane przez sensory wbudowane w kompatybilne projektory, Usługa Utrzymywania Jasności projektuje plan, który uwzględnia jasność obrazu i harmonogram konserwacji dostosowany do potrzeb klienta. Dodatkowo, poprzez zsynchronizowanie harmonogramu konserwacji dla każdego projektora, Usługa Planowania Konserwacji redukuje czas przestoju i optymalizuje wykorzystanie zasobów.
Wraz ze wzrostem popytu na immersive rozrywkę i projektowanie map w Europie w gospodarce doświadczeń, nasi partnerzy i klienci potrzebują najnowszych rozwiązań monitorowania zdalnego do efektywnego zarządzania swoją złożoną infrastrukturą wieloprojekcyjną, mówi Hartmut Kulessa, European Marketing Manager dla Visual System Solutions w Panasonic Connect Europe. Rozwiązanie RMS firmy Panasonic Connect zapewnia naszym partnerom elastyczne i optymalne wsparcie, eliminując konieczność obecności na miejscu i dając pewność siebie do eksplorowania granic rozrywki doświadczeniowej zarówno na stałych, jak i czasowych wydarzeniach.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.