Zebra Technologies z premierą generatywnej sztucznej inteligencji
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.
Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl
Sztuczna inteligencja szturmem wdarła się na rynek technologii zarówno profesjonalnej i codziennego użytku. Zebra Technologies wdraża obecnie nowy model GenAI mogący działać poza chmurą. Taka innowacja może zaoferować firmom nowy poziom prywatności, bezpieczeństwa, możliwości i oszczędności tak potrzebnych w dzisiejszych czasach. Dowiedz się więcej o tym wdrożeniu czytając nasz artykuł.
WARSZAWA, Polska - 5 października 2023 r. - Zebra Technologies Corporation (NASDAQ: ZBRA), wiodący dostawca rozwiązań cyfrowych umożliwiających firmom inteligentne łączenie danych, zasobów i ludzi, z powodzeniem zademonstrował model generatywnej sztucznej inteligencji (GenAI) działający na przenośnych komputerach mobilnych i tabletach Zebra, także bez konieczności łączenia się z chmurą.
To przełomowe rozwiązanie umożliwia partnerom i klientom firmy Zebra zyskanie benefitu w postaci wzrostu produktywności. Będzie to kamień milowy, który wpłynie na przyszłość pracy w różnych branżach, od handlu detalicznego, przez magazyny i logistykę, po hotelarstwo i opiekę zdrowotną. Wdrażanie GenAI LLM na urządzeniach może potencjalnie zapewnić pracownikom pierwszej linii nowe możliwości, dzięki którym będą oni mogli dostarczać jeszcze lepsze doświadczenie swoim klientom końcowym.
Sztuczna inteligencja na urządzeniu może oferować dodatkową personalizację, a także zwiększoną prywatność i bezpieczeństwo, ponieważ dane nie trafiają do sieci i zostają w pamięci lokalnej. Zapewnia również większą wydajność i niższe koszty, ponieważ wyszukiwanie GenAI w chmurze może być kosztowne. Biała księga opublikowana przez Qualcomm Technologies, Inc. sugeruje, że koszt wyszukiwania opartego na GenAI może być większy nawet dziesięciokrotnie w porównaniu z tradycyjnymi metodami. Eliminując potrzebę korzystania z chmury, można jednak obniżyć te koszty.
„Urządzenia Zebra to potężne platformy z najnowocześniejszym oprogramowaniem i modelami sztucznej inteligencji, które rozwijamy wraz z naszym ekosystemem partnerów, aby rozwiązywać problemy klientów i zapewniać wartość dodaną w przedsiębiorstwie" - powiedział Tom Bianculli, dyrektor ds. technologii w Zebra Technologies. „Przenosimy GenAI na urządzenia mobilne i stosujemy ją w obszarach, takich jak sztuczna inteligencja głosowa, wizja komputerowa i oprogramowanie do wizji maszynowej oparte na głębokim uczeniu się, a także oprogramowanie do obsługi zadań i przepływu pracy z wykorzystaniem sztucznej inteligencji”.
Potencjalne możliwości użycia LLM obejmują między innymi poprawę efektywności pracowników poprzez zwiększenie ich wiedzy na temat produktów i obsługi klienta. To również wdrażanie technologii jako skutecznego narzędzia komunikacji wewnętrznej poprzez odpowiadanie na pytania pracowników dotyczące takich kwestii, jak polityka firmy, zbieranie i analizowanie informacji zwrotnych od pracowników w celu zidentyfikowania obszarów wymagających poprawy, zwiększenie produktywności i podniesienie poziomu satysfakcji z pracy.
LLM ma również potencjał w podnoszeniu jakości obsługi klienta poprzez wspomaganie spersonalizowanych asystentów zakupowych, które teraz mogłyby dostarczać rekomendacje produktów, integrując doświadczenia zakupowe na platformach sklepowych, internetowych i mobilnych, a także potencjalnie umożliwiając w pełni aktywowane głosowo zakupy.
Komputery mobilne Zebra TC53/TC58 i TC73/TC78 oraz tablety ET6x Series wyposażone w technologię Qualcomm Technologies - wraz z oferowanymi przez firmę Zebra rozwiązaniami w zakresie widoczności zasobów i inteligentnej automatyzacji - zapewniają lepszy wgląd w dane, analizę i rekomendacje, rozwiązywanie problemów, planowanie i kreatywność. Pracownicy pierwszej linii mogą korzystać z też z mniejszych modeli, nawet w terenach mało zurbanizowanych, na wzniesieniach czy pod ziemią, gdzie połączenie z chmurą może nie być możliwe. Alternatywnie mogą przełączyć się też na opartą na chmurze aplikację lub przeglądarkę internetową GenAI za pośrednictwem urządzeń Zebra obsługujących Wi-Fi 6/6E i 5G.
„Generatywna sztuczna inteligencja na urządzeniach odblokowuje nam nowe możliwości i polepsza wrażenia pracowników w różnych branżach” - powiedziała Megha Daga, starsza dyrektor ds. zarządzania produktami w Qualcomm Technologies, Inc. „Celem Qualcomm Technologies jest napędzanie transformacji branż i robimy to zaczynając od urządzeń mobilnych. Wdrożenie firmy Zebra pokazuje właśnie ten rodzaj transformacji, do której dążymy”.
To innowacyjne rozwiązanie firmy Zebra wykorzystujące platformę Qualcomm Technologies zmniejsza zapotrzebowanie na pamięć i opiera się na szerokiej gamie modeli open source , które stanowią istotną część strategii firmy Zebra polegającej na dostarczaniu skutecznych, najnowocześniejszych rozwiązań AI w wielu branżach.
„Zebra zdaje sobie sprawę ze znaczenia etycznego i odpowiedzialnego AI” powiedziała Andrea Mirabile, dyrektor ds. badań nad AI, Zebra Technologies. „Dokładamy wszelkich starań, aby nasze inicjatywy w zakresie sztucznej inteligencji były zgodne z federalnymi wytycznymi dotyczącymi odpowiedzialności, etycznych celów i przejrzystości oraz pomagały w wyznaczaniu standardów związanych z dostarczaniem rozwiązań użytkownikom końcowym. Wspieramy również Business Roundtable AI Road Map i zalecenia polityczne dotyczące odpowiedzialnego, odpowiedniego i etycznego rozwoju i wdrażania sztucznej inteligencji”.
KLUCZOWE WNIOSKI
- Zespół badawczy ds. sztucznej inteligencji firmy Zebra z powodzeniem wdrożył model open-source GenAI na swoich komputerach mobilnych i tabletach z procesorami Qualcomm®.
- GenAI na urządzeniu zapewnia szereg nowych możliwości w różnych branżach, aby lepiej angażować współpracowników i podnosić jakość obsługi klienta, a także zapewniać większą prywatność i bezpieczeństwo, większą wydajność i niższe koszty.
- Ta przełomowa technologia umożliwia firmie Zebra, jej partnerom i klientom przekroczenie nowych granic wzrostu produktywności pracowników pierwszej linii dzięki możliwościom użycia, które ukształtują przyszłość naszej pracy.
- Odkryj więcej informacji o GenAI w naszym video.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.