Komunikaty PR

Zmiany w zarządzie Proacta SA

2024-01-15  |  01:00
Biuro prasowe

Notowana na NewConnect spółka bioinformatyczna Proacta SA. decyzją Rady Nadzorczej powołała nowy zarząd. Funkcję prezesa zarządu objął Paweł Ciesielka, który wcześniej pełnił funkcję CTO oraz wiceprezesa spółki Proacta sp. z o.o. W zarządzie Proacta SA. znaleźli się również Maciej Grzywacki oraz Arkadiusz Zachwieja. Zmiany są następstwem konsolidacji podmiotów w jedną spółkę akcyjną. Połączenie kompetencji nowego zarządu zapewnia perspektywę dalszego rozwoju działalności operacyjnej Proacta SA. oraz wzrostu atrakcyjności spółki na rynku kapitałowym.

- Moim priorytetem jest dalszy rozwój technologiczny spółki przede wszystkim w zakresie naszych innowacyjnych rozwiązań w ochronie zdrowia. Zamierzamy nie tylko skuteczniej odpowiadać na potrzeby lekarzy i specjalistów, ale również zdobywać nowe obszary rynkowe dzięki skalowaniu produktów i usług opartych o naszą platformę DataBION. Jestem przekonany, że nasza obecność na giełdzie umocni pozycję spółki, co przyczyni się do dalszego wzrostu wartości z korzyścią dla naszych akcjonariuszy. – mówi Paweł Ciesielka, prezes zarządu Proacta SA.

Wiceprezesem spółki został Maciej Grzywacki, który pełnił tożsamą funkcję w Proacta sp. z o.o. Jest odpowiedzialny za nadzór nad realizacją projektów, działalność operacyjną oraz współpracę z partnerami.

- Przez 15 lat funkcjonowania Proacta wypracowała solidną pozycję na rynku, skalując swój biznes na wielu segmentach związanych z IT oraz bioinformatyką. Nasz model biznesowy zapewnia nam stabilność przychodową, czego dowodem są podpisane długoterminowe umowy na zapewnianie zespołów specjalistów IT do realizacji zewnętrznych projektów o szacowanej wartości ponad 34 mln zł. Naszą intencją jest dalszy rozwój w tym zakresie, ale również tworzenie strategicznych partnerstw oraz nieustanne poszerzanie i wzmacnianie naszej obecności w segmencie ochrony zdrowia. – informuje Maciej Grzywacki, wiceprezes Proacta SA.

Do zarządu Proacta SA. powołany został również Arkadiusz Zachwieja, który dotychczas pełnił funkcję prezesa w spółce. Z racji swojego dużego doświadczenia związanego z rozwojem spółek na rynku kapitałowym, będzie odpowiedzialny za prawidłowe funkcjonowanie Proacta na NewConnect oraz kontakt z inwestorami.

- Po zrealizowaniu pełnego harmonogramu związanego z przejęciem oraz połączeniem prawnym podmiotów na stanowisku Prezesa Zarządu niezbędne są inne kompetencje, w szczególności związane z rozwojem biznesu i produktów własnych spółki. Proacta SA. jest jednym z nielicznych przedstawicieli bioinformatyki na rynku kapitałowym. Spółka posiada dobrze zbilansowaną strukturę przychodową związaną z sektorem usług oraz produkty własne, będące na etapie komercjalizacji. Jestem przekonany, że wraz z dalszą komunikacją naszej działalności będziemy budować potencjał spółki na rynku kapitałowym. – podsumowuje Arkadiusz Zachwieja, wiceprezes Proacta SA.

Proacta specjalizuje się w usługach IT w zakresie wytwarzania i rozwoju oprogramowania oraz opracowywaniu algorytmów predykcyjnych opartych na sztucznej inteligencji, skupiając się głównie na analizie danych medycznych. Spółka oferuje autorską platformę DataBION, umożliwiającą gromadzenie i przetwarzanie danych medycznych oraz genetycznych dla lekarzy i specjalistów.

Pod koniec ub. roku Proacta SA. oficjalnie zakończyła proces przejęcia Proacta sp. z o.o. W dniu 29.12.2023 Sąd Rejestrowy dokonał wpisu połączenia prawnego spółek w KRS.

Spółka w ramach zakończonej emisji akcji serii M pozyskała ponad 1,5 mln zł. Pozyskane środki pozwolą na realizację głównych celów rozwojowych Proacta SA. związanych z dalszą komercjalizacją autorskiej platformy DataBION.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Panasonic TOUGHBOOK G2 nominowany do konkursu branżowego Biuro prasowe
2024-07-22 | 14:00

Panasonic TOUGHBOOK G2 nominowany do konkursu branżowego

TOUGHBOOK G2 firmy Panasonic został wyróżniony w konkursie Best of Industry Award – MM Poland, którego nominacje ogłoszono 8 lipca przez MM Magazyn Przemysłowy. Konkurs
IT i technologie PowerWalker VFI 1000 LICR IoT — zaawansowany zasilacz UPS o niewielkich gabaryta
2024-07-22 | 11:00

PowerWalker VFI 1000 LICR IoT — zaawansowany zasilacz UPS o niewielkich gabaryta

Marka PowerWalker ma w swojej ofercie wiele sprawdzonych zasilaczy awaryjnych. Najnowszy jej produkt skierowany jest dla tych, którzy wymagają nie tylko niezawodności, ale również
IT i technologie Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu
2024-07-17 | 08:00

Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu

Podczas gdy eksperci przewidują znaczące pozytywne skutki gospodarcze rozwoju sztucznej inteligencji generatywnej, nastroje społeczne nie są tak optymistyczne. Allianz Trade przedstawia wyniki

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Polska wciąż bez strategii transformacji energetyczno-klimatycznej. Zaktualizowanie dokumentów mogłoby przyspieszyć i uporządkować ten proces

Prace nad nowym Krajowym planem w dziedzinie energii i klimatu powinny, zgodnie z unijnymi zobowiązaniami, zakończyć się w czerwcu br., ale do tej pory nie trafił on do konsultacji społecznych. Trzydzieści organizacji branżowych i społecznych zaapelowało do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o przyspieszenie prac nad dokumentem i jego rzetelne konsultacje. Jak podkreśliły, nie powinien on być rozpatrywany tylko jako obowiązek do wypełnienia, lecz również jako szansa na przyspieszenie i uporządkowanie procesu transformacji energetyczno-klimatycznej w kraju. Polska pozostaje jedynym państwem w UE, który nie przedstawił długoterminowej strategii określającej nasz wkład w osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Bankowość

Firmy mogą się już ubiegać o fundusze z nowej perspektywy. Opcji finansowania jest wiele, ale nie wszystkie przedsiębiorstwa o tym wiedzą

Dla polskich firm środki UE są jedną z najchętniej wykorzystywanych form finansowania inwestycji i projektów rozwojowych. W bieżącej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska pozostanie jednym z największych beneficjentów funduszy z polityki spójności – otrzyma łącznie ok. 170 mld euro, z których duża część trafi właśnie do krajowych przedsiębiorstw. Na to nakładają się również środki z KPO i programów ramowych zarządzanych przez Komisję Europejską. Możliwości finansowania jest wiele, ale nie wszystkie firmy wiedzą, gdzie i jak ich szukać. Tutaj eksperci widzą zadanie dla banków.

Ochrona środowiska

Biznes chętnie inwestuje w OZE. Fotowoltaika na własnym gruncie najchętniej wybieranym rozwiązaniem

Możliwości związanych z inwestowaniem w zieloną energię jest bardzo dużo, jednak to fotowoltaika na własnych gruntach jest najchętniej wybieranym przez biznes rozwiązaniem OZE. Specjaliści zwracają uwagę, że wydłużył się okres zwrotu z takiej inwestycji, mimo tego nadal jest atrakcyjny, szczególnie w modelu PV-as-a-service. Dlatego też firm inwestujących w produkcję energii ze słońca może wciąż przybywać.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.