Zmiany w zarządzie Proacta SA

Notowana na NewConnect spółka bioinformatyczna Proacta SA. decyzją Rady Nadzorczej powołała nowy zarząd. Funkcję prezesa zarządu objął Paweł Ciesielka, który wcześniej pełnił funkcję CTO oraz wiceprezesa spółki Proacta sp. z o.o. W zarządzie Proacta SA. znaleźli się również Maciej Grzywacki oraz Arkadiusz Zachwieja. Zmiany są następstwem konsolidacji podmiotów w jedną spółkę akcyjną. Połączenie kompetencji nowego zarządu zapewnia perspektywę dalszego rozwoju działalności operacyjnej Proacta SA. oraz wzrostu atrakcyjności spółki na rynku kapitałowym.
- Moim priorytetem jest dalszy rozwój technologiczny spółki przede wszystkim w zakresie naszych innowacyjnych rozwiązań w ochronie zdrowia. Zamierzamy nie tylko skuteczniej odpowiadać na potrzeby lekarzy i specjalistów, ale również zdobywać nowe obszary rynkowe dzięki skalowaniu produktów i usług opartych o naszą platformę DataBION. Jestem przekonany, że nasza obecność na giełdzie umocni pozycję spółki, co przyczyni się do dalszego wzrostu wartości z korzyścią dla naszych akcjonariuszy. – mówi Paweł Ciesielka, prezes zarządu Proacta SA.
Wiceprezesem spółki został Maciej Grzywacki, który pełnił tożsamą funkcję w Proacta sp. z o.o. Jest odpowiedzialny za nadzór nad realizacją projektów, działalność operacyjną oraz współpracę z partnerami.
- Przez 15 lat funkcjonowania Proacta wypracowała solidną pozycję na rynku, skalując swój biznes na wielu segmentach związanych z IT oraz bioinformatyką. Nasz model biznesowy zapewnia nam stabilność przychodową, czego dowodem są podpisane długoterminowe umowy na zapewnianie zespołów specjalistów IT do realizacji zewnętrznych projektów o szacowanej wartości ponad 34 mln zł. Naszą intencją jest dalszy rozwój w tym zakresie, ale również tworzenie strategicznych partnerstw oraz nieustanne poszerzanie i wzmacnianie naszej obecności w segmencie ochrony zdrowia. – informuje Maciej Grzywacki, wiceprezes Proacta SA.
Do zarządu Proacta SA. powołany został również Arkadiusz Zachwieja, który dotychczas pełnił funkcję prezesa w spółce. Z racji swojego dużego doświadczenia związanego z rozwojem spółek na rynku kapitałowym, będzie odpowiedzialny za prawidłowe funkcjonowanie Proacta na NewConnect oraz kontakt z inwestorami.
- Po zrealizowaniu pełnego harmonogramu związanego z przejęciem oraz połączeniem prawnym podmiotów na stanowisku Prezesa Zarządu niezbędne są inne kompetencje, w szczególności związane z rozwojem biznesu i produktów własnych spółki. Proacta SA. jest jednym z nielicznych przedstawicieli bioinformatyki na rynku kapitałowym. Spółka posiada dobrze zbilansowaną strukturę przychodową związaną z sektorem usług oraz produkty własne, będące na etapie komercjalizacji. Jestem przekonany, że wraz z dalszą komunikacją naszej działalności będziemy budować potencjał spółki na rynku kapitałowym. – podsumowuje Arkadiusz Zachwieja, wiceprezes Proacta SA.
Proacta specjalizuje się w usługach IT w zakresie wytwarzania i rozwoju oprogramowania oraz opracowywaniu algorytmów predykcyjnych opartych na sztucznej inteligencji, skupiając się głównie na analizie danych medycznych. Spółka oferuje autorską platformę DataBION, umożliwiającą gromadzenie i przetwarzanie danych medycznych oraz genetycznych dla lekarzy i specjalistów.
Pod koniec ub. roku Proacta SA. oficjalnie zakończyła proces przejęcia Proacta sp. z o.o. W dniu 29.12.2023 Sąd Rejestrowy dokonał wpisu połączenia prawnego spółek w KRS.
Spółka w ramach zakończonej emisji akcji serii M pozyskała ponad 1,5 mln zł. Pozyskane środki pozwolą na realizację głównych celów rozwojowych Proacta SA. związanych z dalszą komercjalizacją autorskiej platformy DataBION.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji
Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
Bankowość
RPP zgodna co do potrzeby obniżania stóp procentowych. Trwają dyskusje dotyczące tempa tych decyzji

W lipcu Rada Polityki Pieniężnej po raz drugi w tym roku obniżyła stopy procentowe, określając swój ruch mianem dostosowania. W kolejnych miesiącach można oczekiwać kolejnych obniżek, ale ich tempo i termin będą zależeć od efektów dotychczasowych decyzji i wzrostu płac. Docelowo główna stopa procentowa ma wynosić 3,5 proc. Te okoliczności sprzyjają kredytobiorcom.
Handel
Umowa z krajami Mercosur coraz bliżej. W. Buda: Polska nie wykorzystała swojej prezydencji do jej zablokowania

– Polska podczas prezydencji w Radzie UE nie wykorzystała szansy na obronę swoich interesów w sprawie umowy z krajami Mercosur – ocenia europoseł PiS Waldemar Buda. W jego ocenie polski rząd, mimo sprzeciwu wobec zapisów umowy, nie zbudował w UE sojuszy niezbędnych do jej odrzucenia. Porozumienie o wolnym handlu spotyka się przede wszystkim z protestami europejskich rolników, którzy obawiają się zalania wspólnego rynku tańszą żywnością z krajów Ameryki Południowej. Według europosła wszystko może się rozegrać w najbliższych tygodniach.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.