Komunikaty PR

Zmiany w zarządzie Proacta SA

2024-01-15  |  01:00
Biuro prasowe

Notowana na NewConnect spółka bioinformatyczna Proacta SA. decyzją Rady Nadzorczej powołała nowy zarząd. Funkcję prezesa zarządu objął Paweł Ciesielka, który wcześniej pełnił funkcję CTO oraz wiceprezesa spółki Proacta sp. z o.o. W zarządzie Proacta SA. znaleźli się również Maciej Grzywacki oraz Arkadiusz Zachwieja. Zmiany są następstwem konsolidacji podmiotów w jedną spółkę akcyjną. Połączenie kompetencji nowego zarządu zapewnia perspektywę dalszego rozwoju działalności operacyjnej Proacta SA. oraz wzrostu atrakcyjności spółki na rynku kapitałowym.

- Moim priorytetem jest dalszy rozwój technologiczny spółki przede wszystkim w zakresie naszych innowacyjnych rozwiązań w ochronie zdrowia. Zamierzamy nie tylko skuteczniej odpowiadać na potrzeby lekarzy i specjalistów, ale również zdobywać nowe obszary rynkowe dzięki skalowaniu produktów i usług opartych o naszą platformę DataBION. Jestem przekonany, że nasza obecność na giełdzie umocni pozycję spółki, co przyczyni się do dalszego wzrostu wartości z korzyścią dla naszych akcjonariuszy. – mówi Paweł Ciesielka, prezes zarządu Proacta SA.

Wiceprezesem spółki został Maciej Grzywacki, który pełnił tożsamą funkcję w Proacta sp. z o.o. Jest odpowiedzialny za nadzór nad realizacją projektów, działalność operacyjną oraz współpracę z partnerami.

- Przez 15 lat funkcjonowania Proacta wypracowała solidną pozycję na rynku, skalując swój biznes na wielu segmentach związanych z IT oraz bioinformatyką. Nasz model biznesowy zapewnia nam stabilność przychodową, czego dowodem są podpisane długoterminowe umowy na zapewnianie zespołów specjalistów IT do realizacji zewnętrznych projektów o szacowanej wartości ponad 34 mln zł. Naszą intencją jest dalszy rozwój w tym zakresie, ale również tworzenie strategicznych partnerstw oraz nieustanne poszerzanie i wzmacnianie naszej obecności w segmencie ochrony zdrowia. – informuje Maciej Grzywacki, wiceprezes Proacta SA.

Do zarządu Proacta SA. powołany został również Arkadiusz Zachwieja, który dotychczas pełnił funkcję prezesa w spółce. Z racji swojego dużego doświadczenia związanego z rozwojem spółek na rynku kapitałowym, będzie odpowiedzialny za prawidłowe funkcjonowanie Proacta na NewConnect oraz kontakt z inwestorami.

- Po zrealizowaniu pełnego harmonogramu związanego z przejęciem oraz połączeniem prawnym podmiotów na stanowisku Prezesa Zarządu niezbędne są inne kompetencje, w szczególności związane z rozwojem biznesu i produktów własnych spółki. Proacta SA. jest jednym z nielicznych przedstawicieli bioinformatyki na rynku kapitałowym. Spółka posiada dobrze zbilansowaną strukturę przychodową związaną z sektorem usług oraz produkty własne, będące na etapie komercjalizacji. Jestem przekonany, że wraz z dalszą komunikacją naszej działalności będziemy budować potencjał spółki na rynku kapitałowym. – podsumowuje Arkadiusz Zachwieja, wiceprezes Proacta SA.

Proacta specjalizuje się w usługach IT w zakresie wytwarzania i rozwoju oprogramowania oraz opracowywaniu algorytmów predykcyjnych opartych na sztucznej inteligencji, skupiając się głównie na analizie danych medycznych. Spółka oferuje autorską platformę DataBION, umożliwiającą gromadzenie i przetwarzanie danych medycznych oraz genetycznych dla lekarzy i specjalistów.

Pod koniec ub. roku Proacta SA. oficjalnie zakończyła proces przejęcia Proacta sp. z o.o. W dniu 29.12.2023 Sąd Rejestrowy dokonał wpisu połączenia prawnego spółek w KRS.

Spółka w ramach zakończonej emisji akcji serii M pozyskała ponad 1,5 mln zł. Pozyskane środki pozwolą na realizację głównych celów rozwojowych Proacta SA. związanych z dalszą komercjalizacją autorskiej platformy DataBION.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie tesa na IX Międzynarodowych Targach Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack Biuro prasowe
2024-05-08 | 12:00

tesa na IX Międzynarodowych Targach Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack

Targi Warsaw Pack to wydarzenie dla branży opakowań, którego celem jest zgromadzenie czołowych firm, ekspertów i praktyków związanych z tym sektorem w Polsce i w całym
IT i technologie Drukarka może być bardziej SMART niż myślisz
2024-05-08 | 10:10

Drukarka może być bardziej SMART niż myślisz

Konsumenci stają się coraz bardziej otwarci na rozwiązania SMART, które – dzięki podłączeniu do sieci – umożliwiają zbieranie i przetwarzanie danych oraz podejmowanie
IT i technologie Konsumenci zaczynają flirtować z botami w contact center
2024-05-08 | 09:50

Konsumenci zaczynają flirtować z botami w contact center

Boty oparte o sztuczną inteligencję to już codzienność w contact center, a nasz stosunek do nich szybko się zmienia. Wraz z coraz większą biegłością botów w swobodnej komunikacji

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Po kiełbaski wege czy roślinne burgery sięga coraz więcej konsumentów. Branża roślinna będzie walczyć o utrzymanie takiego nazewnictwa

Kiełbasa bezmięsna, burger roślinny, parówka wegetariańska, stek vege – do takich nazw produktów wielu konsumentów zdążyło się przyzwyczaić i coraz chętniej po nie sięga. Pojawiają się jednak pomysły, by zakazać nazewnictwa charakterystycznego dla produktów mięsnych. Również w Polsce pojawiła się propozycja w tym zakresie ze strony poprzedniego składu resortu rolnictwa pod koniec ubiegłego roku. Zwolennicy uzasadniają ten pomysł ochroną interesów konsumenckich, ale badania pokazują, że tylko niewielki odsetek klientów pomylił produkt wegański i mięsny przy zakupie.

Infrastruktura

Za dwa lata w gdańskim porcie ma powstać baza instalacyjna morskich farm wiatrowych. Będzie ponad pięć razy większa od krakowskiego Rynku Głównego

21-hektarowy Terminal 5, który powstanie na wodach zewnętrznej części gdańskiego portu Baltic Hub, ma być bazą instalacyjną dla morskich elektrowni wiatrowych. To duży projekt, którego realizacja może się rozpocząć w drugiej połowie tego roku. Tego typu infrastruktura jest konieczna dla przyspieszenia inwestycji offshore w polskiej części Bałtyku. Pierwsze morskie farmy wiatrowe zaczną produkować zieloną energię w 2026 roku.

Prawo

Społeczne agencje najmu w Polsce dopiero raczkują. Część gmin widzi w nich szansę na walkę z wyludnieniem

W Polsce zawiązało się już i rozpoczyna działalność kilkanaście społecznych agencji najmu, kolejnych kilkanaście jest w trakcie powstawania. To niewiele jak na niemal 2,5 tys. gmin w kraju, jednak eksperci widzą w tym rozwiązaniu duży potencjał. Jak podkreślają, może to być szansa zwłaszcza dla miast średniej wielkości, by walczyć ze zjawiskiem wyludniania. Społeczne agencje najmu we współpracy z gminami pośredniczą w wynajmie mieszkań – gminnych bądź należących do prywatnych właścicieli­ – osobom, których zarobki nie pozwalają na rynkowy najem, ale nie kwalifikują ich też do otrzymania mieszkania socjalnego.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.