Jak chronić branżę turystyczną?
Grupa FLPR
ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
kinga.kupniewska|flpr.pl| |kinga.kupniewska|flpr.pl
535 000 790
www.flpr.pl
Właściciele hoteli, pensjonatów i małych ośrodków wbrew pozorom borykają się z podobnymi problemami. Kto właśnie wjechał na posesję? Czy jest to gość, czy może ktoś nielegalnie parkuje na prywatnym miejscu? Jak chronić ośrodek nawet w środku nocy? Z odpowiedzią na te pytania przychodzą inteligentne kamery, których zaawansowane funkcje stanowią ogromną pomoc w prowadzeniu biznesu.
Sztuczna inteligencja na pomoc właścicielom hoteli
Wyobraźmy sobie kamerę, która dzięki podwójnym obiektywom rejestruje kolorowy obraz nawet w ciemności. Sama potrafi rozróżnić postać człowieka, psa czy samochód i na dodatek wie, kiedy wysłać odpowiedni komunikat głosowy. W momencie, gdy na obszarze, który nie jest pozostawiony do dyspozycji osób z zewnątrz, ktoś się pojawi, kamera może uruchomić alarm lub komunikat głosowy informujący o pobycie w strefie prywatnej. Ta cała „magia” dzieje się sama i skumulowana jest w jednym urządzeniu. Mowa o kamerze C3X od firmy Ezviz — producenta kamer smart home. To jednak nie koniec jej przydatnych funkcji. Właściciele hoteli na pewno wielokrotnie mieli do czynienia z różnymi zajściami wśród swoich gości, a dzięki wysokiej jakości nagraniom w kolorze, możliwości wykrywania postaci oraz łatwemu dostępowi do nagrań w chmurze, wszelkie konflikty czy nieporozumienia można bardzo łatwo rozwiązać, odtwarzając odpowiednie video. Warto zapomnieć już o starodawnych przewijanych taśmach i poświęcaniu godzin na znalezienie odpowiednich fragmentów. Przeglądanie w chmurze Ezviz jest intuicyjne i przyjazne użytkownikowi, a odpowiednie treści wyszukamy w ciągu kilku minut. Dobrej jakości nagrania pozwolą na rozstrzyganie wszelkich sporów i nieprzyjemności. Jest to więc nie tylko narzędzie, które doskonale chroni hotel, ale przede wszystkim jego gości.
Małe ośrodki turystyczna także skorzystają
Kamera jest dedykowana nie tylko dużym hotelom, ale także mniejszym biznesom, których nie stać na całodobową ochronę w postaci stróża czy specjalistycznej firmy. Dla takich ośrodków, które nie przyjmują niespodziewanych gości o każdej porze dnia i nocy, bardzo przydatne może okazać się wykrywanie obcych osób na posesji we wskazanych godzinach. Kamera może wówczas wysłać odstraszający alarm, który pogoni intruza. Co ciekawe, sami możemy ustalić obszar, który kamera będzie chronić, aby nie wzbudziła alarmu niepotrzebnie. Dzięki wbudowanym algorytmom głębokiego uczenia się sztucznej inteligencji C3X rozpoznaje poruszające się osoby i pojazdy i odróżnia je od zwierząt, liści oraz innych nieistotnych przedmiotów. Kamera przesyła powiadomienia w czasie rzeczywistym na telefon użytkownika, kiedy pojazdy lub osoby przekroczą linie wyznaczone przez użytkownika w aplikacji. Dzięki temu od razu wiemy, co dzieje się wokół naszej posesji i mamy możliwość zareagować.
C3X to obecnie jedna z najbardziej zaawansowanych kamer znajdująca zastosowanie w ramach rozwiązań inteligentnego domu. Łączy w sobie funkcje, takie jak proaktywna obrona, komunikacja dwustronna i obsługa karty micro-SD. Posiada rewolucyjne technologie rejestrowania obrazu przy niskim poziomie oświetlenia. Dzięki swoim funkcjom zapewnia całodobową i całoroczną ochronę, bezpieczeństwo i spokój ducha właścicielom firm i ich klientom.
Tanim samolotem nad polskie morze, jezioro i w góry?
Marka Spark by Hilton wkracza na polski rynek z dwoma nowymi hotelami
Inwestycje w sektorze turystycznym: jak aparthotele i obiekty SPA zmieniają nadmorskie miasta
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.