Komunikaty PR

Jak chronić branżę turystyczną?

2020-06-08  |  10:40
Biuro prasowe
Kontakt
Kinga Kupniewska
Grupa FLPR

ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
kinga.kupniewska|flpr.pl| |kinga.kupniewska|flpr.pl
535 000 790
www.flpr.pl
Do pobrania ezviz ( 0.31 MB )

Właściciele hoteli, pensjonatów i małych ośrodków wbrew pozorom borykają się z podobnymi problemami. Kto właśnie wjechał na posesję? Czy jest to gość, czy może ktoś nielegalnie parkuje na prywatnym miejscu? Jak chronić ośrodek nawet w środku nocy? Z odpowiedzią na te pytania przychodzą inteligentne kamery, których zaawansowane funkcje stanowią ogromną pomoc w prowadzeniu biznesu.

 

Sztuczna inteligencja na pomoc właścicielom hoteli

 

Wyobraźmy sobie kamerę, która dzięki podwójnym obiektywom rejestruje kolorowy obraz nawet w ciemności. Sama potrafi rozróżnić postać człowieka, psa czy samochód i na dodatek wie, kiedy wysłać odpowiedni komunikat głosowy. W momencie, gdy na obszarze, który nie jest pozostawiony do dyspozycji osób z zewnątrz, ktoś się pojawi, kamera może uruchomić alarm lub komunikat głosowy informujący o pobycie w strefie prywatnej. Ta cała „magia” dzieje się sama i skumulowana jest w jednym urządzeniu. Mowa o kamerze C3X od firmy Ezviz — producenta kamer smart home. To jednak nie koniec jej przydatnych funkcji. Właściciele hoteli na pewno wielokrotnie mieli do czynienia z różnymi zajściami wśród swoich gości, a dzięki wysokiej jakości nagraniom w kolorze, możliwości wykrywania postaci oraz łatwemu dostępowi do nagrań w chmurze, wszelkie konflikty czy nieporozumienia można bardzo łatwo rozwiązać, odtwarzając odpowiednie video. Warto zapomnieć już o starodawnych przewijanych taśmach i poświęcaniu godzin na znalezienie odpowiednich fragmentów. Przeglądanie w chmurze Ezviz jest intuicyjne i przyjazne użytkownikowi, a odpowiednie treści wyszukamy w ciągu kilku minut. Dobrej jakości nagrania pozwolą na rozstrzyganie wszelkich sporów i nieprzyjemności. Jest to więc nie tylko narzędzie, które doskonale chroni hotel, ale przede wszystkim jego gości.

 

Małe ośrodki turystyczna także skorzystają

 

Kamera jest dedykowana nie tylko dużym hotelom, ale także mniejszym biznesom, których nie stać na całodobową ochronę w postaci stróża czy specjalistycznej firmy. Dla takich ośrodków, które nie przyjmują niespodziewanych gości o każdej porze dnia i nocy, bardzo przydatne może okazać się wykrywanie obcych osób na posesji we wskazanych godzinach. Kamera może wówczas wysłać odstraszający alarm, który pogoni intruza. Co ciekawe, sami możemy ustalić obszar, który kamera będzie chronić, aby nie wzbudziła alarmu niepotrzebnie. Dzięki wbudowanym algorytmom głębokiego uczenia się sztucznej inteligencji C3X rozpoznaje poruszające się osoby i pojazdy i odróżnia je od zwierząt, liści oraz innych nieistotnych przedmiotów. Kamera przesyła powiadomienia w czasie rzeczywistym na telefon użytkownika, kiedy pojazdy lub osoby przekroczą linie wyznaczone przez użytkownika w aplikacji. Dzięki temu od razu wiemy, co dzieje się wokół naszej posesji i mamy możliwość zareagować.

 

C3X to obecnie jedna z najbardziej zaawansowanych kamer znajdująca zastosowanie w ramach rozwiązań inteligentnego domu. Łączy w sobie funkcje, takie jak proaktywna obrona, komunikacja dwustronna i obsługa karty micro-SD. Posiada rewolucyjne technologie rejestrowania obrazu przy niskim poziomie oświetlenia. Dzięki swoim funkcjom zapewnia całodobową i całoroczną ochronę, bezpieczeństwo i spokój ducha właścicielom firm i ich klientom.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Grupa FLPR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Turystyka Arche pomoże powodzianom. Wielka kwota wsparcia Biuro prasowe
2024-09-27 | 01:00

Arche pomoże powodzianom. Wielka kwota wsparcia

Grupa Arche już w pierwszych dniach klęski żywiołowej powołała Sztab Pomocy Powodzianom, w którego skład wchodzą dyrektorzy hoteli położonych na terenie całego kraju, a wszelkie
Turystyka NIE ODWOŁUJCIE WYJAZDÓW. POŁUDNIE POTRZEBUJE TURYSTÓW
2024-09-20 | 13:00

NIE ODWOŁUJCIE WYJAZDÓW. POŁUDNIE POTRZEBUJE TURYSTÓW

– Jesteśmy, działamy, zanim odwołacie rezerwację upewnijcie się czy to konieczne – za pośrednictwem platformy Nocowanie.pl właściciele obiektów noclegowych na południu
Turystyka Zamek Janów Podlaski rusza z jesienno-zimową ofertą MICE
2024-09-16 | 01:00

Zamek Janów Podlaski rusza z jesienno-zimową ofertą MICE

—  Organizacja wydarzenia, konferencji, szkolenia, bankietu czy imprezy integracyjnej  w okresie listopad-marzec to strzał w dziesiątkę. Ten przedział daje większą

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Do 2050 roku lotnictwo ma być zeroemisyjne. Do osiągnięcia tego celu konieczna jest wymiana floty i przejście na ekologiczne paliwa

Lotnictwo odpowiada za ok. 4 proc. całkowitej emisji gazów cieplarnianych w UE. Międzynarodowa Organizacja Lotnictwa Cywilnego (ICAO) prognozowała, że wraz z dynamicznym wzrostem ruchu lotniczego do 2050 roku emisje z lotnictwa mogą się potroić w porównaniu z 2015 rokiem. Dlatego dwa lata temu wszystkie państwa członkowskie tej organizacji przyjęły zobowiązanie, by w ciągu kolejnych 25 lat dążyć do zeroemisyjności. Eksperci oceniają, że do tego konieczne są co najmniej dwa warunki – przejście na ekologiczne paliwa lotnicze i modernizacja floty.

Prawo

Rośnie liczba wynalazków wykorzystujących sztuczną inteligencję. Za rozwojem technologii nie nadążają przepisy

W ciągu ostatnich 10 lat liczba patentów związanych z generatywną sztuczną inteligencją wzrosła z 733 w 2014 roku do ponad 14 tys. w 2023 roku – wynika z raportu Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO). Łącznie w ciągu dekady przyznano niemal 54,5 tys. patentów dla tego typu wynalazków. Nie wszystkie kwestie związane z prawem własności intelektualnej, prawem autorskim, wykorzystaniem gen AI są uregulowane. – Potrzeba jeszcze trochę czasu, żeby znalazły się odpowiednie rozwiązania prawne, które pozwolą na ochronę rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję – ocenia Dorota Rzążewska, prezeska Polskiej Izby Rzeczników Patentowych.

DlaWas.info

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.