Komunikaty PR

JAK WYGLĄDA OPIEKA SENIORALNA W POLSCE?

2020-07-22  |  10:00
Biuro prasowe

W Polsce z roku na rok zwiększa się liczba osób starszych wymagających specjalistycznej opieki. Jej ciężar spada na najbliższą rodzinę, której członkowie często mieszkają w innych miastach i nie mają możliwości sprawowania odpowiedniej pieczy. Na szczęście na terenie całego kraju powstaje coraz więcej placówek medycznych, które gwarantują opiekę na najwyższym poziomie.

Polskie społeczeństwo staje się coraz starsze. Opiekę nad seniorami powierza się ich bliskim, którzy nie zawsze mają czas, aby poświęcić im maksimum uwagi. Własne problemy i obowiązki, praca, dzieci, pochłaniają ich bez reszty i nie są oni w stanie w odpowiedni sposób zająć się starszymi członkami swojej rodziny, szczególnie tymi, którzy wymagają całodobowej opieki. W Polsce jest coraz więcej miejsc, gdzie seniorzy mogą poczuć się w pełni zaopiekowani.

– Priorytetem takich placówek jest stworzenie jak najlepszej atmosfery dla seniorów. W większości takich miejsc pracownicy, jak i właściciele starają się stworzyć bardzo rodzinne relacje. Seniorzy to często osoby bardzo nieufne do obcych, jednak my staramy się przełamać ich strach i zagwarantować im nie tylko opiekę na najwyższym poziomie, ale również warunki jak najbardziej zbliżone do tych w domu. Samopoczucie psychiczne jest tak samo ważne jak fizyczne, a my staramy się to zapewnić. Oczywiście nasi seniorzy są często odwiedzani przez swoich najbliższych, którzy mogą ponownie wziąć swojego członka rodziny do domu w dowolnym momencie, gdy tylko jego stan ulegnie poprawie i będzie on mógł funkcjonować samodzielnie lub z niewielką pomocą medyczną w domu – mówi Beata Drzazga, właścicielka Centrum Medycznego BetaMed S.A.

Placówki świadczące usługi opieki senioralnej zazwyczaj umożliwiają krótkoterminowe, jak i długoterminowe pobyty. Są one dostosowane do osób całkowicie niesamodzielnych oraz tych, które wymagają pomocy jedynie przy konkretnych czynnościach. Programy zdrowotne oferowane w takich placówkach są w różnych wariantach, zgodnie ze stanem zdrowia i potrzebami pacjentów. Tworzone są one indywidualnie dla każdego pacjenta, na bazie kompleksowych świadczeń z zakresu lecznictwa, pielęgnacji, rehabilitacji oraz psychoterapii.

– W trakcie pobytu w placówce seniorzy mają zapewnioną nie tylko opiekę medyczną, ale również szereg udogodnień oraz atrakcji. Ogród jest niezmiernie częstym miejscem wypraw naszych podopiecznych, szczególnie w ciepłe dni, kiedy mają oni ochotę pooddychać świeżym powietrzem. Poza tym oferujemy również spotkania o tematyce zdrowotnej, aby każdy senior wiedział, jak ważne jest dbanie o siebie w dojrzałym wieku. Naszą placówkę odwiedzają również artyści, dzięki czemu możemy zapewnić seniorom występy muzyczne, jak i teatralne, a także przedstawienia przedszkolaków. Dodatkowo oferujemy zajęcia manualne, terapeutyczne, przy których mogą porozmawiać i miło spędzić czas. Dla bardziej rozrywkowych seniorów oferujemy również dancingi, gdzie mogą wspólnie się pobawić – dodaje Beata Drzazga.

Pobyt w takim miejscu nie musi kojarzyć się jedynie z zabiegami i różnymi innymi formami leczniczymi, ale jest to również okazja dla seniorów do odbudowania relacji towarzyskich. Zazwyczaj starsze osoby mieszkają same w swoim domu i nie mają bezpośredniego kontaktu z osobami w swoim wieku. W takim miejscu mogą spotkać ludzi z podobnymi doświadczeniami i miło spędzić czas przy herbacie czy też przy różnego rodzaju grach bądź innych zajęciach relaksacyjnych.

– Kontakt z drugą osobą jest jak najbardziej potrzebny osobom w podeszłym wieku. Dzięki temu mogą one poczuć, że przynależą do pewnej grupy ludzi, że nadal mają przyjaciół i ludzi, którzy ich kochają. A jak wiadomo, każdy człowiek chce czuć, że wciaż jest ważny i potrzebny. Tak zbudowana jest psychika każdego człowieka, bez względu na wiek. Umożliwiamy naszym podopiecznym kontakty z innymi, żeby tworzyli jak największe siatki znajomości. Pobyt w takiej placówce może jedynie pomóc naszym bliskim, by w jak najlepszy sposób spędzili swoje seniorskie lata – tłumaczy Beata Drzazga.

 

BetaMed S.A.– centrum medyczne istniejące na rynku od niemal 20 lat. Posiada 91 filii na terenie 11 województw, a jego główna siedziba znajduje się w Chorzowie. Spółka jest największą firmą medyczną w Polsce świadczącą usługi z zakresu opieki domowej i stacjonarnej, w tym opiekę senioralną.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy Biuro prasowe
2025-03-26 | 19:00

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Strach, bóle i skurcze mięśni nie dawały Monice spać. Zaczęła długą wędrówkę po lekarzach w poszukiwaniu diagnozy. – Nie zliczę, ile było tych wizyt,
Zdrowie Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego
2025-03-12 | 06:00

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Z apelem o jak najszybsze uchwalenie przepisów, zgodnie z którymi Zakład Ubezpieczeń Społecznych przejąłby wypłatę zasiłku chorobowego już od pierwszego dnia
Zdrowie Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie
2025-03-11 | 06:00

Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie

Z badania opinii przeprowadzonego przez SW Research dla marki Domowe Laboratorium wynika, że wielu Polaków postrzega raka jelita grubego jako chorobę nieuleczalną

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy

Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.

Prawo

Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.

Prawo

W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.