James Petter obejmuje stanowisko szefa Snowflake w regionie EMEA
Snowflake, firma oferująca Chmurę Danych, 3 lipca 2023 roku mianowała Jamesa Pettera na stanowisko wiceprezesa ds. sprzedaży w regionie EMEA (VP Sales EMEA). Petter będzie odpowiedzialny za kierowanie zespołem Snowflake EMEA, a w szczególności za rozwój biznesu, pozyskiwanie nowych klientów oraz zapewnienie współpracy i innowacji w całym ekosystemie Data Cloud firmy Snowflake.
Petter wnosi do organizacji ponad 25-letnie doświadczenie zdobyte na najwyższych stanowiskach sprzedażowych w wiodących firmach, gdzie odpowiadał za nowy biznes i wzrost przychodów, rozwój działalności w regionach EMEA i APAC oraz pozyskiwanie najlepszych specjalistów. Petter spędził ponad osiem lat w Pure Storage, zwiększając przychody w regionach EMEA, Ameryki Łacińskiej i APAC. Wcześniej przez 11 lat pracował w firmie EMC, a 4 lata spędził w Cisco. Zanim dołączył do branży technologicznej, Peter służył przez 4 lata w armii brytyjskiej.
– Jako lider zawsze działałem według zasady „służyć, by przewodzić”. W firmie tak innowacyjnej, jak Snowflake to stwierdzenie niezmiennie pozostaje prawdziwe – powiedział James Petter, wiceprezes ds. sprzedaży w regionie EMEA w Snowflake. – Snowflake znajduje się w ekscytującym momencie swojej podróży, prowadzonej poprzez rozwój generatywnej sztucznej inteligencji, dużych modeli językowych (LLM) i aplikacji. Cieszę się, że mogę dołączyć do firmy właśnie na tym etapie i rozszerzyć te możliwości na cały region EMEA, pomagając naszym klientom lepiej wykorzystywać ich dane.
Snowflake EMEA może pochwalić się silnym wzrostem w pierwszym kwartale fiskalnym (stan na 30 kwietnia 2023), uzyskując przychód w wysokości $88.7M (EMEA Product Revenue), co oznacza wzrost rok do roku na poziomie 66%. Obecnie w wśród klientów Snowflake znajduje się ponad 1700 przedsiębiorstw z różnych branż, a firma zatrudnia w regionie EMEA ponad 1300 pracowników.
Chris Degnan, Chief Revenue Officer w Snowflake, powiedział o nominacji Jamesa Pettera: – Nasza organizacja w regionie EMEA znajduje się w wyjątkowej fazie, w której kontynuujemy ekspansję i zwiększamy naszą obecność w regionie, a także pomagamy klientom w większym stopniu wykorzystać potencjał ich danych. Bogate doświadczenie Jamesa w kierowaniu uznanymi na całym świecie firmami, które odniosły duży sukces, pomoże nam osiągnąć ten cel dzięki skutecznym strategiom wejścia na rynek.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Z UE na pomoc Ukrainie trafiło 148 mld euro. Potrzebne jest dalsze wsparcie, także w kontekście wypracowania sprawiedliwego pokoju
Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił gotowość do podjęcia bezpośrednich rozmów pokojowych z Ukrainą, które mają się rozpocząć 15 maja w Stambule. USA i UE liczą, że Rosja zgodzi się na 30-dniowe zawieszenie broni i wstrzyma ataki na infrastrukturę krytyczną. Unia już zapowiedziała, że w przypadku odmowy zaostrzy sankcje. Europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk apeluje o większą determinację UE w wykorzystaniu zamrożonych rosyjskich aktywów i wsparcie w odbudowie Ukrainy.
Polityka
Prof. L. Balcerowicz: Polska obok Turcji ma największy udział własności państwowej. Potrzebujemy odpolitycznienia gospodarki

Nacjonalizacja i repolonizacja polskiej gospodarki zapowiedziana przez Donalda Tuska wzbudziła mieszane komentarze i reakcje, głównie z powodu niedoprecyzowania, jakie działania miałaby oznaczać. Zdaniem prof. Leszka Balcerowicza to „mętny slogan”, za którym może się kryć wiele znaczeń, takich jak ograniczenie wpływu kapitału zagranicznego albo nacjonalizacja. Tymczasem tym, co naprawdę potrzebne jest gospodarce, jest wycofanie się z niej polityków i prywatyzacja spółek, których wciąż zbyt wiele znajduje się w gestii rządzących – ocenia ekonomista.
Przemysł
Trwa operacja zmiany wyposażenia indywidualnego żołnierzy. Potrzebny modułowy system „od stóp do głów”

Według zapowiedzi MON ten rok ma być przełomowy pod względem zmiany wyposażenia indywidualnego polskich żołnierzy. To efekt trwającej od 1,5 roku operacji Szpej, której celem jest modernizacja umundurowania oraz uzbrojenia i której rząd nadał wysoki priorytet. Podczas ubiegłotygodniowego forum Defence24 Days dwie polskie firmy przedstawiły swoją propozycję systemu wyposażenia „od stóp do głów” dla żołnierzy, którego zaletą ma być nie tylko kompleksowość, ale także modułowość i możliwość dostosowania do konkretnych potrzeb danego operatora.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.