Komunikaty PR

Jeden z najszybciej rozwijających się software house’ów wybiera biura CitySpace

2022-06-23  |  14:30
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

To właśnie topowa lokalizacja w jednym z najnowocześniejszych biurowców we Wrocławiu i kompleksowa obsługa oferowana przez operatora biur przekonały software house Scalo, by swoje nowe biuro otworzył właśnie w CitySpace MidPoint.

80 specjalistów z jednego z najbardziej obiecujących software house’ów w kraju od 1 lipca będzie pracowało w CitySpace w biurowcu MidPoint71, znajdującym się na terenie Centrum Południowego – nowego obszaru biznesowego stolicy Dolnego Śląska.

Specjaliści od innowacyjnych oprogramowań oraz eksperckich zespołów deweloperskich realizujących projekty z obszarów takich jak automotive, fintech, AI, e-commerce, nowoczesne technologie czy gamedev do swojej dyspozycji będą mieli elastyczną przestrzeń biurową z pełni wyposażoną kuchnią, strefami do relaksu, obsługą korespondencyjną, codziennym serwisem sprzątającym, obsługą IT i wielojęzyczną recepcją.

MidPoint to jeden z najnowocześniejszych biurowców we Wrocławiu, a do tego znajdujący się w ścisłym centrum Wrocławia, co sprawia, że jego lokalizacja jest optymalna dla większości naszych pracowników. Z kolei model współpracy z CitySpace sprawia, że właściwie nie musimy o nic się martwić, a dostajemy gotowe przestrzenie dopasowane do naszych potrzeb – wylicza Grzegorz Witkowski, head of marketing Scalo i dodaje, że Scalo, mimo iż stawia na dynamiczny rozwój i stale poszukuje nowych developerów biegłych w m.in. Python, Ruby on Rails, JAVA czy .NET. oraz specjalistów z obszarów takich jak front-end, cyberbezpieczeństwo, embedded czy machine learning, to nie przewiduje w najbliższej przyszłości zmiany lokalizacji wrocławskiego biura. – Łącznie posiadamy 550 pracowników we Wrocławiu, Warszawie, Krakowie oraz Katowicach. Na Dolnym Śląsku chcemy intensywnie korzystać z potencjału, które daje nam biuro w CitySpace – podkreśla Grzegorz Witkowski.

Nowa przestrzeń biurowa w Centrum Południowym

Przestrzeń CitySpace MidPoint, w której swoje nowe biuro otwiera Scalo, to 3500 mkw. powierzchni z 400 różnego rodzaju stanowiskami pracy – od gabinetów, przez sale konferencyjne, po hot deski. – Zadbaliśmy o funkcjonalność, a także o przyjemny design, który pozwoli pracownikom nie tylko się odprężyć, ale również i zyskać dobrą energię do pracy – mówi Magdalena Śnieżek, dyrektor regionalny CitySpace, odpowiedzialna za rynek wrocławski.

Biura w MidPoint71 będą wspierały m.in. oszczędność energii i wody czy gospodarkę odpadami. Biurowiec został również wyposażony w system monitorujący i poprawiający jakość powietrza we wnętrzach.

CitySpace MidPoint to topowa biznesowa lokalizacja na terenie Centrum Południowego – pomiędzy dawnym Hotelem Wrocław a Sky Tower oraz ul. Powstańców Śląskich i Gwiaździstą. Biurowiec dzieli jedynie 200 metrów od przystanków tramwajowych i autobusowych, a 18 minut spacerem od Dworca PKP i PKS.

CitySpace MidPoint będzie czwartą lokalizacją operatora we Wrocławiu (obok Nobilis Business House, Aquarius Business House i West 4 Business Hub), gdzie łączna powierzchnia biur CitySpace wynosi już 10 tys. mkw., z czego wynajętych jest aż 82 proc.

CitySpace to operator elastycznych przestrzeni biurowych o powierzchni ponad 25 tys. mkw., w których pracuje się wygodniej, przyjaźniej i nowocześniej. To łącznie 3,5 tys. stanowisk pracy w 12 lokalizacjach w pięciu miastach Polski. CitySpace dysponuje jedną z największych w kraju sieci produktów skrojonych na miarę. Zarządza biurami serwisowanymi, hybrydowymi, wirtualnymi oraz salami spotkań. CitySpace należy do grupy kapitałowej Echo Investment, dzięki czemu tworząc swoje usługi może wybierać biurowce, które spełniają najwyższe standardy techniczne. W wyjątkowych lokalizacjach tworzy ergonomiczne i inteligentne miejsca pracy, blisko wszystkiego, czym żyje miasto: restauracji, kawiarni, centrów handlowych, sklepów i instytucji kultury.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Superior Taste Award 2022 dla Majonezu Kieleckiego Biuro prasowe
2022-06-23 | 11:00

Superior Taste Award 2022 dla Majonezu Kieleckiego

Popularny na rynku Majonez Kielecki produkowany w Wytwórczej Spółdzielni Pracy „Społem” został wyróżniony prestiżową, międzynarodową nagrodą Superior
Firma GLS przejmuje francuski start-up technologiczno-logistyczny Tousfacteurs
2022-06-22 | 15:00

GLS przejmuje francuski start-up technologiczno-logistyczny Tousfacteurs

Amsterdam, 22 czerwca 2022 r. – Grupa GLS, wiodący międzynarodowy dostawca usług kurierskich, podpisała umowę przejęcia francuskiej firmy technologiczno-logistycznej Tousfacteurs.
Firma ShEO Awards 2022. Wprost uhonorowało kobiety
2022-06-22 | 11:00

ShEO Awards 2022. Wprost uhonorowało kobiety

To już kolejna edycja ShEO Awards. W tym roku „Wprost” przyznało statuetki 18 paniom, które są aktywne i nie boją się odważnie działać. To kobiety, które

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Przed wakacjami Polacy szukają alternatyw dla kupowania walut w kantorach. Coraz częściej są nimi karta płatnicza i smartfon

W tegoroczne wakacje 40 proc. Polaków wybiera się na zagraniczny urlop, a 25 proc. planuje tzw. city breaks, czyli krótkie weekendowe wypady do miast w innych krajach – wynika z niedawnego badania Visa CEE Travel and Payment Intentions Study. Podczas takich wojaży wielu turystów wciąż woli płacić gotówką – badanie przeprowadzone dla Banku Millennium pokazało, że 43 proc. Polaków wymienia walutę w kantorach. To rozwiązanie ma jednak sporo minusów, dlatego przed wakacjami coraz więcej osób szuka płatniczych alternatyw. Ponad połowa badanych przez Visę Polaków chciałaby za granicą płacić kartą lub smartfonem.

Regionalne - Łódzkie

Specjalistyczne karetki pozwalają ratować życie noworodków po niedotlenieniu. Taki sprzęt trafił właśnie do szpitala w Łodzi

Niedotlenienie okołoporodowe i niewydolność oddechowa u noworodka mogą doprowadzić do jego niepełnosprawności fizycznej i intelektualnej, a w najgorszym wypadku nawet śmierci. Hipotermia lecznicza, polegająca na kontrolowanym obniżeniu temperatury ciała, pozwala temu zapobiec. Liczy się jednak czas, bo po sześciu godzinach niedotlenienia zmiany w mózgu dziecka mogą być już nieodwracalne. Dlatego Uniwersytet Medyczny w Poznaniu wspólnie z Generali Polska i Fundacją The Human Safety Net wdrażają projekt, który pozwala zastosować tę terapię już w trakcie transportu noworodka do szpitala – w karetce neonatologicznej. Specjalistyczny sprzęt trafił właśnie do łódzkiego Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki. – Zamierzamy dostarczać je do kolejnych placówek – zapowiada Andrea Simoncelli, przewodniczący rady nadzorczej Generali Polska. 

Transport

Kryzys żywnościowy wisi nad krajami Afryki i Bliskiego Wschodu. Problemem brak dostaw z Rosji i Ukrainy oraz galopujący wzrost cen

– W Polsce nie zabraknie nam produktów na półkach, są natomiast kraje, które w znacznie większym stopniu niż państwa UE doświadczą problemów żywnościowych – mówi Jan Strzelecki, ekspert Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Wśród nich są przede wszystkim kraje Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu, w których import pszenicy z Rosji i Ukrainy odpowiadał za 90 proc. dostaw. Państwom europejskim kryzys podażowy nie grozi, ale dużym wyzwaniem będą rosnące ceny żywności, które po wakacjach mogą być o 20 proc. wyższe niż rok wcześniej – wynika z analizy PIE.
 

Współpraca

Obsługa konferencji prasowych

Zapraszamy do współpracy przy organizacji konferencji prasowych. Nasz doświadczony i kompetentny zespół sprosta każdej realizacji. Dysponujemy nowoczesnym, multimedialnym centrum konferencyjnym i biznesowym w samym sercu Warszawy. Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.