Jeszcze w tym roku The Wizards - Dark Times dostępny w wersji Co-Op Multiplayer!
The Wizards - Dark Times, najnowsza część popularnej serii autorstwa Carbon Studio, notowanego na NewConnect producenta gier VR, jeszcze w tym roku zostanie wzbogacona o tryb Co-Op Multiplayer na PC VR. Poza możliwością rozgrywki wieloosobowej, twórcy projektu dodadzą do tytułu nowe areny, nowych przeciwników, nowej klasy postaci oraz wiele drobnych modyfikacji. Gra cieszy się niesłabnącą popularnością, w tegorocznym zestawieniu najlepszych gier VR 2020 platformy Steam, znalazła się w brązowej kategorii. Sprzedaż całej serii The Wizards niedawno przekroczyła 200 tys. sprzedanych kopii.
- Od momentu premiery pierwszej gry z serii The Wizards, która miała miejsce w lipcu 2017 roku, bardzo często słyszeliśmy prośby o stworzenie trybu multiplayer. Nadszedł czas, by spełnić oczekiwania fanów naszych gier i udostępnić im możliwość wieloosobowej rozgrywki. Mam nadzieję, że wspólne rzucanie zaklęć i walka z wrogami w trybie kooperacji spełni ich oczekiwania i dostarczy im mnóstwa radości – mówi Aleksander Caban, członek zarządu Carbon Studio.
Tryb Co-Op Multiplayer zostanie udostępniony jeszcze w tym roku w wersji PC VR, jako darmowa aktualizacja do The Wizards - Dark Times, najnowszej gry z serii. Dodatkowo Studio wprowadzi do gry zupełnie nowych przeciwników. – Gracze podejmą walkę z nowymi wrogami, wśród nich będzie m.in. rzucający klątwy – Umbral Sorcerer oraz szalejący War Troll. Nie chcemy psuć graczom niespodzianki, dlatego na tym etapie nie podamy więcej szczegółów. Jestem przekonany, że odświeżona, jeszcze ciekawsza rozgrywka przyciągnie do naszej serii nowych odbiorców. Chcieliśmy wyrazić naszą wdzięczność dla graczy, to dzięki nim seria The Wizards mogła się tak wspaniale rozwinąć, dlatego postanowiliśmy, że rozwinięcie gry będzie darmowe, co z jednej strony usatysfakcjonuje osoby, które wydały już swoje pieniądze na naszą grę, a także przyciągnie nowych użytkowników – dodaje Aleksander Caban.
Wprowadzenie aktualizacji do The Wizards-Dark Times planowane jest na początku czwartego kwartału br.
- The Wizards cieszy się coraz większym zainteresowaniem, wciąż ma olbrzymi potencjał, dlatego będziemy rozwijać naszą serię dla fanów gier fantasy VR. W lutym informowaliśmy o sprzedaży ponad 200 tys. kopii wszystkich gier z serii. Pół roku wcześniej ta liczba wynosiła 150 tys. kopii. Widać więc jak szybko The Wizards gromadzi nowych odbiorów. Robimy wszystko, by wciąż dostarczać im ciekawą rozgrywkę – informuje Karolina Koszuta, członek zarządu Carbon Studio.
W styczniu The Wizards Enhanced Edition – najpopularniejsza gra z serii Carbon Studio, czwarty rok z rzędu znalazła się w zestawieniu TOP listy bestsellerów gier VR na świecie platformy Steam. W rankingu najpopularniejszych gier pojawiło się także The Wizards - Dark Times. Tylko podczas zimowej wyprzedaży Steam, gracze kupili 10 tys. sztuk obu wyróżnionych produkcji.
Pierwsza część The Wizards zadebiutowała we wczesnym dostępie w lipcu 2017 roku na platformach Steam i Oculus Store. Niespełna rok później, podczas pełnej premiery, The Wizards była już jedną z najlepiej ocenianych gier VR na platformie Steam i Metacritic. W połowie 2018 roku spółka wprowadziła do sprzedaży nową odsłonę tytułu – The Wizards: Trials of Meliora, dedykowaną mobilnym goglom VR. W marcu 2019 roku premierę miała rozszerzona wersja serii gry – The Wizards – Enhanced Edition. Wtedy też gra zadebiutowała jako tytuł startowy na golach Oculus Quest. W kolejnym roku do sklepu Steam trafiło The Wizards - Dark Times.
Sama marka była nominowana do nagród w kilku kategoriach na White Nights w Pradze i Game Access w Brnie. The Wizards zdobyła m.in. nagrodę VDA (Viveport Developer Awards), przez co Carbon Studio weszło do grona najciekawszych deweloperów gier VR podczas jednych z największych targów branżowych GDC w San Francisco w 2018 roku.
Carbon Studio pracuje obecnie nad portem The Wizards - Dark Times na platformę Oculus Quest.

Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE

Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!

Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.