Komunikaty PR

JTI Polska ponownie najlepszym pracodawcą w Polsce

2020-02-04  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Agata Kwiek
JTI Polska

Aleje Jerozolimskie 100
00-864 Warszawa
agata.kwiek|jti.com| |agata.kwiek|jti.com
22 381 81 81
https://www.jti.com/pl/europe/poland

JTI Polska (część Grupy Japan Tobacco International) zajęła 1. miejsce w prestiżowej klasyfikacji Top Employers Polska 2020, obejmującej najlepszych pracodawców w naszym kraju. To już drugi rok z rzędu kiedy firma staje na najwyższym stopniu podium w ramach konkursu i piąty rok, kiedy klasyfikowana jest w najlepszej trójce.

JTI zatrudnia obecnie 2300 pracowników, w tym 1800 w fabrykach w Starym Gostkowie w woj. łódzkim.

Organizacje certyfikowane jako Top Employers zapewniają swoim pracownikom doskonałe warunki pracy, dzięki wdrażaniu wysokich standardów HR i tworzeniu najlepszego środowiska pracy zgodnie z ideą „ludzie są najważniejsi”.

Jesteśmy dumni, że nasze podejście do pracowników zostało ponownie docenione tytułem najlepszego pracodawcy. Jest to dla nas ogromnie ważne wyróżnienie i dowód na to, że stawianie ludzi na pierwszym miejscu jest jedyną słuszną strategią. – powiedział Andrzej Skubiszewski, Prezes Zarządu JTI Polska.

W tegorocznej edycji certyfikowano ponad 60 firm, które były oceniane pod względem praktyk z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi w 10 kategoriach obejmujących m. in.: pozyskiwanie talentów, zarządzanie wynikami, szkolenia, rozwój umiejętności przywódczych, kariera i planowanie sukcesji, wynagrodzenia i świadczenia oraz kultura organizacyjna.

W swoje nowoczesne zakłady w Starym Gostkowie k. Łodzi, wytwarzające papierosy, tytoń do palenia oraz innowacyjne wyroby tytoniowe, JTI Polska zainwestowała już ponad 800 milionów dolarów. W ubiegłym roku firma ogłosiła kolejną ważną inwestycję – otwarcie Globalnego Centrum Usług Biznesowych w Warszawie, w którym pracę znajdzie kolejne 850 osób. Tym samym firma zwiększy całkowite zatrudnienie w Polsce do 3000 osób.

W JTI wierzymy, że utalentowani i dobrze wykwalifikowani pracownicy rozwijają nasz biznes. I to się sprawdza, bo obecnie jesteśmy najszybciej rosnącą firmą tytoniową na krajowym rynku. Mocno wspieramy naszych ludzi w rozwoju oraz budowaniu kariery, a ponad 75 proc. stanowisk kierowniczych obsadzamy w drodze rekrutacji wewnętrznej. Nasi ludzie rozwijają się więc równie intensywnie jak cała firma. – podkreślił Andrzej Skubiszewski.

JTI została też wyróżniona w skali europejskiej oraz globalnej certyfikatami Top Employers Europe oraz Global. JTI Polska znajduje się w gronie najlepszych pracodawców od 11 lat, czyli od początku certyfikacji Top Employers w Polsce.

***

O JTI Polska

JTI Polska powstała w 2008 r., po przejęciu przez JTI brytyjskiej Grupy Gallaher, do której należały zakłady w Starym Gostkowie. JTI jest najszybciej rozwijającą się firmą na polskim rynku tytoniowym* i zatrudnia obecnie 2300 osób. Firma zajmuje trzecią pozycję na polskim rynku, z udziałem ponad 18,7 proc. w rynku papierosów oraz 20 proc. w rynku tytoniu do palenia**. W jej ofercie znajdują się produkty tytoniowe marek Winston, Camel i LD oraz e-papierosy Logic Compact.

W 2017 r. w uznaniu rozwoju biznesu, zaangażowania społecznego oraz nadzwyczajnej troski o pracowników, Business Centre Club przyznał firmie tytuł „Lidera Polskiego Biznesu”, a w 2018 r. – „Ambasadora polskiej gospodarki” w kategorii „Kreator rozwiązań XXI wieku".

O JTI

JTI (Japan Tobacco International) to czołowa międzynarodowa firma tytoniowa działająca w ponad 130 krajach, należąca do Grupy Japan Tobacco. Jest globalnym właścicielem marek Winston (drugiej na świecie pod względem sprzedaży) oraz Camel poza Stanami Zjednoczonymi. Inne globalne marki to Mevius i LD. Dzięki rozpoznawalnej w świecie marce Logic, JTI jest również ważnym graczem na rynku papierosów elektronicznych, a od 2011 r. jest obecna w kategorii podgrzewanych wyrobów tytoniowych dzięki marce PLOOM.

Siedzibą JTI jest Genewa (Szwajcaria). JTI zatrudnia na całym świecie ponad 45 tys. osób i przez sześć ostatnich lat była wyróżniana nagrodą Global Top Employer przyznawaną najlepszym międzynarodowym pracodawcom. Więcej na: www.jti.com

---


* Źródło: JTI za Nielsen – JTI Polska odnotowała najszybszy wzrost udziałów wśród konkurentów w kategoriach papierosów (+1,8 pp.) oraz tytoniu do palenia (+6,7 pp.). Cała Polska z dyskontami (suma rynków: hipermarkety, supermarkety bez dyskontów, dyskonty, sklepy chemiczne, sklepy spożywcze, kioski, stacje benzynowe), sprzedaż wolumenowa, styczeń 2019 – grudzień 2019.

** Źródło: JTI za Nielsen – JTI Polska jest producentem numer 3 na rynku w kategorii papierosów (18,7% udziału w kategorii) oraz tytoniu do palenia (20% udziału w kategorii). Cała Polska z dyskontami (suma rynków: hipermarkety, supermarkety bez dyskontów, dyskonty, sklepy chemiczne, sklepy spożywcze, kioski, stacje benzynowe), sprzedaż wolumenowa, styczeń 2019 – grudzień 2019.

 
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Gospodarka Panel: System Podatkowy, fiskalny, biznes - BCC na EKG Biuro prasowe
2024-05-16 | 12:00

Panel: System Podatkowy, fiskalny, biznes - BCC na EKG

„System Podatkowy, fiskalny, biznes” - to tytuł panelu dyskusyjnego, który odbył się 8 maja - drugiego dnia Europejskiego Kongresu Gospodarczego. W dyskusji udział wziął
Gospodarka WDROŻENIE OBLIGATORYJNEGO KSeF. Opinia BCC.
2024-05-16 | 11:31

WDROŻENIE OBLIGATORYJNEGO KSeF. Opinia BCC.

Business Centre Club popiera wdrożenie systemu KSeF jednocześnie dla wszystkich podatników. Dzięki temu rozwiązaniu, wszyscy podatnicy będą mogli dostosować swoje procesy w tym samym
Gospodarka BCC i Ministerstwo Finansów wyróżniło najlepsze urzędy skarbowe w Polsce
2024-05-16 | 11:00

BCC i Ministerstwo Finansów wyróżniło najlepsze urzędy skarbowe w Polsce

14 maja w Ministerstwie Finansów, podczas finału konkursu „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy”, organizowanego przez Business Centre Club, już po raz 21.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Szybki rozwój 5G w Orange Polska. Do końca roku operator uruchomi 3 tys. stacji dających dostęp do nowej technologii

– W całym kraju jest już 1,5 tys. stacji 5G obsługujących pasmo C, ale cały czas pracujemy nad zwiększeniem zasięgu i włączamy kolejne. Do końca roku klienci Orange Polska będą korzystać łącznie z 3 tys. stacji, które włączamy zarówno w dużych aglomeracjach, jak i w mniejszych miejscowościach – zapowiada Jolanta Dudek, wiceprezes Orange Polska ds. rynku konsumenckiego. Jak podkreśla, ta technologia, która na dobre ruszyła w Polsce z początkiem tego roku, jest dla konsumentów rewolucją w korzystaniu z mobilnego internetu. Wraz z jej upowszechnianiem Polacy kupują też coraz więcej telefonów obsługujących sieć 5G – łącznie w ich rękach jest już 3,25 mln takich smartfonów, a dostępność takiego sprzętu poprawiają coraz bardziej przystępne ceny.

Finanse

Trwają prace nad reformą finansowania samorządów. Mają zyskać większą autonomię i niezależność budżetu od zmian w podatkach

Ministerstwo Finansów przedstawiło założenia reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego. Resort przekonuje, że po jej wprowadzeniu dochody samorządów będą wyższe i niezależne od decyzji podatkowych podejmowanych na szczeblu centralnym. Dochody JST mają być określane poprzez wskazanie procentowego udziału danej jednostki w dochodach podatkowych na jej terenie, nie tylko w przypadku PIT-u i CIT-u, ale też podatku zryczałtowanego. Ministerstwa do końca maja mają też dokonać przeglądu zadań zlecanych samorządom, co będzie służyć ich wystandaryzowaniu.

Transport

Nadchodzi kumulacja inwestycji finansowanych ze środków UE. Wykonawcy muszą się przygotować na problemy z dostępnością kadr i zasobów

W związku z odblokowaniem środków unijnych firmy – zwłaszcza z sektora budowlanego – spodziewają się w tym roku boomu w inwestycjach infrastrukturalnych. Barierą dla ich realizacji może się jednak okazać dostępność rąk do pracy. Przedsiębiorcy obawiają się też, że kumulacja inwestycji w krótkim czasie może pociągnąć za sobą wzrost popytu nie tylko na kadry, ale i materiały czy specjalistyczne usługi podwykonawcze, co z kolei może się przełożyć na wzrost cen. – Od strony formalnej jesteśmy przygotowani do poradzenia sobie z tą kumulacją. Jest możliwość punktowych zmian w prawie zamówień publicznych i tego nie wykluczam – mówi Hubert Nowak, prezes Urzędu Zamówień Publicznych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.