JTI Polska ponownie najlepszym pracodawcą w Polsce
JTI Polska
Aleje Jerozolimskie 100
00-864 Warszawa
agata.kwiek|jti.com| |agata.kwiek|jti.com
22 381 81 81
https://www.jti.com/pl/europe/poland
JTI Polska (część Grupy Japan Tobacco International) zajęła 1. miejsce w prestiżowej klasyfikacji Top Employers Polska 2020, obejmującej najlepszych pracodawców w naszym kraju. To już drugi rok z rzędu kiedy firma staje na najwyższym stopniu podium w ramach konkursu i piąty rok, kiedy klasyfikowana jest w najlepszej trójce.
JTI zatrudnia obecnie 2300 pracowników, w tym 1800 w fabrykach w Starym Gostkowie w woj. łódzkim.
Organizacje certyfikowane jako Top Employers zapewniają swoim pracownikom doskonałe warunki pracy, dzięki wdrażaniu wysokich standardów HR i tworzeniu najlepszego środowiska pracy zgodnie z ideą „ludzie są najważniejsi”.
– Jesteśmy dumni, że nasze podejście do pracowników zostało ponownie docenione tytułem najlepszego pracodawcy. Jest to dla nas ogromnie ważne wyróżnienie i dowód na to, że stawianie ludzi na pierwszym miejscu jest jedyną słuszną strategią. – powiedział Andrzej Skubiszewski, Prezes Zarządu JTI Polska.
W tegorocznej edycji certyfikowano ponad 60 firm, które były oceniane pod względem praktyk z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi w 10 kategoriach obejmujących m. in.: pozyskiwanie talentów, zarządzanie wynikami, szkolenia, rozwój umiejętności przywódczych, kariera i planowanie sukcesji, wynagrodzenia i świadczenia oraz kultura organizacyjna.
W swoje nowoczesne zakłady w Starym Gostkowie k. Łodzi, wytwarzające papierosy, tytoń do palenia oraz innowacyjne wyroby tytoniowe, JTI Polska zainwestowała już ponad 800 milionów dolarów. W ubiegłym roku firma ogłosiła kolejną ważną inwestycję – otwarcie Globalnego Centrum Usług Biznesowych w Warszawie, w którym pracę znajdzie kolejne 850 osób. Tym samym firma zwiększy całkowite zatrudnienie w Polsce do 3000 osób.
– W JTI wierzymy, że utalentowani i dobrze wykwalifikowani pracownicy rozwijają nasz biznes. I to się sprawdza, bo obecnie jesteśmy najszybciej rosnącą firmą tytoniową na krajowym rynku. Mocno wspieramy naszych ludzi w rozwoju oraz budowaniu kariery, a ponad 75 proc. stanowisk kierowniczych obsadzamy w drodze rekrutacji wewnętrznej. Nasi ludzie rozwijają się więc równie intensywnie jak cała firma. – podkreślił Andrzej Skubiszewski.
JTI została też wyróżniona w skali europejskiej oraz globalnej certyfikatami Top Employers Europe oraz Global. JTI Polska znajduje się w gronie najlepszych pracodawców od 11 lat, czyli od początku certyfikacji Top Employers w Polsce.
***
O JTI Polska
JTI Polska powstała w 2008 r., po przejęciu przez JTI brytyjskiej Grupy Gallaher, do której należały zakłady w Starym Gostkowie. JTI jest najszybciej rozwijającą się firmą na polskim rynku tytoniowym* i zatrudnia obecnie 2300 osób. Firma zajmuje trzecią pozycję na polskim rynku, z udziałem ponad 18,7 proc. w rynku papierosów oraz 20 proc. w rynku tytoniu do palenia**. W jej ofercie znajdują się produkty tytoniowe marek Winston, Camel i LD oraz e-papierosy Logic Compact.
W 2017 r. w uznaniu rozwoju biznesu, zaangażowania społecznego oraz nadzwyczajnej troski o pracowników, Business Centre Club przyznał firmie tytuł „Lidera Polskiego Biznesu”, a w 2018 r. – „Ambasadora polskiej gospodarki” w kategorii „Kreator rozwiązań XXI wieku".
O JTI
JTI (Japan Tobacco International) to czołowa międzynarodowa firma tytoniowa działająca w ponad 130 krajach, należąca do Grupy Japan Tobacco. Jest globalnym właścicielem marek Winston (drugiej na świecie pod względem sprzedaży) oraz Camel poza Stanami Zjednoczonymi. Inne globalne marki to Mevius i LD. Dzięki rozpoznawalnej w świecie marce Logic, JTI jest również ważnym graczem na rynku papierosów elektronicznych, a od 2011 r. jest obecna w kategorii podgrzewanych wyrobów tytoniowych dzięki marce PLOOM.
Siedzibą JTI jest Genewa (Szwajcaria). JTI zatrudnia na całym świecie ponad 45 tys. osób i przez sześć ostatnich lat była wyróżniana nagrodą Global Top Employer przyznawaną najlepszym międzynarodowym pracodawcom. Więcej na: www.jti.com
---
* Źródło: JTI za Nielsen – JTI Polska odnotowała najszybszy wzrost udziałów wśród konkurentów w kategoriach papierosów (+1,8 pp.) oraz tytoniu do palenia (+6,7 pp.). Cała Polska z dyskontami (suma rynków: hipermarkety, supermarkety bez dyskontów, dyskonty, sklepy chemiczne, sklepy spożywcze, kioski, stacje benzynowe), sprzedaż wolumenowa, styczeń 2019 – grudzień 2019.
** Źródło: JTI za Nielsen – JTI Polska jest producentem numer 3 na rynku w kategorii papierosów (18,7% udziału w kategorii) oraz tytoniu do palenia (20% udziału w kategorii). Cała Polska z dyskontami (suma rynków: hipermarkety, supermarkety bez dyskontów, dyskonty, sklepy chemiczne, sklepy spożywcze, kioski, stacje benzynowe), sprzedaż wolumenowa, styczeń 2019 – grudzień 2019.

Spoglądając w przyszłość Unii Europejskiej, czyli o wzmocnieniu bezpieczeństwa i konkurencyjności do 2040 roku

Sukces z przeszkodami: Blisko 1/3 polskich przedsiębiorczyń zmaga się z koniecznością udowadniania swojej wartości w biznesie

Czarna Lista Barier: postulaty deregulacyjne Konfederacji Lewiatan
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.