Jutro ostatni dzień zapisów na akcje Play of Battle S.A.!
Tylko do 28 listopada br. do godziny 16:00 inwestorzy mają możliwość zapisu na akcje Play of Battle S.A. - warszawskiego studia gamingowego, które przyciąga uwagę unikatową produkcją, łączącą Grand Strategy z RTS. Spółka kierowana przez Jacka Bartosiaka oferuje do 309 090 akcji serii L w cenie 22,72 zł za jedną akcję. Celem oferty publicznej jest pozyskanie od inwestorów finansowania na dalszy rozwój ambitnego projektu - gry Play of Battle, która może wyznaczyć nowe standardy w świecie rozrywki elektronicznej.
Zapisy na akcje Play of Battle S.A. zakończą się 28 listopada o godzinie 16:00 - to ostatnia okazja, aby wziąć udział w ofercie publicznej i dołączyć do produkcji przełomowego tytułu Play of Battle.
- Potencjalni akcjonariusze jeszcze tylko dziś i jutro mogą złożyć zapis na akcje oferowane przez nas w ramach oferty publicznej. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z materiałami ofertowymi. W czasie jej trwania mieliśmy okazję szerzej zaprezentować projekt, jakim jest Play of Battle. To coś, czego na rynku jeszcze nie było. Dzięki wsparciu inwestorów mamy szansę stworzyć tytuł, który umocni polski gamedev na światowej mapie - mówi Jacek Bartosiak, Prezes Play of Battle S.A.
Spółka Play of Battle S.A. prowadzi ofertę publiczną akcji, przy wsparciu Domu Maklerskiego INC S.A. W jej ramach studio oferuje do 309.090 akcji zwykłych na okaziciela serii L po cenie emisyjnej 22,72 zł. Celem jest pozyskanie do 7,02 mln złotych, które w całości zasilą budżet produkcyjny tytułu Play of Battle. Memorandum Informacyjne jest dostępne na stronach: www.playofbattle.com/oferta-publiczna oraz www.platforma.dminc.pl.
Play of Battle to rewolucyjna gra osadzona w latach 2008-2025. Rozgrywka skupia się na rywalizacji globalnych mocarstw, łącząc nowatorski format Grand Strategy z niezwykle realistycznymi bitwami RTS na ponad 25 mapach wzorowanych na rzeczywistych lokacjach, takich jak Warszawa-Żerań czy Braniewo. Produkcja wyróżnia się wysokim poziomem realizmu, walorami edukacyjnymi oraz ponad 150 unikalnymi jednostkami wojskowymi i precyzyjnym odwzorowaniem geopolitycznych realiów współczesności, dzięki współpracy z uznanymi ekspertami militarnymi z Polski i zagranicy. Gra celuje w niszę, gdzie brakuje realistycznych strategii, których akcja toczy się we współczesnych realiach.
Zarząd spółki Play of Battle S.A. podkreśla, że inwestycja w jej akcje ma charakter długoterminowy, z uwagi na złożoność i czasochłonność procesu tworzenia gry Play of Battle.
- Jesteśmy świadomi, że sukces naszej autorskiej gry będzie decydujący dla przyszłości Spółki. Wśród możliwych scenariuszy zakończenia inwestycji rozważamy m.in. debiut na giełdzie (nie wcześniej niż po premierze gry), przejęcie przez inwestora z branży lub sprzedaż akcji w trybie pozagiełdowym - wskazuje Jarosław Kotowski, Game Director i Wiceprezes Play of Battle S.A.
Zapisy na akcje warszawskiego studia trwają do jutra do godziny 16:00.
Planowane uruchomienie karty Steam gry przewidziane jest na pierwszy kwartał 2025 r., a jej pełna wersja ma trafić do graczy w 2026 r. Po premierze spółka zamierza rozwijać produkcję i nie wyklucza stworzenia uproszczonej wersji na urządzenia mobilne.
Warto podkreślić, że Hearts of Iron IV - drugowojenna gra gatunku Grand Strategy od szwedzkiego studia Paradox Interactive, pomimo ośmioletniej obecności na platformie Steam, w listopadzie 2024 r. zanotowała najwyższy jak dotąd dzienny peak graczy, wynoszący przeszło 93 000 grających jednocześnie (źródło: SteamDB.info).

Ceny ubezpieczeń spadły o 3% w pierwszym kwartale 2025 r.

Pożyczki bez zaświadczeń i formalności – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają tę formę finansowania?
Walletto Fintech Poland i rozwój polskiego ekosystemu fintech
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.