Komunikaty PR

Już ponad 50% mieszkań sprzedanych w drugim etapie Wyspy Solnej

2020-01-20  |  13:00
Biuro prasowe
Kontakt
Anna Siwek
Tauber Promotion

Gombrowicza 15
01-682 Warszawa
asiwek|tauber.com.pl| |asiwek|tauber.com.pl
+48 22 833 35 02
www.tauber.com.pl

Realizowana w atrakcyjnej części Kołobrzegu inwestycja Wyspa Solna cieszy się dużą popularnością wśród kupujących. Z przekazanych do sprzedaży 104 mieszkań w drugim etapie osiedla w ofercie pozostało 50 lokali. Osiedle będzie posiadało szereg udogodnień m.in. basen, strefę saun oraz meeting room ze strefą lunch’ową. Oddanie do użytkowania etapu zaplanowano na IV kwartał 2020 r.

Inwestycja Wyspa Solna to nowoczesny kompleks mieszkalny realizowany w sercu malowniczego Kołobrzegu. W ramach zespołu pięciu 7 piętrowych budynków („F”, „E”, „D”, „C” i „B”) powstaną łącznie 407 mieszkania. Powierzchnia użytkowa wszystkich lokali mieszkalnych osiągnie 20 470 m2. Pierwszy etap inwestycji, obejmujący 50 mieszkań z budynku „F”, został już wybudowany i w 100% sprzedany.

Obecnie w ofercie znajdują się lokale realizowane w ramach drugiego etapu osiedla – budynku „E”, w którym powstaną 104 mieszkania. Właścicieli znalazła już ponad połowa z nich. Obecnie dostępne są lokale 1-, 2- oraz 3 - pokojowe o powierzchniach od 29 do 59 m2. Ich ceny  mieszczą się w przedziale od ok. 250 tys. do ok. 700 tys. zł. Budynek będzie składał się z 8 kondygnacji naziemnych oraz 2 podziemnych. Każdy z lokali będzie wyposażony w przestronny balkon lub w przypadku mieszkań położonych na parterze – prywatny ogródek. Te położone z kolei na najwyższych piętrach będą posiadały duże, przeszklone tarasy o powierzchni do 104 m2, z których będzie się rozpościerał urzekający widok na otaczającą panoramę Kołobrzegu. W budynku znajdą się również: garaż podziemny oraz komórki lokatorskie. Prace budowlane obejmujące drugi etap inwestycji rozpoczęły się w lipcu 2019 r. Podmiotem odpowiedzialnym za generalne wykonawstwo w obiekcie jest renomowana, warszawska spółka Silvernix Sp. z o.o. z grupy Damax.

Inwestycja jest zlokalizowana w spokojnej, pełnej zieleni okolicy na Wyspie Solnej, między Kanałem Drzewnym a rzeką Parsętą. Zaledwie krótki spacer dzieli osiedle od piaszczystej plaży oraz Portu Jachtowego. Jednocześnie lokalizacja zapewnia bliskość centrum miasta z jego licznymi atrakcjami. Ze względu na ograniczoną ilość działek budowlanych w okolicy, to jedna z ostatnich nowych inwestycji realizowanych w tak atrakcyjnej części Kołobrzegu.

Osiedle będzie charakteryzowało się wysokim standardem, o którym świadczyć będą m.in. prestiżowe udogodnienia. Do dyspozycji mieszkańców przeznaczono m.in. całodobową recepcję. O dobrą kondycję fizyczną będzie można zadbać w salach fitness, na zadaszonym basenie o powierzchni 50 m2 oraz na siłowni zewnętrznej. Relaks zapewni obecność gabinetu SPA oraz sauny. Wyjątkowym atutem będzie także strefa lunchowa z cateringiem/możliwością zamówienia posiłku, w której będzie można skosztować świeżych potraw i aromatycznej kawy. Na terenie inwestycji zaplanowano liczne nasadzenia roślinności charakterystycznej dla rejonów nadbałtyckich. Odpoczynek na świeżym powietrzu zagwarantują ażurowe pergole. Dla najmłodszych mieszkańców zaprojektowano plac zabaw w centralnej części kompleksu. Na terenie osiedla zaplanowano łącznie 564 miejsca parkingowe (zlokalizowane w garażu podziemnym oraz miejsca postojowe naziemne).

Wyspa Solna to miejsce stworzone dla osób, które chcą wykorzystać czas spędzony w Kołobrzegu, letniej stolicy Polski, do maksimum. Bogate zaplecze udogodnień, komfortowe mieszkania, przemyślany, nowoczesny projekt oraz atrakcyjna lokalizacja nieopodal portu jachtowego w samym sercu Kołobrzegu to czynniki, które wyróżniają inwestycję na tle okolicznej zabudowy. To doskonała propozycja zarówno dla osób, które poszukują nieruchomości w kurorcie na użytek własny, jak i dla tych, którzy chcą zainwestować i zarabiać na wynajmie zakupionego lokalu turystom licznie odwiedzającym Kołobrzeg – mówi Adrian Kornas, Prezes Zarządu Wyspa Solna Sp. z o.o.

Architektura kompleksu inspirowana jest krajobrazem nadmorskim. Budynek „E” charakteryzuje wykorzystanie licznych przeszkleń, które nadają mu lekkości, a także odbijają otaczającą kompleks przyrodę. Istotnym materiałem wykorzystanym w projekcie jest również drewno, które podkreśli inspirację naturą. W projekcie uwzględniono również nowoczesne rozwiązania proekologiczne. Jego autorem jest uznana pracownia Płaskowicki + Partnerzy Architekci, która na swoim koncie ma I nagrodę w konkursie Property Design Awards w kategorii bryła-hotel oraz wiele zrealizowanych projektów m.in. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku czy hotel Radisson Blu Resort w Świnoujściu

Więcej informacji o kompleksie można znaleźć na stronie www.wyspasolna.pl.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Tauber Promotion
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem? Biuro prasowe
2024-07-26 | 11:00

Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem?

Do tej pory Polacy mogli skorzystać z trzech programów dopłat kredytowych: Rodzina na Swoim, Mieszkanie dla Młodych oraz Bezpieczny Kredyt 2%. Na horyzoncie pojawia się program Kredyt
Nieruchomości CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland
2024-07-25 | 12:00

CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland

  Marka CCC kontynuuje współpracę z trzema centrami handlowymi z portfolio Greenman Poland – Nowymi Czyżynami w Krakowie, Nowymi Bielawami w Toruniu i Nową Górną w
Nieruchomości Warsaw office market in the process of adaptation
2024-07-25 | 01:00

Warsaw office market in the process of adaptation

Stable demand, low supply of new offices, and few vacancies—this briefly describes the current situation in the Warsaw market Just under 11 per cent of the office space resources in

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie firmy z szansą na zdobycie azjatyckich rynków. Mogą otrzymać wsparcie na promocję podczas Expo 2025 w Osace

W 2025 roku w japońskiej Osace odbędzie się Wystawa Światowa Expo 2025. Udział w niej, a także towarzyszących imprezie wydarzeniach i targach to dla polskich firm szansa na wzrost rozpoznawalności swoich marek za granicą, a w konsekwencji na rozwój ich potencjału eksportowego. Expo 2025 będzie się koncentrowało na innowacjach służących zrównoważonemu rozwojowi. PARP, który jest partnerem wydarzenia w Polsce, do 26 września br. czeka na wnioski firm zainteresowanych udziałem w wydarzeniu i ekspansją na azjatyckie rynki. W ramach programu mogą one otrzymać wsparcie na udział w targach, na misje wyjazdowe i kampanie promocyjne przed i po zakończeniu Expo. Nabór finansowany jest z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki 2021–2027

Polityka

Rośnie ryzyko wybuchu epidemii w Strefie Gazy. Brakuje czystej wody, kanalizacji i toalet, a w zniszczonej enklawie wykryto polio

W Strefie Gazy brakuje praktycznie wszystkiego – od żywności i wody po podstawowe leki – ale najgorsze może dopiero nadejść – alarmuje Polska Akcja Humanitarna. – Kilka dni temu w wodzie w Strefie Gazy znaleziono polio typu 2. Ta woda jest bardzo zanieczyszczona, infrastruktura wodno-sanitarna na tym terenie tak naprawdę już nie istnieje. Na dodatek od dziewięciu miesięcy dzieci nie są szczepione, ponieważ nie ma warunków, żeby to zrobić, więc istnieje bardzo duże zagrożenie wybuchu epidemii – mówi Magdalena Foremska z PAH. W odpowiedzi na kryzys organizacja uruchomiła duże projekty pomocowe, które mają zapewnić żywność i opiekę medyczną w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu.

IT i technologie

Gminy potrzebują inwestycji w cyberbezpieczeństwo. Eksperci widzą duże ryzyka wynikające z zaniedbań

Dane gromadzone przez jednostki samorządu terytorialnego mogą być bardzo niebezpiecznym narzędziem w rękach przestępców. Wykradzione mogą posłużyć do fałszowania tożsamości człowieka. Tymczasem poziom inwestycji w cyberbezpieczeństwo jest w gminach niski, a liczba ataków hakerskich na nie stale rośnie. Eksperci czekają na pozytywne skutki rządowego programu Cyberbezpieczny Samorząd. W jego ramach 1,5 mld zł trafi na inwestycje w poprawę bezpieczeństwa cybernetycznego samorządów: zarówno na poziomie sprzętu i oprogramowania, jak i kompetencji oraz procedur.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.