Komunikaty PR

Kabel, który zabezpieczy granice państw, lotniska i bazy materiałowe

2020-11-24  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania jpeg ( 3.56 MB )

Jest całkowicie niewidoczny, może pracować indywidualnie lub w dużych sieciach, tworząc systemy wykrywania intruza o długości wielu kilometrów. O czym mowa? To Kabel czujnikowy HF500 firmy Stekop, który został wykorzystany przy realizacji ochrony odcinka rzeki Bug, w ramach projektu NCBR*. Firma Stekop, oprócz dostarczenia sprzętu, udzieliła pomocy przy szkoleniu, instalacji, kalibracji i integracji czujnika. W czasie testów kabel czujnikowy doskonale wykrywał wszystkie próby naruszenia chronionej strefy i nie powodował samoistnych wzbudzeń żargonowo nazywanych „fałszywymi alarmami”.

– Sensor HF500R jest urządzeniem przeznaczonym do ochrony obwodowej obiektów. Szczególnie polecany jest on do zabezpieczania obiektów o dużej powierzchni, takich jak lotniska, tereny wojskowe, obiekty przemysłowe, ujęcia wody, składy materiałów i granice państw. Działanie sensora opiera się na analizie odbić fali elektromagnetycznej od przekraczającego niewidzialną liniową sferę intruza. Sferę tworzą zakopane w ziemi równoległe kable sensoryczne (nadawczy i odbiorczy) – mówi Czesław Woroszyło, przedstawiciel firmy Stekop.
Oba kable umieszczone są na granicy chronionego obszaru, pod ziemią, na głębokości do 50 cm, w odległości 0,9 – 2,0 m od siebie, tworząc niewidzialną, przestrzenną strefę detekcji o szerokości ok 3 m i wysokości 2,5 m. Naruszenie strefy jest wykrywane, lokalizowane i sygnalizowane jako alarm z dokładnością lokalizacji do 3 m (po przekroczeniu zdefiniowanego progu alarmu).

– W roli kabli sensorycznych czujnik HF500R wykorzystuje specjalne kable koncentryczne, których konstrukcja umożliwia emisję pola elektromagnetycznego na zewnątrz kabla. Są to tzw. „kable cieknące”. W odróżnieniu do innych, oferowanych na rynku czujników ochrony obwodowej, które bazują na dedykowanych kablach sensorycznych o ustalonych długościach, sensor HF500R wykorzystuje standardowy, powszechnie stosowany w systemach telekomunikacyjnych kabel „cieknący” – dodaje Marek Nowakowski ze Stekopu.
Kabel ten jest konfekcjonowany w 500 m odcinkach, na typowych szpulach, z których może być układany w miejscu instalacji i cięty na odcinki o wymaganej długości. Pojedynczy sensor HF500R może zabezpieczyć jeden segment systemu ochrony obwodowej o maksymalnej długości 500 m.

W przeciwieństwie do systemów naziemnych i napłotowych ochrony obwodowej, zainstalowany sensor HF500R jest całkowicie niewidoczny. Co ciekawe, z powodu niskiego poziomu promieniowania emitowanego przez kabel nadawczy utrudnione jest też wykrycie działania sensora HF500R na drodze skanowania pasma radiowego, a Montaż sensora pod ziemią w naturalny sposób zwiększa jego odporność na przypadkowe uszkodzenia i próby sabotażu. Uszkodzenie kabla sensorycznego nie wymagają konieczności jego całkowitej wymiany. Naprawa uszkodzonego kabla polega na szybkiej metodzie lokalizacji miejsca jego uszkodzenia oraz prostym sposobie jego naprawy.

W zależności od wersji, sensor HF500R może pracować w dwóch konfiguracjach: autonomicznej i sieciowej.
* „Perymetria na obszarach podmokłych/przybrzeżnych/rzekach” o akronimie RiverGUARD (DOB-BIO9/25/01/2018).

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie? Biuro prasowe
2025-07-10 | 09:00

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?

Kryptowaluty już od kilku lat przestają być ciekawostką, a zaczynają odgrywać realną rolę w gospodarce. Coraz więcej firm, niezależnie od wielkości, szuka sposobów, by
Firma Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025
2025-06-30 | 06:00

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025

Złota odznaka i tytuł „TOP EMOLIENT 2025” w prestiżowym Rankingu TOP10 Emolientów organizowanym przez Polskie Towarzystwo Chorób Atopowych (PTCA)
Firma PGE Baltica, CRIST, WIKE i Grupa Przemysłowa Baltic chcą współpracować przy budowie statków instalacyjnych i serwisowych
2025-06-24 | 11:45

PGE Baltica, CRIST, WIKE i Grupa Przemysłowa Baltic chcą współpracować przy budowie statków instalacyjnych i serwisowych

PGE Baltica – należąca do Grupy PGE spółka z największym portfelem projektów morskiej energetyki wiatrowej w Polsce – podpisała razem z CRIST

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny

16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.

Polityka

P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – ​To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.

Media i PR

Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.