Komunikaty PR

Kamizelka bezpieczeństwa dla serc klientów Europ Assistance Polska

2021-11-02  |  11:45
Kontakt
Justyna Niebutkowska-Jończyk
Europ Assistance Polska

Wołoska 5
02-675 Warszawa
justyna.niebutkowska|europ-assistance.pl| |justyna.niebutkowska|europ-assistance.pl
+ 48 (22) 205 50 04
www.europ-assistance.pl/

Europ Assistance Polska rozszerza zakres usług i wprowadza do oferty zdalną opiekę kardiologiczną. Klienci ubezpieczyciela będą mogli korzystać z  urządzenia do długoterminowego rejestrowania zapisu EKG – kamizelki Comarch CardioVest. Usługa ta obejmuje również telekonsultacje z lekarzem. 

Innowacyjność i ciągły rozwój rozwiązań w zakresie telemedycyny, dla nas jako dostawcy usług assistance, jest szczególnie istotny. Zależy nam, by oferowane przez nas usługi były wysokiej jakości oraz zapewniały klientom realne poczucie bezpieczeństwa niezależnie od tego, gdzie się znajdują. Dlatego zdecydowaliśmy na rozszerzenie naszego portfolio o Zdalną Opiekę Kardiologiczną. Urządzenie Comarch CardioVest idealnie sprawdzi się w tej usłudze – mówi Marcin Zieliński, Dyrektor Departamentu Sprzedaży w Europ Assistance Polska.

Kamizelka Comarch CardioVest to nowoczesny produkt medyczny, umożliwiający zdalne, długotrwałe i wiarygodne rejestrowanie pracy serca. Urządzenie stworzone zostało z myślą o profilaktyce, diagnostyce i nadzorze osób ze schorzeniami kardiologicznymi. Każdy pacjent objęty usługą otrzymuje zestaw, który składa się z dwóch niezależnych rejestratorów. Ich obsługa jest niezwykle prosta – pierwszy z nich umieszcza się na kamizelce, a drugi w tym samym czasie wysyła zapis badania bezpośrednio do platformy telemedycznej, dzięki czemu pacjent może szybko i bezproblemowo wykonać pomiar w dogodnym momencie. Zapis z badania jest analizowany przez algorytmy sztucznej inteligencji (CMAP), a wyniki analizy weryfikuje personel medyczny Centrum Zdalnej Opieki Medycznej w przychodni iMed24. Finalnie pacjent otrzymuje również raport z badania oraz ma możliwość odbycia telekonsultacji z lekarzem. Kluczową zaletą rozwiązania Comarch CardioVest jest możliwość odpowiednio wczesnego wykrycia zaburzenia pracy serca, a co za tym idzie – natychmiastowe wdrożenie leczenia w razie potrzeby. Za zdalną obsługę urządzenia kompleksowo odpowiada Centrum Medyczne iMed24. Klienci, którzy wykupią świadczenie, będą mogli również skorzystać z telekonsultacji z lekarzem z krakowskiej przychodni.

Usługa z wykorzystaniem Comarch CardioVest została niemal natychmiastowo wdrożona do oferty Europ Assistance Polska. Dzięki temu klienci, wybierając spośród polis oferowanych przez ubezpieczyciela, mogą wykupić także ubezpieczenie zdrowotne wspomagające opiekę kardiologiczną. Rozwiązanie to zalecane jest m.in. dla osób z tendencją do omdleń, po zabiegach kardiochirurgicznych, czy przy profilaktyce migotania przedsionków.

Skuteczność i wygoda stosowania rozwiązania CardioVest została potwierdzona przez wielu pacjentów korzystających z tej metody badania. Elektrody tekstylne zastosowane w tym rozwiązaniu są unikatowym rozwiązaniem  dla pacjentów, którzy potrzebują monitoringu rytmu serca długoterminowo. Nie ma problemów z odklejaniem, czy odparzaniem skóry, jak w klasycznych elektrodach wykorzystywanych w tzw. holterach. Równocześnie zachowana pozostaje jakość sygnału i łatwość analizy takiego badania – zaznacza Joanna Dróżdż-Gradzikiewicz, Dyrektorka Centrum Medycznego iMed24.

 

Więcej informacji o kamizelce Comarch CardioVest można znaleźć na stronie internetowej Comarch Healthcare.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Europ Assistance Polska
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Cena zaniedbania – ile naprawdę kosztuje brak skutecznej terapii ran? Biuro prasowe
2025-05-21 | 17:00

Cena zaniedbania – ile naprawdę kosztuje brak skutecznej terapii ran?

Problem owrzodzeń przewlekłych dotyka nawet miliona Polaków – według danych z Porozumienia na rzecz Profesjonalnej Terapii Ran liczba ta wynosi od 760 tys. do 1,1 mln. Choć
Zdrowie Neurologiczne choroby rzadkie w Lublinie leczą modelowo
2025-05-15 | 17:00

Neurologiczne choroby rzadkie w Lublinie leczą modelowo

Pod hasłem „choroby rzadkie” kryje się długa lista różnych i w większości uwarunkowanych genetycznie schorzeń. – Patrząc na te choroby zbiorczo, okazuje
Zdrowie Biznes z misją. Diagnostyka podsumowała działania w obszarze ESG
2025-05-08 | 08:30

Biznes z misją. Diagnostyka podsumowała działania w obszarze ESG

Diagnostyka od lat łączy działalność biznesową z misją społeczną, którą jest realizowanie badań, aby pomagać ludziom dbać o zdrowie i żyć dłużej. Lider rynku

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Targi Bezpieczeństwa

Kongres Rady Podatkowej

Infrastruktura

Kolejne 9 mld zł trafi na budowę i modernizację sieci energetycznych. Inwestycje pomogą wyeliminować ryzyko blackoutu

Modernizacja i cyfryzacja sieci to dziś jeden z priorytetów spółek energetycznych w Polsce. Inwestycje te wzmacniają odporność systemu elektroenergetycznego i ograniczają ryzyko blackoutu, analogicznego do tego, który niedawno miał miejsce w Hiszpanii, ale też umożliwiają przyłączenie większej ilości zielonych źródeł energii. Enea pozyskała właśnie niskooprocentowaną pożyczkę w ramach KPO w wysokości 9 mld zł, które przeznaczy na budowę i modernizację sieci w północnej i zachodniej Polsce.

Rolnictwo

Gminne komisje szacują już straty w uprawach spowodowane przez majowe przymrozki. Najbardziej poszkodowani są sadownicy

W maju przygruntowe przymrozki pojawiły się na terenie niemal całego kraju. W niektórych miejscach temperatura obniżała się nawet do kilku stopni na minusie. Straty w rolnictwie i sadownictwie są bardzo duże, w niektórych regionach kraju sięgają nawet 90 proc. Ucierpiały nie tylko owoce i zboża, ale też część warzyw. Trwają już przygotowania naborów dla rolników, którzy ponieśli straty w wyniku przymrozków.

Polityka

Kampania prezydencka na ostatniej prostej. Temat ochrony zdrowia na drugim planie

Zdaniem przedstawicieli Naczelnej Izby Lekarskiej temat ochrony zdrowia w kampanii prezydenckiej, prowadzonej przed I turą wyborów, zszedł na dalszy plan. Kandydaci na najwyższy urząd w Polsce nie podawali – poza tematem składki zdrowotnej – w tym obszarze konkretów, a skupili się na kampanijnych ogólnikach i zapewnieniach. Zabrakło poruszenia wielu ważnych kwestii dotyczących m.in. przyszłości zawodów medycznych, kształcenia lekarzy, walki z agresją wobec medyków czy pomysłów na skrócenie kolejek do specjalistów i poprawy finansowania.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.