Kancelaria KWKR doradzała spółce Ailleron przy strategicznej transakcji z Santan

Bogdan Setlak
KWKR Konieczny Wierzbicki i Partnerzy SKA
ul. Kącik 4
30-549 Kraków
bogdan.setlak@kwkr.pl; marketing@kwkr.pl
+48504034729; +48123957161
https://koniecznywierzbicki.pl/
Klient kancelarii KWKR Konieczny Wierzbicki i Partnerzy, spółka technologiczna z grupy Ailleron, podpisał umowę z Santander Leasing, w ramach której wdroży swój system LiveBank w modelu chmurowym. Jak informuje Ailleron w swoim komunikacie prasowym, transakcja ta jest kamieniem milowym w cyfrowych innowacjach i rewolucją, z której klienci Santander Leasing czerpać będą ogromne korzyści.
Umowa z Santander Leasing umożliwia udostępnienie klientom firmy leasingowej platformy LiveBank w modelu SaaS. Platforma LiveBank to cyfrowe narzędzie do zarządzania sprawami klientów, które umożliwia zdalne komunikowanie się z nimi. Dzięki LiveBank klienci Santander Leasing mogą w dowolnym momencie nawiązać połączenie czatowe z konsultantem firmy. Platforma oferuje również możliwość współdzielenia dokumentów i przeglądania historii rozmów, co ułatwia współpracę i wzmacnia relacje z klientami. Umowa ma dla spółki i Grupy Ailleron strategiczne znaczenie. Jest to pierwsze wdrożenie LiveBank dla instytucji leasingowej, co stanowi innowację w tym sektorze.
Stroną umowy jest również Operator Chmury Krajowej sp. z o.o. której zadaniem będzie świadczenie usługi chmurowej oraz wsparcie w zakresie zapewnienia zgodności wykorzystywanych usług chmurowych z wymogami prawa oraz regulacjami branżowymi, w szczególności tzw. komunikatu chmurowego UKNF.
W ramach naszych zadań, przygotowaliśmy wzór umowy na udostępnienie LiveBank Cloud w modelu SaaS uwzględniający rolę OChK oraz spełniający wymogi regulacyjne sektora finansowego. Wspieraliśmy także od strony prawnej negocjowanie umowy.
Głównym wyzwaniem było wypracowanie kompromisu w ramach wielostronnej umowy, przy jednoczesnym uwzględnieniu wymogów regulacyjnych sektora finansowego ale także zabezpieczeniu interesów naszego Klienta, Ailleron – wskazuje zaangażowana w proces negocjacji radca prawny i ekspert ds. FinTech w kancelarii KWKR Gabriela Kocurek. Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć Ailleron przy przygotowaniu i negocjowaniu tej kluczowej dla spółki umowy. Życzymy Ailleron, Santander Leasing i OChK dobrej i długiej współpracy – dodaje.

Dlaczego lektura DORA przypomina bieg z przeszkodami?

Sztuczna inteligencja na sali rozpraw. Narzędzie czy ryzyko?

PROMOTECH nagrodzony za dbałość o bezpieczeństwo pracowników
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Krakowska fabryka Philip Morris przestawia się na produkcję wkładów tytoniowych do nowych podgrzewaczy. Amerykański koncern ogłosił zakończenie inwestycji o wartości blisko 1 mld zł
Koncern Philip Morris International (PMI) zakończył wartą niemal 1 mld zł modernizację fabryki w Krakowie. Nowe linie produkcyjne są w stanie wyprodukować w skali roku do 11 mld sztuk wkładów tytoniowych do podgrzewania, w tym do najnowszego systemu podgrzewania tytoniu, który właśnie trafił do sprzedaży w Polsce. To część globalnego planu firmy dotyczącego stopniowego wygaszania papierosów. W ciągu dekady PMI wprowadził blisko 30 proc. mniej papierosów na rynek. Zgodnie z planami do 2030 roku 2/3 globalnych przychodów PMI ma pochodzić z wyrobów bezdymnych, w tym z tytoniu do podgrzewania.
Transport
Eksperci apelują o przyspieszenie wdrożenia ETCS na polskiej kolei. Można to zrobić taniej i szybciej

Tylko w 2024 roku doszło na polskiej kolei do niemal 200 tzw. zdarzeń SPAD, czyli najczęściej przejechania przez pociąg sygnału „Stój”. Liczba takich incydentów z roku na rok rośnie, co może prowadzić do poważnych zagrożeń. Ograniczeniu konsekwencji ludzkich błędów ma służyć Europejski System Sterowania Ruchem Kolejowym (ETCS). Obecnie jest on wdrożony na zaledwie 1 tys. km linii kolejowych w Polsce, mimo że pierwotne plany zakładały zakończenie wdrożenia do 2023 roku.
Ochrona środowiska
W najbliższych latach wzrośnie zapotrzebowanie na metale i energię. To będzie wpływać na notowania surowców

Początek 2025 roku przyniósł zwyżkę cen niektórych surowców. Podrożało nie tylko złoto, ale także gaz, miedź czy aluminium. Ma to związek m.in. z ogólną niepewnością geopolityczną i gospodarczą, cłami, a także z postępującą elektryfikacją i rosnącym zapotrzebowaniem na energię. Cła i zmiany klimatu będą z kolei najmocniej wpływać na notowania surowców rolnych. Po kilku miesiącach stabilizacji już wzrosły ceny pszenicy i kukurydzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.