Komunikaty PR

PROMOTECH nagrodzony za dbałość o bezpieczeństwo pracowników

2024-12-29  |  12:30
Biuro prasowe
Kontakt
Ida Szwaczko
Masz-Media Ida Marzenna Szwaczko

Waszyngtona 18/213
15-269 Białystok
maszmedia|wp.pl | |maszmedia|wp.pl
693400464
www.maszmedia.pl

Białostocka spółka zajęła pierwsze miejsce w podlaskim konkursie „Pracodawca – Organizator Pracy Bezpiecznej”, w kategorii firm średnich. Nagroda Państwowej Inspekcji Pracy jest wyrazem uznania dla przedsiębiorstw, które wykazują szczególną troskę o bezpieczeństwo swoich pracowników, inwestując w nowoczesne rozwiązania, edukację oraz systemy zarządzania ryzykiem.

Według PIP, otrzymanie tego wyróżnienia przez PROMOTECH, to „dowód na skuteczność działań w kierunku minimalizowania zagrożeń w miejscu pracy, co przekłada się na poprawę jakości życia pracowników oraz wzrost efektywności firmy”. Nagrodę, z rąk Karola Łapińskiego, p.o. Okręgowego Inspektora Pracy w Białymstoku, odebrał prezes PROMOTECHU – Artur Zawadzki.      

- Zdrowie i bezpieczeństwo pracowników zawsze powinno być priorytetem pracodawców i nie chodzi tu tylko o wymogi formalne, narzucane przez państwo. Zwycięstwo w takim konkursie potwierdza, że wysiłki wkładane przez zespół PROMOTECHU dają efekty nie tylko w wymiernej postaci – ale utwierdzają nas również w przekonaniu, że strategia firmy w tym zakresie, powinna być kontynuowana – mówi Artur Zawadzki. – Nagroda ta jest wyrazem uznania dla pracy całego zespołu w budowaniu świadomości bezpiecznego miejsca pracy.

PROMOTECH to polski producent i eksporter innowacyjnych, specjalistycznych narzędzi do obróbki metali oraz zaawansowanych maszyn do automatyzacji procesów spawalniczych. Jak podkreśla dyrektor produkcji – Kamil Cybula – misją firmy jest tworzenie wyjątkowych maszyn dla klienta z zachowaniem najwyższych standardów, dotyczących bezpieczeństwa – zarówno w produktach, jak i w samej organizacji.

- Dążymy do tego, aby nasze zakłady produkcyjne były wzorem w zakresie bezpieczeństwa i innowacyjności – mówi Kamil Cybula. - Rozwój technologii powinien iść w parze z troską o bezpieczeństwo pracowników, dlatego stale inwestujemy w nowoczesne rozwiązania, które minimalizują ryzyko wypadków oraz podnoszą standardy bezpieczeństwa na wszystkich etapach produkcji.

 

Firma postawiła m.in. na nowoczesne, ciche maszyny CNC, wyposażone w szereg innowacyjnych rozwiązań, chroniących bezpieczeństwo pracownika.

Na produkcji zainstalowana została automatyczna szafa, której zadaniem jest m.in. wydawanie niezbędnych środków ochrony indywidualnej, dostępnych dla każdego zatrudnionego.

Fizyczne obciążenie pracowników zmniejszają pneumatyczne podwieszane narzędzia, podobnie jak, zainstalowane przy maszynach CNC, żurawie.

Z kolei dedykowane stanowiska montażowe ułatwiają prace, podnosząc ich wydajność, przy jednoczesnym zmniejszeniu obciążenia i zmęczenia pracownika.

Również sposób zarządzania, zgodny z regułami koncepcji LEAN Management, sprzyja wzrostowi wydajności, przy zachowaniu najwyższych wymogów bezpieczeństwa.

- Zweryfikowaliśmy i ujednoliciliśmy standardy związane z bezpieczeństwem, porządkiem i dobrą organizacji na stanowiskach pracy, według zasad 5s – wymienia Kamil Cybula. – Z kolei codziennie spotkania przy tablicach SFM (Shopfloor management) na produkcji, służą omówieniu problemów i zdarzeń mających wpływ na bezpieczeństwo i wydajność. Każdy pracownik jest zaproszony, jako gość i - bezpośrednio lub przez swojego przełożonego - może zgłosić zauważone niezgodności i uwagi.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Masz-Media Ida Marzenna Szwaczko
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Prawo Dlaczego lektura DORA przypomina bieg z przeszkodami? Biuro prasowe
2024-12-31 | 12:30

Dlaczego lektura DORA przypomina bieg z przeszkodami?

  DORA, czyli unijne rozporządzenie o odporności cyfrowej sektora finansowego, to ważny i potrzebny akt. Dzięki niemu wzrośnie cyberbezpieczeństwo finansowe w Unii, w tym także w
Prawo Sztuczna inteligencja na sali rozpraw. Narzędzie czy ryzyko?
2024-12-30 | 16:51

Sztuczna inteligencja na sali rozpraw. Narzędzie czy ryzyko?

Współczesny rozwój technologii, a szczególnie sztucznej inteligencji (AI), otwiera nowe perspektywy w wielu dziedzinach życia, w tym w obszarze prawa.
Prawo Gwarancja dachu nad głową, czyli służebność osobista w umowie o dożywocie
2024-12-16 | 19:00

Gwarancja dachu nad głową, czyli służebność osobista w umowie o dożywocie

Służebność osobista mieszkania to jedno z najczęstszych zabezpieczeń stosowanych przez fundusze hipoteczne w umowach o dożywocie. Jakie prawa daje dożywotnikowi? Jak ją ustanowić? Czy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

NEWSERIA POLECA

Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku

Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen

Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują  wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.

Prawo

Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą

Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.

IT i technologie

Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii

– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.