Klienci oraz partnerzy Brother zaoszczędzili 5 300 ton CO2 w 2022 r.
Warszawa, 20 kwietnia 2023 r. – Firma Brother osiągnęła ważny kamień milowy w swoim zaangażowaniu w zrównoważony rozwój – oszczędzając 5 300 ton CO2 w 2022 roku dzięki programowi regeneracji tonerów.
„Gospodarka cyrkularna i zaangażowanie w zrównoważony rozwój są częścią DNA firmy Brother i integralną częścią wyznawanych przez nas wartości. Od 2004 roku prowadzimy program recyklingu, który ma na celu zmniejszenie wpływu naszej działalności na środowisko. Brother posiada jeden z najstarszych zakładów recyklingu tonerów w Europie i zregenerował ponad 35 milionów wkładów na całym świecie do ostatnich dni marca 2022r.” – skomentował Craig McCubbin, Dyrektor Zarządzający Brother Industries UK, Globalnego Centrum Technologii Remanufacturingu firmy Brother. „W skali globalnej oznacza to, że co roku oszczędzamy 5300 ton C02 w porównaniu z tym, co jest potrzebne do produkcji fabrycznie nowych wkładów. To tyle, co usunięcie 1150 samochodów z dróg każdego roku, zakładając, że przeciętny pojazd osobowy emituje 4600 kg C02 każdego roku. A biorąc pod uwagę, że uwzględnia to również zbiórkę zużytych materiałów eksploatacyjnych, jest to ogromne osiągnięcie z perspektywy operacji o takiej skali” – dodaje ekspert.
Firmie Brother zależy nie tylko na zminimalizowaniu emisji dwutlenku węgla, ale również zmniejszeniu negatywnego wpływu na środowisko. Już na etapie tworzenia projektów wkładów, producent wdraża rozwiązania, które pozwolą zachować model gospodarki cyrkularnej. Kasety z tonerem zostały zaprojektowane w najbardziej zrównoważony sposób. Są wykonane z plastiku, który nie zawiera trwałych zanieczyszczeń organicznych, więc mogą być ponownie wykorzystane. Fabryki regeneracyjne Brother posiadają certyfikat zerowej ilości odpadów na składowiskach, a od 2021 roku proces recyklingu firmy jest oficjalnie w 100% neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla. Dzięki programowi regeneracji tonerów firma potwierdza swoje zaangażowanie w realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDGs).
„W Brother jesteśmy zaangażowani w zrównoważony rozwój w branży drukarskiej, nieustannie pracujemy nad zminimalizowaniem wpływu naszych produktów i usług na środowisko” – Paweł Wośko Pre Sales & Technical Service Manager Brother Polska. „Jesteśmy dumni z sukcesu naszego programu regeneracji tonerów i będziemy nadal pracować nad różnymi inicjatywami, aby zwiększyć naszą rolę jako odpowiedzialnej, etycznej i zrównoważonej firmy” – dodaje ekspert.
Klienci Brother mogą bezpłatnie zwracać wkłady, zamawiając pudełko do zwrotu tonerów na stronie internetowej. Po odesłaniu zużytych oryginalnych materiałów eksploatacyjnych Brother są one odbierane w jednym z europejskich zakładów recyklingu, gdzie są oceniane pod kątem możliwości regeneracji lub recyklingu. Jeśli nadają się do ponownego wykorzystania, tonery są czyszczone, a zużyte części są wymieniane, aby uzyskać optymalny stan i wprowadzić je z powrotem na rynek jako produkt „jak nowy”.
Więcej informacji na temat programu regeneracji firmy Brother, znajdą Państwo na stronie: brother.pl/about-brother/environment-and-sustainability/market-leading-toner-recycling#process

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Przed Europą wiele lat zwiększonych wydatków na zbrojenia. To obciąży krajowe budżety
– Bezpieczeństwo militarne trzeba finansować bezpiecznie, uwzględniając bezpieczeństwo finansów publicznych, bezpieczeństwo ekonomiczne – mówi dr Sławomir Dudek, prezes Instytutu Finansów Publicznych. Proponowane przez KE poluzowanie reguły fiskalnej pozwalającej na mocniejsze zadłużanie się rządów to zdaniem ekonomistów krok we właściwym kierunku, ale skuteczny na krótką metę. W dłuższej perspektywie konieczne jest wspólne unijne finansowanie, np. w ramach nowego budżetu UE, i wspólne programy zbrojeniowe, a także szukanie kapitału na rynkach finansowych.
Prawo
Duże projekty fotowoltaiczne w Polsce mocno spowolnione. Największymi problemami nadmierna biurokracja i chaos interpretacyjny

Długotrwałe procedury, nadmierna biurokracja i często niejednoznaczne interpretacje przepisów hamują rozwój fotowoltaiki w Polsce – wynika z raportu Polskiego Stowarzyszenia Fotowoltaiki. Inwestorzy wskazują uzyskanie warunków przyłączenia jako najbardziej problematyczny etap procesu inwestycyjnego. Barierą jest też skala wydanych odmów przyłączenia do sieci, co odstrasza inwestorów. Zmiany są konieczne, zwłaszcza w kontekście dyrektywy RED III, która wskazuje na konieczność przyspieszenia, uproszczenia i ujednolicenia procedur administracyjnych dla inwestycji w OZE.
Konsument
Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.