Klienci oraz partnerzy Brother zaoszczędzili 5 300 ton CO2 w 2022 r.
Warszawa, 20 kwietnia 2023 r. – Firma Brother osiągnęła ważny kamień milowy w swoim zaangażowaniu w zrównoważony rozwój – oszczędzając 5 300 ton CO2 w 2022 roku dzięki programowi regeneracji tonerów.
„Gospodarka cyrkularna i zaangażowanie w zrównoważony rozwój są częścią DNA firmy Brother i integralną częścią wyznawanych przez nas wartości. Od 2004 roku prowadzimy program recyklingu, który ma na celu zmniejszenie wpływu naszej działalności na środowisko. Brother posiada jeden z najstarszych zakładów recyklingu tonerów w Europie i zregenerował ponad 35 milionów wkładów na całym świecie do ostatnich dni marca 2022r.” – skomentował Craig McCubbin, Dyrektor Zarządzający Brother Industries UK, Globalnego Centrum Technologii Remanufacturingu firmy Brother. „W skali globalnej oznacza to, że co roku oszczędzamy 5300 ton C02 w porównaniu z tym, co jest potrzebne do produkcji fabrycznie nowych wkładów. To tyle, co usunięcie 1150 samochodów z dróg każdego roku, zakładając, że przeciętny pojazd osobowy emituje 4600 kg C02 każdego roku. A biorąc pod uwagę, że uwzględnia to również zbiórkę zużytych materiałów eksploatacyjnych, jest to ogromne osiągnięcie z perspektywy operacji o takiej skali” – dodaje ekspert.
Firmie Brother zależy nie tylko na zminimalizowaniu emisji dwutlenku węgla, ale również zmniejszeniu negatywnego wpływu na środowisko. Już na etapie tworzenia projektów wkładów, producent wdraża rozwiązania, które pozwolą zachować model gospodarki cyrkularnej. Kasety z tonerem zostały zaprojektowane w najbardziej zrównoważony sposób. Są wykonane z plastiku, który nie zawiera trwałych zanieczyszczeń organicznych, więc mogą być ponownie wykorzystane. Fabryki regeneracyjne Brother posiadają certyfikat zerowej ilości odpadów na składowiskach, a od 2021 roku proces recyklingu firmy jest oficjalnie w 100% neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla. Dzięki programowi regeneracji tonerów firma potwierdza swoje zaangażowanie w realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDGs).
„W Brother jesteśmy zaangażowani w zrównoważony rozwój w branży drukarskiej, nieustannie pracujemy nad zminimalizowaniem wpływu naszych produktów i usług na środowisko” – Paweł Wośko Pre Sales & Technical Service Manager Brother Polska. „Jesteśmy dumni z sukcesu naszego programu regeneracji tonerów i będziemy nadal pracować nad różnymi inicjatywami, aby zwiększyć naszą rolę jako odpowiedzialnej, etycznej i zrównoważonej firmy” – dodaje ekspert.
Klienci Brother mogą bezpłatnie zwracać wkłady, zamawiając pudełko do zwrotu tonerów na stronie internetowej. Po odesłaniu zużytych oryginalnych materiałów eksploatacyjnych Brother są one odbierane w jednym z europejskich zakładów recyklingu, gdzie są oceniane pod kątem możliwości regeneracji lub recyklingu. Jeśli nadają się do ponownego wykorzystania, tonery są czyszczone, a zużyte części są wymieniane, aby uzyskać optymalny stan i wprowadzić je z powrotem na rynek jako produkt „jak nowy”.
Więcej informacji na temat programu regeneracji firmy Brother, znajdą Państwo na stronie: brother.pl/about-brother/environment-and-sustainability/market-leading-toner-recycling#process

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.