Klucz do ponownego otwarcia rynku nieruchomości
Oki Systems Polska
Domaniewska 42
02-672 Warszawa
info|oki.com.pl| |info|oki.com.pl
22 44 86 500
www.oki.pl
Czytając o wpływie koronawirusa na rynek nieruchomości w Europie, można spotkać się z mieszanymi opiniami. Niektórzy przewidują gwałtowny wzrost zakupu nieruchomości, a inni ostrzegają, że ceny znacznie spadną. Niezależnie od tego, czy rynek stanie się rynkiem producenta czy nabywcy, w agencjach nieruchomości nie zabraknie pracy.
Według doniesień pandemia spowodowała, że ponad połowa zamożnych Europejczyków rozważa sprzedaż nieruchomości w miastach i zakup domów na terenach wiejskich. W międzyczasie apetyt nabywców spoza UE na europejskie nieruchomości rośnie w miarę wznawiania podróży międzynarodowych i osiągnął już rekordowy poziom. Jednak z powodu wielu ograniczeń zarówno nabywcy, jak i sprzedawcy mogą niechętnie odwiedzać biura agentów, aby omawiać potencjalną sprzedaż lub kupno nieruchomości.
Aby zachęcić klientów do odwiedzenia biura nieruchomości i przekonać ich o bezpieczeństwie dokonywania transakcji w obecnej sytuacji można wykorzystać odpowiednie środki przekazu wizualnego.
Odbudowa zaufania klientów
Przejrzyste, przyciągające wzrok oznakowanie, strategicznie rozmieszczone w oknach i na zewnątrz biur nieruchomości, będzie odgrywać kluczową rolę w przyciąganiu klientów i nawiązywaniu rozmów, które pomogą odbudować zaufanie klientów i wznowić działanie na rynku nieruchomości.
Naklejki na okna, plakaty, transparenty i oznakowania z podświetleniem to doskonały sposób nie tylko na powiadomienie klientów, że biuro jest otwarte, ale też na promowanie „najciekawszej oferty tygodnia”. Ulotki i materiały marketingowe mogą ponownie przywrócić zainteresowanie inwestorów oraz nabywców/najemców nieruchomości, którzy szukali inwestycji lub lokum przed kwarantanną.
Niezależnie od tego, czy jest to oznakowanie wewnątrz lub na zewnątrz budynków, czy reklamowanie za pomocą materiałów marketingowych, jasna, spójna i wizualnie ciekawa komunikacja będzie miała kluczowe znaczenie w odbudowie rynku nieruchomości. Inwestycja we wszechstronną drukarkę, która na żądanie umożliwia uzyskanie szerokiego zakresu zastosowań w opłacalny i profesjonalny w sposób, pomoże agentom nieruchomości szybko przygotować nowe informacje na temat ofert, które posłużą jako materiał promocyjny lub zostaną wysłane do potencjalnych nabywców.
Kompaktowe drukarki kolorowe A3, takie jak wielokrotnie nagradzana seria C800 firmy OKI, mogą obsługiwać codzienne dokumenty oraz banery o długości do 1,3 m, ulotki, materiały do korespondencji reklamowej, broszury nieruchomości, samoprzylepne naklejki na okna lub podłogi, a także oznakowanie na stojaki z podświetleniem.
Seria C800, wykorzystująca pionierską cyfrową technologię LED firmy OKI, zapewnia profesjonalne rezultaty na nośnikach o różnych rozmiarach i gramaturach. Seria C800 idealnie nadaje się do zaspokajania potrzeb agentów nieruchomości, od układów i specyfikacji nieruchomości po luksusowe broszury.
Powrót do pracy z zachowaniem bezpiecznego odstępu
Zachowanie bezpiecznej odległości jest jednym z najważniejszych sposobów na ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Ponieważ agenci nieruchomości doświadczają wzrostu liczby odwiedzających, w biurach jest coraz większy ruch. Pozyskiwanie i rozmieszczanie znaków, które szybko i łatwo zachęcają do zachowania bezpiecznej odległości, może okazać się nie lada wyzwaniem. Firma OKI Europe jest świadoma tego problemu i nawiązała współpracę z Floralabels, aby zaoferować bezpłatne* nośniki i grafiki dotyczące zachowania bezpiecznej odległości, które umożliwiają szybkie i łatwe tworzenie samoprzylepnych naklejek podłogowych.
Bezpłatny pakiet zawiera trzy formaty, które można wydrukować za pomocą drukarki kolorowej A3. Pakiet obejmuje krążek podłogowy (285 × 285 mm) i prostokątne banery podłogowe w dwóch rozmiarach (215 × 900 mm i 297 × 1320 mm). Każdy format umożliwia prezentowanie różnych komunikatów przypominających odwiedzającym o zachowaniu bezpiecznej odległości względem innych osób.
W miarę dostosowywania się świata do nowej rzeczywistości to rozwiązanie pozwoli rynkowi nieruchomości na ponowne rozwinięcie skrzydeł. Możliwość szybkiego, łatwego i opłacalnego drukowania szerokiego zakresu materiałów marketingowych i oznakowania na żądanie pomoże agentom nieruchomości odbudować zaufanie klientów.
* Obowiązuje regulamin

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.