Komunikacja w czasach kryzysów i zmian geopolitycznych. Jubileuszowy Kongres Public Relations
W świecie fake newsów, dezinformacji oraz globalnych problemów profesjonalne zarządzanie komunikacją przestało być wyborem – stało się koniecznością. O tym, jak budować wiarygodność i prowadzić skuteczną komunikację w warunkach napięć geopolitycznych, niepewności gospodarczej i zmiennych nastrojów społecznych, dyskutować będą eksperci podczas jubileuszowego XXV Kongresu Profesjonalistów Public Relations, który odbędzie się 25 i 26 września w Rzeszowie.
Wprowadzone w 1962 roku przez Marshalla McLuhana pojęcie „globalnej wioski” nigdy nie było bardziej aktualne niż teraz. Decyzje polityczne podejmowane w Waszyngtonie i Brukseli błyskawicznie odbijają się na gospodarkach i codzienności zwykłych ludzi. Wojna informacyjna jest jednym z narzędzi współczesnych konfliktów, cyberataki stają się coraz częstszym zagrożeniem dla instytucji, a globalne kryzysy wpływają na komunikację w każdej branży.
– Historia dzieje się na naszych oczach. Rozstrzygnięcie wojny w Ukrainie, napięcia na linii USA-Chiny, wyścig technologiczny w zakresie AI czy zmieniający się układ sił w Europie to kwestie, które wiążą się z wieloma wyzwaniami komunikacyjnymi. Geopolityka to dziś nie tylko sprawa polityków, ale problemy, które dotykają każdego z nas i dlatego musimy się w ich kontekście nauczyć skutecznie komunikować – mówi Damian Ziąber, rzecznik prasowy Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. – Pamiętajmy o COVID-19, kiedy początkowo pojawiło się wiele trudnych pytań: co dalej? O czym komunikować? Jak zareagować? Dziś mogą wystąpić równie poważne kryzysy, jednak mając w pamięci doświadczenia pandemii, musimy być lepiej przygotowani na trudne scenariusze. Tylko dzięki świadomości stojących przed nami wyzwań będziemy mogli opracować skuteczne strategie komunikacji w tych niestabilnych czasach.
Jubileuszowy Kongres PR 2025 – 25 lat doświadczeń
Tematem przewodnim XXV edycji Kongresu PR, najważniejszego wydarzenia w branży, będzie „Komunikacja w czasach kryzysów i zmian geopolitycznych”. Kongres poświęcony będzie m.in. strategiom komunikacyjnym w czasach niepewności, walce z dezinformacją, zarządzaniu kryzysowemu oraz skutecznym sposobom budowania marki i wiarygodności w niestabilnym środowisku. Tematyka wydarzenia została opracowana przez grono ekspertów, którzy czuwają nad jego kierunkiem merytorycznym. Radę programową Kongresu tworzą: prof. dr hab. Dariusz Tworzydło – organizator wydarzenia, Karolina Łuczak – dyrektorka komunikacji, rzeczniczka prasowa Provident Polska, prezeska Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Damian Ziąber – rzecznik prasowy Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego oraz Arkadiusz Szczepański – dyrektor generalny Jacobs & Schwartz.
– Patrzę zawodowo na branżę PR od co najmniej 25 lat. Kiedy organizowałem pierwszy Kongres PR, świat wyglądał zupełnie inaczej. Dziś rzeczywistość zmienia się z miesiąca na miesiąc, a skuteczna komunikacja jest jednym z kluczowych elementów zarządzania. Kongres PR 2025 pokaże, jak odnaleźć się w tej nowej rzeczywistości i jak budować odporność na kryzysy wizerunkowe w czasach, gdy stabilność stała się luksusem – mówi prof. dr hab. Dariusz Tworzydło.
Eksperci, naukowcy i praktycy PR przez dwa dni będą analizować najnowsze trendy i dzielić się doświadczeniami. Program obejmie dyskusje o komunikacji kryzysowej, wpływie technologii oraz o tym, jakie znaczenie ma geopolityka dla strategii wizerunkowych firm i instytucji. Wśród zaproszonych prelegentów znajdują się m.in. Jakub Wątor – dziennikarz, od którego materiału zaczęła się afera Pandora Gate, Agnieszka Mosór – była prezenterka telewizji Polsat oraz twórczyni kanału YouTube poświęconego cyfrowym technologiom i sztucznej inteligencji, por. SG Sylwia Wojtowicz – naczelnik Wydziału Promocji w Gabinecie Komendanta Głównego Straży Granicznej czy st. bryg. Karol Kierzkowski – rzecznik prasowy Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.
XXV Kongres PR jest objęty honorowym patronatem Komendy Głównej Straży Granicznej.
Więcej informacji: www.kongrespr.pl
Pomysłodawcą Kongresu jest prof. dr hab. Dariusz Tworzydło, który organizuje to wydarzenie od 2001 roku. To już zatem 25. spotkanie specjalistów z branży public relations, któremu patronują: Rzeszów - stolica innowacji, Orange Polska, Media Board, Ideo, Ideo Force, Akademia Górnośląska, Exacto, Polskie Stowarzyszenie Public Relations, Stowarzyszenie Agencji Public Relations oraz Uniwersytet Warszawski (Wydział Dziennikarstwa Informacji i Bibliologii).
Patronat honorowy: Komenda Główna Straży Granicznej
Partner technologiczny: Media Visage
Partner logistyczny: Ford
Patroni medialni: publicrelations.pl, Dziennik Warto Wiedzieć, OOH Magazine, Marketing przy Kawie, Monitor Rynkowy, Signs.pl, Wirtualne Media, Gifts Journal, Marketing i Rynek, Newseria, naszbiznes.pl.
Więcej informacji udziela:
prof. dr hab. Dariusz Tworzydło
tel. kom. +48 602 44 55 96
Źródło informacji: Wydawnictwo Newsline

Jak performance marketing pomaga rosnąć firmom?

25. Kongres Public Relations – ćwierć wieku refleksji, wiedzy i inspiracji

VOICE IMPACT AWARD – ogólnopolski konkurs grantowy dla dziennikarzy i studentów
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.