Koncert z cyklu Jazz & Wine w Zoni | 4 lipca wystąpi Staszek Plewniak
Już 4 lipca odbędzie się w Zoni drugi koncert z cyklu Jazz & Wine. W sobotni wieczór goście restauracji posłuchają koncertu wokalisty Staszka Plewniaka.
Najbliższy sobotni wieczór, podczas drugiego wydarzenia odbywającego się w cyklu Jazz & Wine, na scenie restauracji Zoni wystąpi Staszek Plewniak. Wokalista zaśpiewa przy akompaniamencie pianisty Michała Jurkiewicza.
Staszek Plewniak – wokalista, kompozytor, autor tekstów. Występował w najważniejszych salach koncertowych w Polsce, takich jak NOSPR czy Filharmonia Szczecińska. Podczas wieczoru Jazz & Wine w Zoni zaśpiewa m.in. hity Franka Sinatry i popularne standardy, takie jak „Fly me to the Moon”. Wokaliście towarzyszyć będzie pianista Michał Jurkiewicz – kompozytor i autor muzyki do utworów m.in. Zbigniewa Wodeckiego czy Grzegorza Turnaua. Muzyk ma na swoim koncie wiele symfonicznych aranżacji, był kierownikiem muzycznym koncertów i programów telewizyjnych.
Koncert w Restauracji Zoni odbędzie się w trzech muzycznych setach:
o godz. 20.00 / 21.00 / 22.00
Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/553552191961700/
Restauracja Zoni
Centrum Praskie Koneser, plac Konesera 1, Warszawa
http://www.zoni.today
Restauracja czynna w godzinach:
poniedziałek-piątek godz. 18:00-22:00
sobota 12:00-22:00
niedziela godz. 12:00-20:00
Rezerwacji można dokonywać on-line: http://zoni.today/rezerwacja/
telefonicznie: +48 22 355 30 01
oraz mailowo: restauracja@zoni.today
Co 7. Polak na pewno kupi książkę pod choinkę
Świąteczny eko-prezent dla mieszkańców Szczecina
Startuje konkurs "Pulsu Biznesu" na Biznesową Książkę Roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.