Konferencja ULI Poland - wpływ pandemii na rynek nieruchomości
E-konferencja zorganizowana przez polski oddział Urban Land Institute skupi liderów rynku nieruchomości oraz specjalistów, którzy współtworzą przestrzeń miast na całym świecie. Wśród tematów dyskusji m.in. zrewidowana wizja miasta przyszłości, uwzględniająca zdarzenia takie jak trwająca pandemia czy zmiany klimatyczne, zyskowność zrównoważonych inwestycji, dobrostan lokalnych społeczności oraz wpływ nowych technologii na funkcjonowanie największych aglomeracji.
Wirtualna konferencja ULI Poland to cykl pięciu webinariów zaplanowanych pomiędzy 23 czerwca a 7 lipca br. Punktualnie o godz. 15 zaproszeni eksperci rozpoczną prelekcje i dyskusje obejmujące jeden z kluczowych obszarów tematycznych: klimat, kapitał, miasta, ludzie oraz przyszłość. Jako główni mówcy wystąpią m.in. architekci z renomowanych pracowni Skidmore, Owings & Merrill, MVRDV i SLA Copenhagen, innowatorzy z reSITE, Global Resilient Cities Network, Blue Zones, Measurabl, Fifth Wall oraz Zalando, a także przedstawiciele wiodących inwestorów: Echo Investment, Skanska, Hines oraz Immobel.
"W tych wyjątkowych czasach wszyscy poszukujemy nowych sposobów funkcjonowania. Jako ULI chcemy pozostać w kontakcie z naszymi sympatykami, dlatego postanowiliśmy przenieść naszą konferencję do sieci, a jej tematykę poświęcić zagadnieniom związanym z wpływem pandemii na rynek nieruchomości. Wspólnie z zagranicznymi prelegentami zorganizujemy wirtualne wydarzenie najwyższej jakości” – mówi Dorota Wysokińska-Kuzdra, przewodnicząca ULI Poland.
Program konferencji obejmuje następujące dyskusje tematyczne:
- 23 czerwca – Miasto przyszłości
- 25 czerwca – Jak możemy przygotować się na zmiany klimatyczne?
- 30 czerwca – Zrównoważony rozwój a inwestycje
- 2 lipca – Dobrostan przyszłych pokoleń w obliczu epidemii koronawirusa i zmian klimatycznych
- 7 lipca – Masowa cyfryzacja – pomaga czy szkodzi?
Dodatkowe informacje są dostępne na stronie: https://poland.uli.org/events/detail/93730B8D-4635-4FE8-AF2F-733D44A00F91/
Wszystkie prezentacje i dyskusje będą prowadzone w języku angielskim. Osoby zainteresowane mogą wykupić udział we wszystkich lub tylko wybranych webinariach.
Tegoroczną konferencję ULI Poland wspierają firmy: Greenberg Traurig, Dentons, Skanska, Colliers International, Cushman & Wakefield, Echo Investment, MDDP, Vastint oraz Baker McKenzie.
***
O Urban Land Institute
Urban Land Institute to międzynarodowa organizacja non-profit oraz instytut badawczy, którego misją jest wytyczanie odpowiedzialnych sposobów planowania i rozwoju miast, sprzyjających tworzeniu i umacnianiu lokalnych społeczności. ULI zostało założone w 1936 roku. Obecnie zrzesza ponad 40 tysięcy osób w 82 krajach – specjalistów w obszarach takich jak nieruchomości, urbanistyka i architektura. W Europie ULI skupia ponad 3,5 tysięcy członków w 14 oddziałach krajowych, w tym ULI Poland.
Kontakt w sprawie udziału w wydarzeniach / członkostwa w ULI: Małgorzata Poręba, National Council Coordinator ULI Poland, Malgorzata.Poreba-ctr@uli.org, +48 696 036 652

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier
Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Polityka
J. Scheuring-Wielgus: Napięcia geopolityczne wymagają silniejszego zjednoczenia państw Europy. To lekcja z II wojny światowej

Parlament Europejski podczas specjalnej sesji w Strasburgu uczcił 80. rocznicę zakończenia II wojny światowej. – Jesteśmy zdeterminowani, by stanąć razem i powiedzieć jasno i stanowczo: nigdy więcej – podkreśliła przewodnicząca PE Roberta Metsola. Zarówno kombatanci, których obecność uświetniła uroczystość, jak i europosłowie podkreślali, że projekt utworzenia europejskiej wspólnoty był odpowiedzią na ówczesne zagrożenia dla pokoju, o który nieustannie trzeba wspólnie dbać.
Ochrona środowiska
Budownictwo modułowe coraz popularniejsze w samorządach. Teraz rozwój sektora jest napędzany przez KPO

Rozwój budownictwa modułowego jest coraz bardziej zauważalny w inwestycjach samorządowych. Wpływa na to przede wszystkim szybsze tempo prowadzonych prac w porównaniu z tymi, w których wykorzystywane są tradycyjne technologie budowlane. Istotną kwestią jest również spełnianie warunków środowiskowych, w tym wysoka efektywność energetyczna budynków, która ma wpływ na możliwość uzyskania dofinansowania z Krajowego Planu Odbudowy. Samorządowcy mają już niewiele czasu na finalizację dotowanych inwestycji. Termin upływa 31 sierpnia 2026 roku.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.